Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 18 482
  • 756
  •   1
Отговори
# 105
  • Наблизо
  • Мнения: 6 096
Здравейте! Да се включа и аз.Чакаме бебе ноември.Живеем в Германия,аз работя във Франция.
Първо дете ни е и много се вълнувам.Днес например се притеснявам дали ще успея да си намеря дружки- майки за разходка или ще обикалям самичка.

# 106
  • Мнения: 1 923
Честито:) Жените обикновено се притесняват как ще ще мине раждането, а ти за дружки майки мислиш вече Simple Smile) Сигурно има baby / toddler групи в детските центрове или разни църкви, ще намериш, поне при нас е така относно социалните контакти Simple Smile

# 107
  • Мнения: 2 172
Добре дошла на новата мама!

Ние ще вървим горе долу заедно. Аз съм с термин 1.12.2019 , но сигурно ноември ще се роди , ако съдя по първата си бременност.

# 108
  • Наблизо
  • Мнения: 6 096
Оо предпочитам да не мисля за раждането.Решила съм да викам за епидурална и после каквото ще да става.Само се надявам всичко да е нормално,а болката ще я изтърпя.

# 109
  • Германия
  • Мнения: 3 432
Оо предпочитам да не мисля за раждането.Решила съм да викам за епидурална и после каквото ще да става.Само се надявам всичко да е нормално,а болката ще я изтърпя.

Ще посещаваш ли Geburtsvorbereitungskurs? Аз първата година изкарах с майките от курса, виждахме се много често, и като група и по отделно.

# 110
  • Наблизо
  • Мнения: 6 096
Ходя на акушерка във Франция,защото не съм супер с езика ,а и сме на границата и засега работя във Франция.Там сме сами,при акушерката,поне засега.Ще попитам следващият път дали правят общи курсове.
В едно селце сме и повечето хора са възрастни.

# 111
  • MT
  • Мнения: 538
Здравейте, надявам се да приемате нови членове в темичката.
Аз живея в Малта, годеника ми е Италиянец и съм бременна в 19-та г.с.. Термина за сега е 14/09 (22/09 е според цикъла, но бебето върви седмица напред) и ще си имаме момиченце. Relaxed
По принцип пиша в темата за Септемврийските мами, но и на мен ми идва множко от време на време с всичките изследвания и тем подобни, които се коментират.
Скрит текст:
Аз си ходя на частна Клиника 1 път на месец и си плащам всеки път. Гледат ме с ехограф и си получавам капка спокойствие и снимка за спомен + консултация с доктор и акушерка. Тук има само една "Болница" - Materday, където има всички отделения, всичко останало е клиники за бързи държавни прегледи или лекари в техните частни кабинети (обикновено в сграда, заедно с аптека). Няма избор на екип при раждане, обикновено е част от екипа на следящия доктор + други, които са на смяна. Раждането е безплатно и престоя е безплатен (ако работиш и си осигурен).
Надявам се на естествено раждане, дай Боже да си застане нормално. Голям страх имам с това секцио.

Също ще работя може би до началото/средата на август, защото ми позволиха да си прехвърля голяма част от отпуска за другата година. Ще си взема кратък отпуск края на юли, защото ще се местим в нов апартамент, да посрегна багажа. В офис работя, седнала по цял ден, така че няма проблеми с работата, засега.

С ММ сме решили, всеки да си говори на неговия език пред детето. Заедно по принцип говорим на английски, но смятаме да се опитаме да понаучим езика на другия още повече, за да може да говорим най-вече на БГ и ИТ език. Английския така или иначе ще го научи в градината, където ще има учителки, на които това им е майчиния език.

# 112
  • Мнения: 2 133
Здравейте на новите бъдещи мами и христос Воскресе на всички 🥰

Лия, нашите момиченца са така - аз говоря на български, ММ на италиански, а между нас на английски. За момента на голямата най-силен й е английския, следван от италиански и на последно място - български. Тя е на 3г. Малката е на 1 и е още малка. Ще видим къде ще му излезе края.

# 113
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Лия добре дошла и дано всичко е наред до края и да родиш нормално !
За говоренето не го решавайте от сега ами вижте как ще се случат нещата, за да не се чувствате зле после.
Аз също мислих, че със сигурност ще говоря само на български но се оказва, че не е така на практика.
Сноуче как сте наредихте ли плановете за лятото ?
Другите чакащи мами надявам се всичко да е наред и да се радвате на леки бременности Simple Smile.
Моето дете вече се сърди като му кажа нещо на български и ме поправя как се казва на шведски. Трудна ще е работата с българският при нас, но важното е да сме здрави.

# 114
  • Наблизо
  • Мнения: 6 096
ОО две в едно,надявам се да не е така при нас.За мен е важно да говори и двата езика,аз ще говоря до колкото мога на български,родителите ми не говорят немски нито пък френски и няма как да общуват освен на български - смятам,че това ще е от голяма помощ за развитието на езика.
Майка ми вече си представя как ще го учи детето да чете и пише на български.

# 115
  • MT
  • Мнения: 538
Благодаря много! Имам надежда, сина на леля ми говори 3 езика, а е само на 6 години. Ще видим как ще е, планирам, но то ще си покаже само, хаха.

Днес ходихме да дадем депозит и поръчка за леглото, което беше на промоция с шкафче и за матрака. Ще дойде чак Август, но съм много щастлива! Hug Останаха само чаршафите и чантите за болницата, но за тях има време.

Успех на всички бременни момичета. Дано ви е лека бременноста!

# 116
  • Мнения: 1 478
Момичета, като говорим за езиците. Голямата говори само на български, на английски каза 2-3 думи само. Идея нямам доколко ги разбира в яслата, те със сигурност не я разбират. Вкъщи се говори само на бг. Тя ходи на градина 3 сутрини в седмицата и проговори към 2г и нещо. Сега е на 3 и половина, но говори доста “бебешки”, т.е. не изговаря хубаво думите, например на ремонт казва монт, понякога чужди хора не я разбират. Английския не ме притеснява, че не го знае, но нормално ли е да говори така и на бг или сега като се прибираме да търся логопед?
Освен в градината, всичко друго и е на бг. Телевизия гледа малко, а и незнам доколко ги слуша. Почна да гледа от скоро.

# 117
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Ронка моята е още по -зле с говора, мисля да искам да ни дадат направление за спийч терапист, но още оправям доктори и практики тук и не съм стигнала до това. Аз нали имам и проблеми със сядане на гърне и махане на памперс и сега чакам тукашната хелт визитър когато се свържат с нас какво ще препоръча, защото аз вече се изчерпах. На градина ще я пуснем евентуално август ако не почна работа преди това, защото пък тук безплатните часове са с различна схема.

# 118
  • Мнения: 1 923
Ние днес бяхме на S&L асесмънт, след една година чакане и разни притеснения от моя страна, още докато беше много малка. Много бавно се случват нещата, затрупани са логопедите. Настоя всеки родител да говори своя си език с детето, ако искаме да овладее и 3те, ние изцяло бяхме минали на английски, а и покрай градината тя много дръпна с английския и забрави каквото знаеше на български. Трудно ще е, защото у дома ние си говорим на английски, а и аз някакси вече мисля на английски Sad

Ронка, попитай в градината какво мислят, на какво ниво е и имат ли някакви притеснения. Според мен още е нормално да завалват думите, Маги не казва спагети, а кастеди например. По-важно е да ви разбира и следва инструкции, като и кажете да направи нещо. Имай предвид, че листите на чакащи за логопед са дълги, зависи от района, както и кой те насочва ( ДжиПи, невролог, ХВ). На частно става бързо, но си е сума.

# 119
  • Наблизо
  • Мнения: 6 096
Веджи,а с твоите родители как си говори детето? (като допускам,че мъжът ти е чужденец)
За мен това ще е много важна колона в научаването на български на моето дете.

Общи условия

Активация на акаунт