Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 18 545
  • 756
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 926
Нека запазим тази тема приятелски настроена и положителна, каквато винаги е била...няма смисъл от спорове.

И да питам тези, с деца около 3г, вашите опитват ли се да се обуват / обличат сами?

# 631
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Веджи, София се опитва и с двете. С обуването все още има неуспех със затворените обувки, с чехли и сандали се оправя, макар че вечно сменя лява и дясна Simple Smile. Обличането и там е горе долу работата, къде нацелила двата крака в един крачол или ръката през деколтето на блузата  hahaha, но има желание поне  Laughing.

Аз похвалих ли ви се, че приключих моите терзания с памперса  Joy за 4 дни започна да сяда на гърне и махна дневния памперс, а седмица след това махнахме и нощния. Вече повече от месец е без, даже и гърне вече не ползва и ходи само на тоалетна. Много е смешна как се бърше самичка и се оправя. За моя радост има само две аварии нощни откакто е с гащички. Добре се справи, аз само дето се притеснявах.
Сега се надявам и с говора да навакса.

# 632
  • Мнения: 1 926
Илейн, май са на една страница относно обличането и обуването Simple Smile) Маги редовно е с разменени обувки, справя се с тези с велкро залепване, но за тези с връзки, няма шанс. Дрехите също, два крака в един крачол, но иначе има желание.

Браво за памперса, видя ли, бързо стана, когато се е почувствала готова Simple Smile

# 633
  • Мнения: 505
Привет, големи теми сте заформили.
Йоан го кърмех на поискване до 2 месеца и после мина на АМ. На три месеца и половина започнахме да го захранване по настояване на педиатрична защото той изпиваше над литър мляко и си разширяваше стомаха. Макар че слагахме сгъстители в млякото, не му стигаше о това е.
Вода не давах, но правех чай от копърови семена за коликите които си бяха много ясно изразени и болезнени за него. Та пииваше по глътка-две.
Никога не е обичал прясно мляко. На година и половина си спря сам от раз и АМ което пиеше вечер. От тогава яде само кисело ароматизирано мляко.... другото не го приема...

# 634
  • Мнения: 2 180
Веджи, София се опитва и с двете. С обуването все още има неуспех със затворените обувки, с чехли и сандали се оправя, макар че вечно сменя лява и дясна Simple Smile. Обличането и там е горе долу работата, къде нацелила двата крака в един крачол или ръката през деколтето на блузата  hahaha, но има желание поне  Laughing.

Аз похвалих ли ви се, че приключих моите терзания с памперса  Joy за 4 дни започна да сяда на гърне и махна дневния памперс, а седмица след това махнахме и нощния. Вече повече от месец е без, даже и гърне вече не ползва и ходи само на тоалетна. Много е смешна как се бърше самичка и се оправя. За моя радост има само две аварии нощни откакто е с гащички. Добре се справи, аз само дето се притеснявах.
Сега се надявам и с говора да навакса.
Браво на Софи за гърнето! Децата се учат бързо. За говора не се притеснявай, най-вероятно изведнъж ще започне да говори много иии после няма да можете да вземете думата от нея, дано!


Момичета, аз съм малко на друга вълна терзания. Вики беше едно супер спокойно дете , докато не дойдохме на почивка. Сега изведнъж стана нервна, не желае да спи, приспиваме се до по нощите . От къде я вади тази енергия не знам, но още няма годинка , а днес например е дремнала 30 мин. за целия ден.
Мислех си да не са зъбки, но нито ѝ тече нослето, нито има температура, никой от симптомите , които се проявяват при нея като растат зъбчета. Вашите дечица имали ли са такъв период ? Възможно ли е да е заради смяната на обстановката. Мина ми през ума, че е от жегата , но например днес беше хладно, заради бурята в Халкидики , подухваше , но тя си беше същия бяс .

# 635
  • Мнения: 2 603
И двете деца съм кърмила изключително до 6 месеца. Всъщност при голямата дохранвах в началото, а при малкия се наложи даване на ам когато го приеха с бронхиолит защото трябваше известно време да се калибрират гърдите към помпата. Вода не съм давала преди 6 месеца, голямата ми дъщеря си пие съвсем нормално. Между другото започна да пие прясно мляко след като я отбих (2г) и много обича. Кърма се опитах да и пробутам в шашка когато се роди малкия, но не ѝ хареса хич. Малкия пие по малко вода напоследък, давам му с биберон съвсем обикновен, защото така я приема най добре. Иначе има и чашка и през обикновена чашка също съм давала, но не му допада. Между другото тука като бяха страшни жеги му давах със спринцовка през устата и така пиеше също. Доста е удобно, но си е разправия да носиш и спринцовка в чантата.

Две в едно, стискам много палци. Дано дано всичко да е наред!

Veggie, моята дъщеря е точно на три и се облича вече сама отскоро. Обувките само разменя доста често, но установих, че е научила ляво и дясно, което мен ме шокира, но явно са ги учили в яслата.

# 636
  • Мнения: 197
Много ви благодаря на всички за споделения опит! Ценя съветите и мненията на всяка. Hug
Не обичам крайностите, всякакви и във всичко, плашат ме и не ги намирам за здравословни във никое отношение.
Смятам да опитам да му дам първо с лъжичка, а по-нататък със сламка, 360 и така до чаша.
Другата седмица МинХо става на 5 месеца и ат тази седмица ме гледа лошо ако ям насреща, сърди се и отваря устичка.На доктор сме тези дни и ще видим какво ще каже, но моментът май е дошъл.

Алекс, дали не се е развълнувала много? Часова разлика почти няма, нали?

Мога само да си представя колко са милички малчовците в опитите си да се обличат сами. Heart Eyes

Yakamoz, браво на детето! Ляво и дясно аз още не ги оправям. Joy

Илейн, голямо момиче си имаш! Самичка се оправя вече! За говора просто явно има нужда от повече време, но после като се почне....хехе! Grinning


# 637
  • Мнения: 2 050
Мойто още не говори много, но за сметка на това напоследък пее. Просто падам и там вече не му разбирам, щото човекът импровизира с текстовете. Вчера пееше Ко̀ли, Ко̀лиии, което успях да разпозная като Николи, учителката от яслата 😆 Вече се обува успешно, често наобратно. Естествено обувки с лепка или които само се нахлузват, аз след едни Converse до глезена не съм посмяла нищо да взема с връзки, щото той все искаше да събувам и обувам и ми писна. Панталони криво-ляво обува, ама сяда, става. А като го сваля или сам слезе от стълбичката на гърнето и вземе да опъва нагоре и гащи, и панталони е голяма картинка. Блузи и връхни дрехи съблича, няма интерес засега да се пробва да ги облече май.

За спането моите определено спят по-добре на хладно. Бебето ми е изкарвало и до вечерта, без да мигне и направо ме побърква в такива дни, пък те не са толкова рядко, колкото ми се иска. Плюс това на вечеря е вече кисела краставица, само мята храната, сърди се и е зле положението. Поне заспива бързо после.

И май покрай някакви пътувания съвсем се развълнуват и двамата не спят на обяд и по някое време следобеда припадат, колкото да объркат всякакви планове и организации Blush

# 638
  • Мнения: 2 603
Мин Хо, всъщност излъгах. С малкия започнах захранването по-рано, към 5 месец защото имаше голям интерес и не исках да стане като със сестра му, която първо имаше интерес, но като почнах да я захранвам вече беше минал. Та започнах с плодове, после обаче той беше болен и същинското захранване започна като беше на повече от седем месеца. Той сега е почти на 8 и още се движим доста бавно в това отношение, но със сигурност хапва повече от сестра си на тази възраст. Аз обаче вече хич не се впечатлявам като не иска да яде. В крайна сметка децата да на периоди, понякога хапват повече, понякога по-малко. Важното е да не се насилват, за да не се създаде лоша асоциация с храната.

# 639
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Алекс вероятно малката минава през период на развитие, тя си е бебе още.
Бих препоръчала една много хубава книга и апликация за телефон ако я нямаш казва се the wonder weeks Simple Smile

# 640
  • Мнения: 550
И аз почвам да предлагам вода след почването на захранването.

Моят се обува сам от около половин година като пита дали е сложил обувката на правилния крак. Но всичките обувки и сандали са с лепенки именно за да е самостоятелен. Може да облича и съблича и чорапи и панталони, блузипи тениски са му по-трудни. В яслата се облича и обува винаги сам, вкъщи понякога се прави на бебе и иска помощ.

Илейн, браво за успеха с махането на памперс. Как я съгласи да сяда на гърне/тоалетна? Моят все още отказва категорично.

2в1, много много се радвам и стискам палци тади бледа черта да се превърне в сладко момиченце или дори две 🤗🤗🤗

Алекс, може да е от новата обстановка, промяна на рутината, но и да е скок в растежа.

Иначе и моята почти 1-годишна спи лошо в жега, върти се, буди се. Сега сме в България и има климатик и спането се оправи. Преди това в Германия имаше жеги от по 35 градуса и спеше много неспокойно.

# 641
  • MT
  • Мнения: 540
Veggie, няма проблеми.
Скрит текст:
И на мен ми дойде един отговор по-остро написан към мой коментар(който беше написан с насмешка доста очевАдно). Честно, казах си че няма да пускам повече инфо по точно този въпрос(килограми, хранене и т.н.) и това беше. Тя дамата реши, че съм се засегнала и почна с намеци и драми. Simple Smile) Както и да е - има хора и хора. Вече не вземам и аз толкова на сериозно нещата, които пишат и ми е много по-леко на главата. Не съм дете, за да се държа като такова.
Две в едно, стискам много палчета и за в бъдеще! Много се радвам в момента.

Мин Хо, мерси, почивам си, но пак имам доста работа за вършене и съм нон-стоп на телефона или компютъра да правя разни неща. Предимно детайли поркай сватбата в момента. Grinning

Само да се похваля, вчера ходих да си взема обувки за сватбата, нямаха моя номер, но си ги поръчах от другия магазин, където го имаха. ММ вече ги взе, та съм много хепи, защото само тях си харесах! Намерих си и аксесоара за косата, който супер много исках. Остана ми само кулието, което да пасне ! Чакаме халките да бъдат готови също, за да ги вземем другата седмица. Избрахме страхотен дизайн, изчистен и красив и вече нямам търпение да идва деняяя. Heart И последно остана само да резервирам ресторанта където ще сме, което ще стане тези дни. Оставихме го за последно, защото не бяхме сигурни колко човека ще дойдат. В крайна сметка ще бъдем изключително малко хора (12 човека), та ще бъде като нормален коктейл и излизане на ресторант с приятели. Grinning И по-добре, няма да се занимавам с излишни неща и нерви. Само най-близките ни хора.

Вчера се сдобих със стерилизатор, та ще го изпробвам днес и ще довърша да нареждам останалите неща за болницата. Всичко е готово, просто трябва да се разпредели така, че ММ да знае кое къде. Иначе ще бъде ужас. Grinning

# 642
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Айа купихме музикално гърне и аз започнах да и предлагам да пишка там и Мистър Попо ще пее, без да ни види се правихме с баща й, че някой пишка и сипвахме вода и тя реши да пробва. Обаче после реши, че мистър Попо е истински и не искаше да пишка там, но започна да си взема старото гърне, което бях купила, когато беше на осем месеца още. Едновременно с него започнах да и предлагам, когато сме на втория етаж да сяда на тоалетната, тя си има нейна дъска, която също имахме отдавна, отначало не искаше там, но единият път беше на зор и се престраши и седна. Сега вече от две седмици съм скрила и гърнетата и ходи само на тоалетната. Мисля да и купя стълбичка, че сега аз и помага, т.к. и е високо, отскоро и сама се бърше, на мен не ми дава Simple Smile

# 643
  • Мнения: 2 154
Две в едно, много се радвам, че всичките ви притеснения за Л. са в миналото! И какво голямо момче само 😍 А за теста - имам чувството, че този път ще е успешен, но ще ти честитя по-натам.

София на 3 г и 4 месеца се съблича и облича сама, обува и събува, облича си и яке или жилетка сама. Отскоро опитва да разкопчава/закопчава копчета. Яде и пие сама - абе всичко си прави детето. Е, понякога настоява ние да я храним, ама то си е от проклетия 😆

Аз съм вече сама във Варна без ММ и с децата и наех едно момиченце на 16г да ми помага. Водя я с мен навсякъде и така ми е много по-спокойно.

# 644
  • Мнения: 2 603
Е Сноуче, супер идея е това. Аз имам братовчедка на 14,чудя се дали да не ѝ предложа същото 😂

Общи условия

Активация на акаунт