Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 18 477
  • 756
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 478
Брюксел, с второто дори не си спомням дали видях тапа, с каката беше много ясно, но пък ке знаех какво е. Дори с второто раждането тръгна и когато бех в родилно съсн8 см разкритие, още водитебне ми бяха изтекли, спука ми ги акушерката

# 676
  • Мнения: 197
Колко се чудих какво е таз "тапа" и как ще я позная. Joy Падна 2 дни преди и то на два пъти и беше червеникава.
bruxelles, ти си приготви чантата до вратата щом ще му е по-спокойно. Те мъжете май са по-голяма паника. Grinning

Ronka, е сега се замислих, че нямам идея касво се е случило с моите води. Голяма мистерия. Thinking

Лия, браво! Почивай си и телом и духом.
Честито за обърнатата мома, знам какво е да се надяваш за естесвено. Моят Мин Хо го изкарваха голям, а излезе 3.300, така че не се знае със сигурност.

Тук бебетата между 4 и 6 месеца имат задължителен по-обстоен преглед. Докторът каза, че Мин Хо е високичък, но не наддава  достатъчно. Disappointed Каза, че е хубаво да минем на смесено хранене. Днес опитах да му дам АМ след като сука малко....Ей, така рева и се тръшка! Sweat

# 677
  • MT
  • Мнения: 538
bruxelles1, леле, ти си съвсем накрая и наистина малко ти е останало.

И моя мъж ме накара да напълня чантите, че ние имаме голям списък от болницата за раждане, за стоене, за напускане... какафония пълна. За бебка е готово всичко, надписано и т.н.(за улеснение на ММ), а за себе си ще оправям чантата в края на тази седмица пак по същия начин, че той ще е голяма паника. Още трябва да пусна пижамите и кърпите, които купих в пералнята. Осъзнах късно, че с нощница няма да ми е удобно, но ще се пременя в нея преди да отида да раждам.. а там сигурно ще я сваля (не искам да цапам други неща, ако трябва да съм честна) Grinning .  Бях се нагласила, че до 28-ма г.с. ще съм готова с двете чанти, но не се получи поради стечение на обстоятелствата.

Мин, мерси!
Аз не съм притеснена, родена съм 2,700, а брат ми 3,200. Малки, но високи бебета сме били и двамата.Таткото е бил "шишкаво" бебче, в сравнение с мен.. над 3,500 е роден. Малката сигурно ще е някъде по средата. Grinning Но като цяло ми е по-важно да е здрава.
Другата седмица пак ще ида на море да поплувам малко. Тъкмо преди сватбата да релаксирам още повече.

# 678
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Брюксел, да не са околоплодни води, говори ли с АГ-то си?

# 679
  • Мнения: 197
Разбира се, Лия, най-важно е да е здравичко бебчето. Hug  Малко ти завиждам за плуването, така обичам водата, но тази година ще ни се размине.
Коя дата сте избрали за сватбата, ако е удобно да попитам? Blush

Да ви се оплача. Cry Нали се чудех как да прескочим шишето с моя дивак. Като ще се храним с дохранване, обаче си трябва шише. Да, ама, Мин Хо шише не иска! Tired Face Дърпа се, бута, сърди се и не иска и това е. Реших, че може да е заради непознатия вкус на АМ. Той си има една бебешка лъжичка и с нея си пие вит. Д. , много си я харесва, непонятно защо. Реших да пробвам с нея. Е, с лъжичка си яде АМ, 30 мл изяде, но шише-не! Два дена се боря вече и не знам какво да го правя. Sob

# 680
  • Мнения: 1 923
Пробвай с различна марка шише ( биберон ), докато си хареса и приеме някое. Те са с различни форми.

# 681
  • Мнения: 197
Благодаря, Veggie, днес поръчах друг вид.
Уж му взех шише с биберон като залъгалката. Cry

# 682
  • Мнения: 1 923
Понякога, каквото и да сме приготвили, дори и най-скъпите и популярни марки те може да си харесат някакъв супер евтин биберон или шише от неизвестна марка Simple Smile)) Какво да се прави..Simple Smile

Последна редакция: нд, 21 юли 2019, 19:08 от ٠•● Veggie ●•٠

# 683
  • MT
  • Мнения: 538
Мин, няма проблеми! На 30-ти Юли е подписването на гражданския. В най-голямата жега, но после ще ходим в един ресторант, където е приятно, хладно и с хубава гледка към морето.
Уредихме транспорта, храната, торта си поръчахме, шампанско - общо взето всичко стана по бързата процедура, защото преди това ни вълнуваше местенето повече. Поне на оферта излезе всичко, че аз доста му бях изпуснала края тези 2 месеца.

Остана ми само да отидем да вземем пръстените Heart и да си подготвя речта за церемонията, защото не ми се повтаря като папагал стандартните фрази "в болест и здраве, докато смъртта ни раздели... ", но и не искам да има разни глупости от сорта на "пред господ се вричам да си изпълнявам задълженията като твоя законна съпруга" и т.н. Благодаря се, че ще е на английски всичко и няма да се налага да говоря на български... Както запичам на подобни важни събития, щях да съм излагация! Grinning И така...

ММ и той ще трябва да си я подготви, да видим до къде ще я докара.. *на него му се отдава повече да пише и говори подобни неща и някак имам вяра, че неговата реч ще ме докара до смях и сълзи* Grinning

*Речта може да повтаряш каквото ти казват или да си я напишеш и кажеш сам в Малта.

# 684
  • Мнения: 135
Здравейте, отдавна не съм се включвала, но ми беше лудница Simple Smile В понеделник ми беше последният ден на работа (най-накрая) и сега съм си вкъщи..Днес бяхме на преглед, бебка е с главата надолу, расте нормално, около 2,500 кг., но отново се криеше и не искаше да си покаже личицето..Най-накрая съм вдигнала желязото, но ми казаха да продължавам да си го пия..Вече съм в 9тия месец и става все по истинско..Почти всичко е готово, чакам си няколко онлайн поръчки, иначе съм изпрала, подредила основното..днес купихме финалните неща и сега ще започвам да чистя и преподреждам къщата..но в Холандия е много жегааа, утре ще е 40 градуса..Как сте вие? Simple Smile) Като опитни мами дайте ми съвет какво да взема за себе си в чантата за болницата?
bruxelles1, Veggie,  как върви при вас като наближава моментът?

# 685
  • Мнения: 2 170
Здравейте, дами!

Аз изчезнах мъничко, но покрай нас е страшна лудница. Прибрахме се , малката вече няма ясла , защото са в лятна ваканция , ходих на фетална морфология, оправях документи ии се местим. Вече работя от вкъщи, за мен не е от значение къде ще си върша работата, защото е на компютър , но поне успявам да си гледам детенцето и да върша друга, по-полезна работа. И открих нещо, отнема ми страшно малко време да си свърша каквото трябва, няма на кого да обяснявам с часове😂😉

Ифсинка, знаеш ли какво се предоставя от болницата?
Иначе като цяло....бельо, превръзки, козметика, четка и паста за зъби, четка за коса, пижами, дрехи , с които ще седиш след раждането, нещо за изписването(+ако искаш грим), джапанки, чехли, хавлия (даже 2) , кърпа за лице, вода, дребни пари, зарядно за телефон, нещо, с което ще си отвличаш вниманието , когато бебчето не е с теб. Май това са главните неща, но зависи и от болницата....

# 686
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Алекс не е ли целогодишна яслата, обикновенно градините тук нямат ваканция освен по Коледа,  стана ми интересно Simple Smile само тези към училищата, но твоята е малка за такава...

# 687
  • Мнения: 2 170
Алекс не е ли целогодишна яслата, обикновенно градините тук нямат ваканция освен по Коледа,  стана ми интересно Simple Smile само тези към училищата, но твоята е малка за такава...
Ами не е , поне за нашата група, защото ние сме в най-бебешката. Аз така или иначе смятам да я преместя , защото има от същата “верига”/тип на две пресечки и не се виждам с голямото шкембе или с новородено бебе да пътувам по час и нещо в посока , два пъти на ден🙄

# 688
  • Мнения: 1 923
Здравейте, и Маги е във “ваканция”, за тези като нас, които ползват безплатните часове няма посещения август, връща се обратно на 09.09...иначе нашата градина работи целогодишно, само банк холидейс са почивка.

Ifsinka, и тук е голяма жега, утре казват че ще е най-топло...аз едвам мърдам вече, всичко ме боли, надявам се бебо скоро да е тук. Иначе за чантата за болницата - погледни в сайта на вашата, може да има списък и те да осигуряват голяма част от нужното.

Аз приготвих чанта за мен и друга за бебето : в моята има тениски, тънки долници, сутиени за кърмене, еднократни памперсни гащи 😁, превръзки, помпа за кърма, крем за гърдите, козметика, четка и паста за зъби, 2 кърпи за баня, чехли за стая и за баня, предпазни подплънки за млякото ако тече, както и силиконови протектори. В чантата на бебето има тънко одеало, бодита с къс и дълъг ръкав, шапка, ръкавички, памук, памперси, шишета. Чудя се още за възглавницата за кърмене, но мм може да я донесе ако трябва.
Алекс също е изброила основното. Simple Smile

# 689
  • На остров
  • Мнения: 13 498
При нас не се ползват пижами в болницата, за бебето също не се носят памперси, както и превръзки за майката и еднократни гащи. Тези неща се осигуряват от болницата.
Аз си носих, дрехи за мен и за таткото, зарядно, камера, лична козметика и за двамата. За бебето дрешки, одеалце, и бейбинест. Помпа има в болницата при нужда се ползва.
Тук бебето е винаги със теб и нямаш време за запълване.
Бременните мами почивайте максимално!

Общи условия

Активация на акаунт