Отново убита млада жена от приятеля си!

  • 28 871
  • 554
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 903
В такъв случай се търси лекарска помощ.

# 106
  • Мнения: 18 530
Интересно ми е ако човекът е над 18 години, имат ли право родителите му да го водят на лекар и как ще стане насила, ако той не иска. Също и трябва да има възрастен да надзирава как той си пие лекарствата явно. Защото този тук е пиел и успокоителни, и алкохол, и наистина чак не е за вярване как и защо това момиче го е търпяло!

Видях им фейсбук профилите, изглеждат като весела млада двойка Sad

# 107
  • Мнения: 30 802
Аз за пореден път подчертавам как съм изумена колко лъскави изглеждат отвън тия двойки с дълбоки, кошмарни проблеми.

Едно предположение: младите жени смятат, че това наперено мъжкарско поведение е нормално и следва да се търпи, щото иначе е готин ТОЙ. Не знаят, че това са много токсични мъжленца. От друга страна може би се кефят на тая агресивна стойка, която ТОЙ има понякога и в обществото - бе, да гледа лошо там.

# 108
  • Мнения: X
Родителите при всички положения има пръст в това един човек да се превърне в изрод и убиец. Поне според мен. За да е способен един индивид на такива действия, за да е толкова лабилен (за пореден път щял да се самоубива), за да има в него толкова агресия, злоба, гняв, мания за контрол и за да не може грам да контролира собствените си действия причина има. Това не пада от небето.
Сигурно има и генетичен компонент, но възпитанието и средата са най - важните фактори.
Давате пример с "Добрият син", ами замислете се за всички останали филми за психопати. Къде я няма намесена майката на психопата? Накрая все се оказва, че изрода като малък са го заключвали в мазето, малтретирали и т.н. Това щом ще си говорим за филми, нали. Сега не ми се рови, ама мога и заглавия да напиша.
Общо взето на психопатите им липсват задръжки. За тях моралните и социалните норми "не убивай" и т.н. не значат нищо. А тези основи се поставят в детството.
Толкова много деца у нас израстват в семейства на домашно насилие. Това на оставя ли отпечатък? Когато още крехката ти детска психика се сблъска с агресията, обидите, побоищата как да разбереш кое е нормално и как да станеш нормален човек? Тези деца трупат изключително много гняв в себе си и чувство за малоценност, които после избиват някъде.
Отплеснах се доста, но пък смятам, че темата е важна. И е крайно време някои да помисли за децата, чийто майки са решили да търпят да ги млатят, никое дете не заслужава да израсне в такава среда.

# 109
  • Мнения: 18 530
Това, което можем е да учим синовете си да бъдат нормални хора в отношенията си с жените, а дъщерите си да разпознават признаците на насилие, да споделят и да се спасяват с помощта на близките си.

# 110
  • Мнения: 30 802
А видяхте ли във фейса детската снимка с пистолетче? Сега, всички сме играли с пистолетчета като деца, ама не всички сме убийци и не всички гордо си показваме точно тоя вид снимки във Фейсбук.

От друга страна, агресията е нормално нещо, жестокостта не е. Познавам хора с много голяма агресия, която обаче е канализирана правилно и не са жестоки. Има хора, които пък са страхливи, но с малкото си данни успяват да са много жестоки - докато хич не изглеждат агресивни.

Мисля, че не е в детството отговорът. Човек във всеки момент може да си промени историята на живота - и да, историята, която си разказваш в главата, е много мощно нещо. Буквално може да си изградиш нова личност и да изтриеш натрупванията от детството. Има вододел между детската личност и тази на възрастен. Някои фабрични настройки се губят или човек прави точно обратното.

# 111
  • София
  • Мнения: 19 249
Имаше един гаден филм, в който става дума за роден изрод - "Добрият син" с Маколи Кълкин. И аз не вярвам, че е само до възпитание - има родено зло.
А, да, ако беше в България - сигурно щеше да си защитава нейното на всяка цена и да му намира оправдание
Ние сме продукт на биологията много повече, отколкото ни се иска. Гените и техните комбинации правят какво ли не.
Толкова много деца у нас израстват в семейства на домашно насилие. Това на оставя ли отпечатък? Когато още крехката ти детска психика се сблъска с агресията, обидите, побоищата как да разбереш кое е нормално и как да станеш нормален човек? Тези деца трупат изключително много гняв в себе си и чувство за малоценност, които после избиват някъде.
Отплеснах се доста, но пък смятам, че темата е важна.
А какво ще кажеш за децата , на които никога нищо не е отказвано и разполагат с всичко? Предвид факта, че в днешно време тази тенденция се засилва. Чувството за недосегаемост не води ли до сходни резултати?

Последна редакция: пт, 18 яну 2019, 09:34 от Cuckoo

# 112
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 286
Аз мисля,че възпитанието има голямо значение.
Семейната среда също.
Ако детето проявява агресия,родителите са тези,които могат да вземат мерки навреме.А могат и да си затворят очите.
Родителите са тези,които би трябвало да научат дъщеря си да уважава себе си и да си подбира средата.
Например да да не се занимава с хора зависими от алкохол,наркотици,хазарт,хора с криминално минало.
Да не избързва със съвместното съжителство преди да е опознала човека...
Че никой няма право да и посяга и да ограничава личната и свобода...

Едно момиче,което има стабилен родител зад гърба си и знае,че може да сподели проблемите си и да получи помощ във всеки един момент,няма да седи и да търпи....

Примерът,който дава семейството също има значение.
Ако момчето вижда майка си в ролята на слугиня и баща си като господаря вкъщи,напълно възможно е да повтори модела.





# 113
  • Мнения: 29 388
Не разбирам как за 3-4 месеца нещата са ескалирали чак до убийство... В началото на връзките всичко е цветя и рози.
Сигурно си е психопат този. Човек не убива друг току-така....

# 114
  • Мнения: 18 530
Всички близки казват, че родителите на Калина са я гледали много грижовно и са я обичали и осигурявали всичко.

# 115
  • Мнения: 30 802
Аз не разбирам как ескалират до заживяване заедно веднага. Просто не е имала време за шит тестове и да го ядоса пробно, докато все още може да се прибере на свой терен и да го отсвири.

# 116
  • Мнения: 18 530
Пък и да го е прибрала, като разбере че е луд, да се махне и да прати роднини и полиция да го изхвърлят.

# 117
  • Мнения: X
Да, някои хора сигурно успяват да изтрият историята от детството и да станат коренно различни хора. Други обаче, много често повтарят семейния модел. Пак казвам когато си "закърмен" с агресия и насилие и едни от първите ти детски спомени са за побоищата между родителите ти или пък са те малтретирали самия теб като малък е много трудно да избягаш напълно от това и да израснеш като нормален човек.
Като споменахте убиването на животни, това абсолютно е знак за психопатия, ама не знам дали всички деца си дават сметка.
Когато бях на 17 - 18 излизам с едно момче на 3 - та среща, в заведение на открито и до нас се разхожда котка. Говорим си ние, човека изглежда съвсем нормален, котката идва и сяда до мен и той ми обяснява как ненавижда котки. Добре казвам, какво толкова, много хора не обичат котките. И след малко се изцепва: "Когато пипна котка много искам да я удуша. Просто едва се сдържам да не я стисна за гърлото!" Close При което на мен вече ми идва да избягам с 200, осъзнавайки, че съм излязла със садист и са чудя дали ще успея да се прибера жива до нас...

# 118
  • Мнения: 18 530
Е такъв луд като тоя с котката не ми се е падал.... бррр

# 119
  • Мнения: 5 903
Всички близки казват, че родителите на Калина са я гледали много грижовно и са я обичали и осигурявали всичко.
Да си грижовен и да осигуряваш всичко на детето си не означава, че си го подготвил за живота зад вратата на дома.
Да си родител е най-трудното нещо на света.

Общи условия

Активация на акаунт