Дуфастон

  • 719
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте дами. Преди две седмици, имах болки в яйчниците. Отидох на гинеколог, направиха ми всякакви изследвания и намериха киста 57.9мм на 45.2мм. Обясних му, че с моя приятел искаме детенце и той каза никакви опити, докато не се махне кистата. Предписаха ми дуфастон 2×1. 15 дена броим от започването на цикъла и трябва да го пия  10 дена, след което каза да отида, да ме види пак. Прочетох малко за лекарството и г/д имам, някаква представа. Та въпроса ми е, ако някой от вас е пил дувистон, има ли ефект (т.е доволни ли сте )? изчезва ли кистата? и по време на приема, половият акт трябва ли да се избягва?

# 1
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Пила съм за регулиране на цикъла. Тотално ми го обърка. За киста не знам.

# 2
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!Аз пия дуфастон вече трети месец и сега съм с последен прием,пия го от 16ден по 2 таблетки сутрин и вечер с продължителност 10 дни.Миналите 2 месеца ми идваше до 27 ден най-късно,този месец ми се забавя с 2 дни сега ми е 29 ден от МЦ,а много искам да си имам бебче,а от някъде 13-14 дни гърдите са ми много надути и ме болят правих си тест за бременност,но мисля че подраних малко защото го направих на 26 ден от МЦ и беше отрицателен,въпросът ми е,ако някоя от вас го е пила до колко дни след спирането на дуфастона и е дошъл цикъла и възможно ли е да съм бременна и да съм подранила с теста?

Общи условия

Активация на акаунт