Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 18 462
  • 756
  •   1
Отговори
# 330
  • MT
  • Мнения: 538
Да, това е нищо. От няколко месеца са тези кранове до вкъщи, но като цяло тук навсякъде изглежда така. Grinning Има много малко незастроена площ (предимно в южната част) и като цяло се съмнявам да спрат в скоро време. И балгодарение на тях съм будна всяка сутрин в 6:30-7 най-късно.
Гледката ми от предните два апартамента беше подобна също, макар че живях в различен район.

# 331
  • Мнения: 2 122
Лия, искрено ти съчувствам. Наистина изглежда депресиращо Cry Има ли начин да отидете другаде? Та дори и България е по-добре от тази бетонна джунгла! Аз дето все се оплаквам от Токио, но то си е направо зелен рай в сравнение с това, което виждам на снимките.

# 332
  • Мнения: 1 478
Това застрояване е ужас, аз така свикнах с полетата и търся места с повече “цивилизация”, но това застояване ми се струва прекалено.
Ние когата пристигнахме в Англия, и двамата работехме много, по 6-7 дни в седмицата, без много дни почивка. Успяхме да съберем прилична сума и така взехме нашата къща. След година взехме втора пак при нас. Имаме още апартамент и преди месец купихме и къща в Бристол. Банките засега ни дават ипотеки, а наемите които получаваме покриват ипотеката и остава нещо и за нас. ММ се занимава основно, но мосля разчита евентуално някой ден да продава и разчита, че имотите в Бристол ще им се вдигне цената.

# 333
  • Мнения: 505
Леа, найстина е отчайващо това стройтелство. За работното време, и аз бях така едно време, докато учех. Работех като барманка по 10-12 часа / 7 дни в седмицата + училище. И аз бях 48 кг тогава, но поне вени не ми излязоха макар че ги имаме в семейството. За данъците, да не говорим, че от години съм на 50 процента ....надали е повече от тук.

Ронка, и ние бяхме така с мъж ми едно време. И ние сме с два апартамента, един гараж - отдадени под наем и от там поостава по нещо. Отделно изплащам офиса ми в супер луксозен за Брюксел квартал, но това ми е истинската пенсия. Там наем под 3000 евро на месец не мога и да си помисля. Отделно сега и къщата....Абе, да сме живи и здрави....да изплатим и после ще се радваме на плода на тази работа без спирка.

Ландлейк, знам за какви цени говориш. Кръсницата на сина ми си купиха апартамент преди 2 години и направо ми се вие свят като се сетя каква цифра платиха за едни смешни 100 квадрата.

Пожелавам на всички да си сбъднете мечтата и да имате един собствен покрив над главите ви. Както знаем, ние българите си имаме тухли в коремите....и ни е като идеал.

Лея, как мина прегледа?

# 334
  • MT
  • Мнения: 538
Благодаря за искреното съчувствие, и аз си съчувствам.. хаха. Депресарско е, ходя си в един парк ако ме хване носталгията и така..
За таксите, аз плащам по ~400€ всеки месец. Не е чак толкова много, колкото при вас, но ми дойде като шок, в България няма нищо общо. И плащането на час, не на надник ми беше много различно също. Вече съм на твърда заплата, това е важното. :33

Прегледа мина много добре! Малката все още е женски пол, хаха! Доктора директно си каза, че прилича на мен, а носа е на ММ, та ще видим дали ще познае. 620 грама, сега съм в 23-та г.с.. Сърцето го огледа, четири камери, кръвта минава добре, пулса страхотен. Оказа се, че там където я усещам най-силно.... ами протягала си главата нашата и подутината, която се вижда е била точно от нея, не от краката, както си мислех. Joy Не знам какво да кажа, лудо момиче имаме.

# 335
  • Мнения: 197
Ние сме под наем. Тук има доста блокове като нашия, водят се държавни (като общинските жилища в България), не са най-луксозните и просторните, но е ново строителство, хубаво и евтино.Дават се не само на хора в нужда. Хубав начин е да се съберат парички за още по-хубаво жилище. В съседният квартал сега строят нови такива блокове и миналия месец подадохме документи, одобрили са ни. Ще получим жилище чисто ново, две не големи спални и дневна с кухненски бокс (тук кухните за жалост не са отделно). Много съм доволна. Но догодина.хаха Сега започват да строят и догодина ще ни предложат апартамент, ако нещо не ни хареса винаги можем да останем в сегашния.

Аз на 30, вече почти на 31, се чувствам по-добре от на 20+. И дори изглеждам по-добре, разхубавила съм се.(не че се хваля)

Лея, колко хубаво! Тя ще е живичко детенце явно! Нека! Hug

Моят Мин Хо вчера стана на 3 месеца! Heart Eyes Вече е голямо момче! Този месец нямаме ваксини и съответно няма да ходим при педиатъра, както ви  казах тук няма консултации. Аз, обаче, днес ще мина само да помоля да го изтеглят.

# 336
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Мин браво на вас ! Дано ви хареса новият апартамент. Честити 3 месеца !

Лея ужасна гледка, напълно съм съгласна с Сноучето, че в България е много по добре от гледна точка гледане на деца.


В Швеция пазара на имоти е много специфичен и е доста сложно да се притежават имот с цел отдаване под наем.

Честит имен ден на Илейн и всички, които носят това прекрасно име !

# 337
  • Мнения: 2 122
Мин Хо, в Япония има детски кътове - безплатни са, към общината, където можеш да си заведеш детето да играе и там също веднъж месечно ги мерят и теглят. Поразпитай, може пък да има. На японски се казват jidoukan. Попитай наоколо или виж в нета. Ето малко снимки от нашите (имаме 3 в близост)

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 13:36 от Snowche

# 338
  • Мнения: 2 254
Сноуче, голяма сладуранка Heart Eyes

Аз съм в четвъртък на втората морфология и както преди всеки преглед ми е свито, дано всичко да е наред. Иначе и моята госпожица е доста активна напоследък, което само ме радва Simple Smile Утре съм на очен, да видим как е налягането, че съм с малък диоптър.

Мин, честити три месеца Simple Smile

# 339
  • Мнения: 197
Благодаря, момичета ! Blush
Тук се празнуват 100 дни от раждането и другата събота ще има тържество. От сега съм притеснена. Cry

Сноуче, това твоето момиченце ли е?
Тук има подобни места за здравен контрол, но ми е далеч. Кабинетът на педиатъра е през една улица и днес просто отидох да помоля да го изтеглят. Казаха, че няма проблем да ходя са го теглят. 6.100 е и 62см. Мисля е добре. И по онази схеме сме в норма. Tada

landlake, аз винаги се притеснявах на морфологиите. Всичко ще е наред.Нека да са живички децата, активни! Hug

Две в едно, признавам за Швеция нищо не знам. Имах близък досек с финландка, беше ме съквартирантка, нещо ми беше странн.Не в лошия смисъл. Може би твърде обрана в емоциите си.

# 340
  • Мнения: 135
Здравейтее Simple Smile Аз съм в Холандия и тук цените на имотите са доста високи, като разбрахме, че съм бременна започнахме да се оглеждаме да купим нещо, но реално нямаме много време..Но пък лихвите са доста ниски и приемливи...С мъжът ми разглеждахме апартаменти в БГ и съм потресена колко са се качили цените в София..те са почти толкова колкото в Холандия..А ние живеем в не много голям град.
В четвъртък получаваме ключовете от новата къща (под наем е), но е чисто ново строителство и е на доста добра цена за къща на 3 етажа с 3 спални и двор, изолация, троен стъклопакет..1100 евро без сметки..Иначе сега сме в апартамент в центъра на града с една спалня и една малка стаичка като офис и със сметките плащане 1500 евро..
Иначе и аз днес бях при акушерките, малката расте много добре..много е активна, направоо не спира да ме рита и да шава, а в четвъртък сме на 4Д, нямам търпение да я видя на кой прилича..
Аз не стига, че още си повръщам всеки ден, ами сега съм и анемична..
bruxelles1, разбирам те за данъците..и в Холандия са безобразно високи..Аз още минавам между капките и даже ми възстановяват данъци, но мм е с висока заплата и въпреки че има 30% правило за по-ниски данъци за експати, плаща много пари за данъци..
Лия, и аз нещо се чудя дали да не се приберем в БГ да гледаме детето, знам, че тук ще е по-добре..но ми липсва семейството, липсва ми майка ми да е около мен..

# 341
  • MT
  • Мнения: 538
Лея ужасна гледка, напълно съм съгласна с Сноучето, че в България е много по добре от гледна точка гледане на деца.
Ах за България, болна тема ми е. Искам да се прибера (заради семейството по-скоро, природа и няколко други неща), но и същевременно не искам изобщо. Вчера и онзи ден обсъждахме много по-сериозно от обикновено темата за местене.. на дъъъълго и широко. Май ще се опитаме да съберем капитал, за да вземем кредит до края на другата година, и да си купим наше малко място в Малта (в район, който е по-спокоен).Честно не знам дали ще се устроим тук за цял живот, но е някакво начало. Ако се наложи после ще продаваме или ще отдаваме под наем. Поне ако имаме наш апартамент, може да го направим както на нас ни е удобно.
По принцип трябва да спрат да строят тук скоро, защото от 2020 им спират евросубсидиите за тези строежи, не знам защо.

ifsinka, реших да разгледам след коментара ти. Наистина са се качили в София цените, преди беше доста по-евтино.

Само да ви се оплача набързо... Unamused
Скрит текст:
Недоволна съм много! Баща ми, ми изпрати препоръчано писмо преди повече от 10 дни(още първите дни на този месец). Защото представете си, в три града в нашата България(два от които по-големи) - никъде няма куриерска услуга за писмо пратено към чужбина или НЕ ЗНАЯТ как да направят изпращането. Та бяха казали до 7 работни дни щяло да пристигне. Изпаднах в ужас последните дни, защото това са ми важни документи и въпросния срок беше минал. Е получих го днес сутринта, но без малко тази вечер щях да изпратя пак човека да ходи, да пуска отпуски и да издава документи. Хубаво, че ММ ми каза, че са дошли докато пазарувахме, през обедната ми почивка.

# 342
  • Мнения: 785
Здравейте дами! Радвам се, че попаднах на темата. Очаквам госпожица (първо бебенце) след 2 седмици, на 26 години съм и живея в Истанбул. Поздрави на всички далеч от родината!

# 343
  • Мнения: 197
Здравей, danaya! Hug
Сигурно вече чакаш с нетърпение бебочка. Аз помня, че последния месец бях все "на тръни" кога ще дойде Мин Хо.
О, тя ще е зодия  Близнаци. Grinning Кога ти е термина?

# 344
  • Мнения: 785
Здравей, danaya! Hug
Сигурно вече чакаш с нетърпение бебочка. Аз помня, че последния месец бях все "на тръни" кога ще дойде Мин Хо.
О, тя ще е зодия  Близнаци. Grinning Кога ти е термина?

Попринцип за 25 юни, но нашия татко ще заминава войник и ако е възможно по-раничко ще е раждането. Надявам се тази седмица да определим точна дата. При вас в държавите, в които сте колко е престоя в болницата? Тук и за нормално и за секцио е 2 дни и ми се струва много малко...

Общи условия

Активация на акаунт