Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 18 486
  • 756
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 603
Две в едно, няма да живеем в къща за съжаление. Ще живеем в апартамент и то не особено голям, но по-голям от сегашния. Тук цените на имотите са направо ужасни и не можем да си позволим нещо по голямо за момента. Апартамента е 90 квадрата,но е добре разпределен защото няма коридори.

Тук бащинство няма, има три дни, които искаха да намалят на един ден, но в крайна сметка не знам дали го направиха.

# 316
  • Мнения: 197
О, "екзотична мама" звучи много добре! Satisfied
Брюксел, сестра ми е сченоводител и знам колко отговорна работа е.

Сноуче, мен пък ти учуди като разказа за Япония.Наистина добра практика. Тук повечето омъжени жени не работят, не е заради майчинството.

Yakamoz, и тук е така,много много скъпо. Надявам се и ние да можем да се преместим догодина.

Аз много се надявям един ден синът ми да може да стои и сам в България при майка ми. Но пътят е дълъг, няма и директен полет, така че най-вероятно ще си бъдем двамата.

Две в едно, хайде от мен не един, а два палеца. Blush

landlake, Люксембург звучи многж интересно.

# 317
  • Мнения: 505
Yakamoz, сериозно ли са толкова скъпи жилищата. Дай някаква ориентировъчна цена на квадрат.
В Белгия е лесна цел да си купиш жилище, ако събереш около 20% от цената. Лихвите са супер ниски и това дава възможност за купуване. Последния ни заем за къщата е на 1,51% фиксирана лихва за 15 години. Вярно е, че най-трудно е първата покупка, оттам нататък банките следват.

При нас, някой го води и взима. Тази година ще отиде с чичо си, а с баба си ще се върне.
Миналата година баба му го взе от тук, а аз отидох да си го взема.

# 318
  • MT
  • Мнения: 538
Аз съм в Малта. Simple Smile

Тук наемите са безбожни в момента, за заплатите, които дават(аз съм окей, защото работя в чуждестранна компания, но ММ работи за местна компания и не му е изобщо приятно да се бъхти за 5,50 на час). Ние се опитваме да си намерим от 6 месеца нов апартамент (с две спални или една спалня и един офис - нищо сложно) по възможност на първи/втори етаж в близост до района, в който сме. За момента сме ударили на камък. Нищо под 800Евро няма, а по-хубавите* започват от 1000-1500Евро. Ние сме готови да стъпим на 800Е max, но повече няма да дам за мизерните им апартаменти( дори да има нови мебели, строителството им е лошо). Нито изолация има, нито прозорците с дограма.
* Считайте това за апартаменти с нови: матрак, печка, пералня, душ кабина.

Скрит текст:
Само да спомена, не сме сигурни, че ще купуваме имот тук специално, поради ред лоши причини и затова отлагаме. Иначе, ако бебка не се беше появила, спокойно можехме да съберем още толкова, колкото бяхме събрали и да изтеглим кредит и да си купим хубав имот. Жалкото е, че тук ще трябва да го изплащаме и в отвъдното или да се лишаваме цял живот, за да плащаме кредит. Лихвите тук са 4.5% мисля. Средностатистически апартамент с една или две спални струва между 150,000 - 250,000 Euro за нещо подобно на това:

http://milwardandking.co.za/wp-content/uploads/2016/11/h1b.png
http://www.loftsatsaratoga.com/wp-content/uploads/2018/02/empire-b2-365x576.jpg

# 319
  • Мнения: 505
Лия, имам братовчед който живее в Малта и преди години идвах за седмица на почивка с приятелка. И братовчед ми и хотела ми бяха в Слиема.
Една приятелка беше там за година и спомена че заради многото IT компании които идват от няколко години, живота супер много е поскъпнал и наемите също.
През 2006, когато си купихме първият апартамент, взехме социален кредит на 2%, който откупихме по-късно на 4,05% от нормална банка за да мога и аз да купя. Социалните не позволяват да имаш втора покупка, но дори и с откупуването, си заслужаваше. Тук принципно, кредитите са за 20 години, рядко 25.
За този апартамент ни остават още 7 години, но наема който вземаме от него покрива заема, че и остава нещо което ни помага за къщата.
Нарочно се напънахме за 15 години да вземем къщата, че ми се иска на 50 години всичко да е изплатено. Не ми се работи както сега още 100 години.
Само да отбележа, че всичко което сме купили сме го взимали все за основно оправяне. Мъж ми не работи строителство, но той само прави ремонтите. Така излиза по-евтино, разбира се.Влагаме само в качествени материали.

# 320
  • Мнения: 2 172
При нас също не са цвете за мирисане цените. Това е и причината да се оттеглим от Лондон и да отидем в околията, иначе сигурно за къщата ни двойни пари  трябва да се плащат , а не искам и внуците ми да изплащат къща😐
С мъжа ми работим за чуждестранна компания и заплатите ни са добри в момента. Въпреки всичко обаче , добре че са наемите от имотите ни в София( два апартамента , къща и магазин ) , иначе нямаше да се хвана на хорото да изплащам. Надявам се докато станем на по 45/46 да сме изплатили всичко и да живеем спокоен живот вече.
Ремонта си го правим частично ние , частично с майстори , но има неща , от които грам не разбираме, а и времето ни притиска.

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 23:11 от AlexM1590

# 321
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Алекс вие дори и извън з Лондон сте в един от най-скъпите райони, но сте млади и ще се справите.

В Шотландия цените са доста по поносими в сравнение с Англия, ние обаче още не сме решили какво да купуваме, е ние ще изплащаме до 100 години, като се има предвид, че не сме първа младост  hahaha

# 322
  • Мнения: 2 172
Алекс вие дори и извън з Лондон сте в един от най-скъпите райони, но сте млади и ще се справите.

В Шотландия цените са доста по поносими в сравнение с Англия, ние обаче още не сме решили какво да купуваме, е ние ще изплащаме до 100 години, като се има предвид, че не сме първа младост  hahaha
Илейн, аз не казвам , че ни е било евтино, но цените в Лондон като че бяха непосилни за нас, особено за това , което търсехме. 😆
Цените в Б-я пасти да ядат, но пък и заплатите са различни.
Ние като вариант намерихме да купуваме имоти в Б-я, които са доста по-евтини от тук и са на хубави локации, за да могат лесно да се дават под наем , а с наема се устройваме тук. После , като изплатим всичко, ще можем да живеем спокойно или пък ще инвестираме в нещо друго....времето ще покаже.

Вие също ще успеете, не се правете 😊
Винаги , когато някой ми каже , че не е млад , се сещам за баба ми и дядо ми, според които 80-годишните са в разцвета на силите си и животът им е в своя бум😂😂😂.

# 323
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Цените в Лондон са ужасни Simple Smile и то за неща които на друго място може да си купиш за два пъти по малко пари Simple Smile. Аз обичам да гледам предавания в които си купуват къщи хората  Joy  та съм влезнала в час с райони, къщи и цени хахха.

А за годините, всеки гледа от собствената си камбанария Simple Smile и аз искам да съм на 23, ама съм 20 години отгоре Wink нищо че съм с малко дете, но да сме живи и здрави.

# 324
  • Мнения: 2 603
Тук много зависи от зоната, в нашия квартал по-евтините започват от около 2000€ , но естествено зависи от много неща, много сваля цената ако например няма асансьор жилището или пък е на приземен етаж, дали има за ремонт.

# 325
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз искам да съм на 31 Sunglasses
И при нас не е евтино, но както навсякъде има по хубави и по лоши райони, зависи в какво състояние е, дали е къща или апартамент.

# 326
  • Мнения: 2 603
А ние даже не сме с центъра, даже не сме и близо до центъра Joy Там където купуваме сега жилище е доста по-поносимо, градчето е хубаво и зелено, около 17 хил жители, има всичко без болница, но тя е на 15 минути в близкия град. Монца е близо (10 минути с влак) и там също има болници. На хартия всичко е ок, но аз много свикнах тук където сме и промяната ме плаши.

# 327
  • Мнения: 2 134
Аз не искам да съм на 20+, за сега се чувствам прекрасно в 30-те. Тази година ще правя 33. Щастлива и млада се чувствам Simple Smile

Имотите в Токио са хм. Как да се изразя тактично. Космични. Ние плащаме 8000€ месечен наем за 120 кв.м. И сме късметлии, защото такъв апартамент под 10 хил € трудно се намира. Не живеят всички така, разбира се. Това не е стандартът на обикновения работник, а по-скоро на експатриатите и на по-заможните японци.

Мин, те и тук много японки с деца не работят.

# 328
  • MT
  • Мнения: 538
bruxelles, иска ми се iGaming индустрията да им е проблема. Аз работя в точно такава компания, но пак не мога да си позволя тези наеми. Е, със заплатата на ММ сигурно ще можем да водим някакъв по-нормален живот, но само едната пълна заплата ще трябва да отделяме за да платим наема и сметките. Едва събрахме пари за идване на бебчо и то хубаво, че се усетихме още в началото да заделяме големи суми. Ще свършат още тази година, заради местенето и евентуална подмяна на колата, която вече издава багажа.
Тук е туристическа дестинация, на барманите им плащат колкото на мен ми плащаха в компанията в началото(и няма чак толкова голяма разлика от това, което вземам като цифра и сега). Влага се труд, за да имаш увеличение някакво, на което ти праскат още такси. )) Единственото хубаво нещо е, че вече не ми се налага да седя на крак и имам 1 час обяд!!! (На 22 години ми се появиха вени на краката, заради смените, които карах тук. И бях станала клечка 46 кила за 1 година-кеф голям )
Как да е, няма са зачесвам темата много. Ако някой го интересува, може да пише на ЛС.

Чудя се къде искам да си гледам детето, къде ще се чувствам спокойно. Тук нито колело ще може да кара, нито на пикник, нито да играе на криеница.. Ще видим, в момента съм в депресивно състояние, като мисля за тези неща. Отделно се плаша от тези вечни строежи, да не му докараме дихателни проблеми.. Искач природа и спокойствие, което го няма тук.

Ще пусна гледката ми от терасата, както обещах. Не знам дали ще излезе добре, пиша от телефон.
Скрит текст:


Красота, нали? Thinking

П.п. По-късно сме на преглед, ще гледаме сърцето пак. Чакам с нетърпение да видя разбойничката! Heart

# 329
  • Мнения: 2 254
Лия, уау ... ужасно застроено е.

При нас също са много високи цените на имотите, особено сравнени с Франция, Германия и Белгия, но пък от друга страна е много голяма инвестиция. Гледайки тенденциите, цените вървят нагоре поради ред причини, не само европейските институции. Ние първоначално искахме къща (изобщо не сме се отказали), но тъй като лично на мен ми се иска, живот и здраве, като се роди бебчето да се изнесем преди на направи 6м. (все още сме под наем), обмисляме и вариант по-голям апартамент, а пък след няколко години да го сменим с къща.
Живи и здрави да сме, ще ги измислим нещата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт