Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 18 517
  • 756
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 142
Момичета, препоръчвам на всички ви. Давам й по 20лв на ден и ми прави живота много по-лесен.

# 646
  • Мнения: 2 603
Хахах, аз се замислих с какво толкова може да ми помогне, вече толкова съм свикнала да се оправям с децата сама. Но ще го помисля, не е лошо като идея.

# 647
  • Мнения: 505
Привет, приготовленията за малката са в пълна сила. Изпрах дрешките, стаята е почти готова...Подаръците започнаха да идват един по един...с две думи, къщата започна да се пълни. Изобщо не обичам пълна къща...

Още съм в чуденка за името....мадамата се крие всеки път като съм на преглед и изобщо не знам как ще се казва....

Вторник съм пак на преглед...миналата седмица бях с 1,5 см и шийката в започнала малко по малко да се отваря. Нямам контракции, Беба си е все горе....

Две в едно, радвам се за положителния тест и се надявам този път да е успешния.....Дано съм повлякла крак ....
Как си прекарвате в Глазгоу ?

Веже, онзи ден влязох да чета августовската тема.....не бях влизала от месеци и като прочета няколко странички се убеждавам че не съм за там.
Кога ти беше термина на теб? Аз ще раждам нормално, освен ако не се наложи нещо ....но засега ще съм както с Йоан, и пак с епидурална....

Май доста от вас вече са по ваканции....възползвайте се и си починете....

# 648
  • Мнения: 1 924
Здравей, на 12ти е термина, ама все ми се струва, че няма да е тази датата. Утре съм на допълнителен скан, нали голям го измери акушерката...вторник пък ми е предпоследната среща с нея. От раждането не ме е страх, притеснявам се, ако наистина е голямо да няма поражения за бебето, ще видим утре какво ще стане. Може да поискат предизвикване, но ще изчакам до 37ма поне. Аз съм 1.52, не си представям да избутам бебе 4кг 😐 Имам неболезнени контракции и много неприятна болка от двете страни под ребрата, не мога да спя.

Иначе, и аз прах дрехите преди време, и добре че така стана, защото пералнята вчера се развали, утре ще я вземе техник и дано я оправи, че само разход за нова ни липсва..

Беба няма ли да е с вас в стаята до 6тия месец, или за кеф ѝ правиш отсега нейна стая? Simple Smile

Завиждам на тези, които са в Бг, затъжих се за морето и плажа...

# 649
  • Мнения: 505
Ведже, вчера взех едно легло от приятелка което се слага до нашето легло и се отваря към мен, за да мога да кърмя.
При мен с майчинство от 2 месеца, силно се надявам беба да спи поне след втория месец поне 6 часа. Ако е така, ще си я преместя в стаята, която е до нашата спалня. През деня също ще си е в стаята, само вечер за по-лесно ще спи при нас.
Поне така го предвиждам, пък да видим.

Аз съм 1,68 см и утре съм на преглед пак. Миналият вторник беше 2,800 кг момата. Ако износя до термин, гинка мисли че ще е на 3,300-3,500 кг.

# 650
  • Мнения: 787
С размерите на бебето поне при мен нямаше нищо общо с действителноста. Двама доктори на две различни места измерваха бебка около 3 кг седмица преди да родя, тя малко избърза и се роди раничко, но килограмите и бяха 2490 грама.

Да се разпиша и аз, че скоро не съм се включвала. Бебка вече е на 37 дни. Гледаме си се, роди се мъничка, но много силничка и ината 🤣. Само на кърма сме до 30тия ден беше качила 1260 грама над изписаното тегло (2400) и 5 сантиметра. Само дето още ни мъчи жълтеницата.

Исках да попитам как процедирахте с вадене на акт за раждане на бебчетата ви от България? Само свидетелството за раждане с апостил ли е нужно от държавата на раждане или има и нещо по специално? Доколкото знам в общината по постоянен адрес на българския гражданин член на семейството се носят документите, но още информация ще ми бъде полезна. Поздрави на всички ви от мен 😘

# 651
  • MT
  • Мнения: 538
Момичета, ако знаете как ми се ходи на плаж, а тук е толкова горещо и влажно... Плува ми се (като удавник хванат за сламка съм по принцип, но си нося една поничка пояс и ММ ме бута хаха Grinning ), играе ми се в пясъка, искам да се пека и т.н. и хем живея на остров, а на "плажуване" съм ходила точно 15 пъти за последните 3 години... Тези, които си ходят по организирани почивки, сякаш повече им се наслаждават. Simple Smile

Да ви се оплача и на вас, че ми се надуха краката и болят, ама на 45+ градуса какво да очаквам. -.-  То и на нормалните хора им се надуват крайниците на тази температура. И ме боли врата, схванах се поне два пъти и плаках от болка. ММ горкия не можа да спи от мен.

И аз съм на преглед на 19-ти по обяд.. Стискайте палци бебка да си седи главично, че напоследък не мога да и хвана спатиите. Уж ми се струва, че е завъртяна както трябва, но голям страх ме гони от секциото и от всякакви упойки като цяло.

# 652
  • Мнения: 197
danaya, аз сега тъкмо оправям българската гражданство на МинХо. Искаха ми акт за раждане с апостил и превод на български от заклетия преводач към посолството, копие от паспорта на ММ и копие от моята лична карта. В посолствата консолът ми ги завери и написахме пълномощно на майка ми, зада придвижи документите в общината по местоживеене. Консолът заверява и пълномощното. И ги изпратих по пощата на майка ми. В посолството заверката и превода се плащат, но в общината по местоживеене е безплатно.

Ох, Лия, умирам си за море, за плаж....Аз съм като малките деца, не излезам от водата. Joy Тази година ще ми се размине обаче. Миналата, въпреки бременността, почивахме на о.Чеджу. Беше много хубаво, въпреки че прекарвах огромна част от времето прегърнала тоалетната. Joy
Дано да се е обърнала...Напълно те разбирам за упойките.

И мен ви казваха, че МинХо е голям, той излезе 3.260. Joy Той и сега милият си върви елегантен-дълъг и тънък.

Последна редакция: пн, 15 юли 2019, 16:17 от Min Ho's mom

# 653
  • Мнения: 2 050
Хихи Мин и аз така с водата, сещам се като дете майка ми как ме вика от хавлията, пък аз се обръщам с гръб и се правя, че не чувам. На нея пък все ѝ беше студено дори и до коляно да влезе..абе картинка сме били. Сега с деца няма как, влизаме един по един да се намокрим или с по едно дете, другият пази катуна на пясъка.

Във вторник беше почивен ден и отидохме до град Сантос малко на разходка. Обаче имаше някакъв уличен фестивал на кафето и беше претъпкано, не успяхме да се качим на туристическото влакче. Почти заседнахме в тълпата с децата, бразилците са много странни - имаше някаква сцена с фалшив Елвис Пресли и в момента, в който започнаха да свирят, отнякъде изпълзяха сигурно 200 човека и се наблъскаха отпред да пеят и танцуват, едва се измъкнахме. Веднъж ми се случи нещо подобно и с количката и там вече беше драматично.

Вкъщи ММ нещо обясняваше на първородния за музея на лодките 😆, до който също не остана време да идем и мрън, мрън, слушахме два дни молби и събота пак се замъкнахме. Влак, фуникулер, акули, изобщо супер беше. Минахме с колата и покрай пристанищната зона, Сантос е най-голямото пристанище в Южна Америка, имаше товарни влакове и много контейнери, супер се ентусиазира младежът. Другата седмица ММ излиза в отпуск и още нищо не сме планирали (т.е. аз де, той до последно не ми каза дати и само ме нервира). За самолетни пътувания вече стана много скъпо, ще видим.

За документите и ние направихме превод при заклет преводач тук, в посолството за заверка и после в бг в моята община. Нашите документи май само ги представихме, но ние сме българи и двамата. Много бързо стана, на място попълних заявление за издаване и стана за под седмица.

# 654
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Здравейте на всички, много време не съм писала, но ви чета с удоволствие на един дъх. Аз ходя още на работа, а и ремонта в къщи започнахме, все още не се уморява много. Вече съм в 28 /3. Днес бях на преглед и вече знаем пола на бебето, ще имаме момиче. Казаха, че е с добри размери 40 см. и 1,225 кг.
Да ви попитам, защо трябва да се регистрира бебето в България, тук така или иначе получава поданство и паспорт!?!

# 655
  • Мнения: 1 924
Не във всяка държава получава автоматично гражданство Simple Smile Дъщеря ми например няма бритиш, защото ние бяхме по-малко от 5г в страната, когато тя се роди, сега брат ѝ ще вземе гражданство, защото имаме нужният брой години. Ти в коя държава си?

# 656
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Аз съм в Германия от 14 години, а ММ от 30 години. Питах, защото не знам дали трябва да записвам малката в България.

# 657
  • Мнения: 505
Ние и двамата с мъжа ми сме в белгийско и българско гражданство. Сина ни има и двете също. Смятам и за малката да направим така.

# 658
  • Мнения: 197
В нашия случай синът ни при раждането получава корейско гражданство заради ММ. Искахме да има и българско.Hug
Не знам как стоят нещата в другите държави.

# 659
  • Мнения: 2 050
Нашите деца са бразилци по рождение, но каквато съм шматка и все нещо не намирам, определено ми се струва полезно да имат по още един паспорт 😆 Това в кръга на шегата, но ние като не смятаме да живеем тук за постоянно, така или иначе в някакъв момент щеше да ни се наложи да ги “узаконим” като българчета. Срокът официално е 6 месеца, но не мисля, че някой изобщо следи, то и няма как.

Общи условия

Активация на акаунт