В момента чета... 60

  • 74 140
  • 752
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 11 334
Днес приключих с "Камъкът на смъртта" и продължавам със "Сенки в снега" на Луис Пени.

# 181
  • Мнения: 397
Приключих Обсидио. Тази трилогия е много добра. Хареса ми разчупеният начин на поднасяне на цялата история. Определено ще следя за следващия проект на авторите.

# 182
  • Мнения: 315
Аз завърших Всичко започна в книжарничката на Хюго на Ш.Кинг,но хич не останах впечатлена. Принципно много обичам подобен тип книги за книги ,но тази ми беше твърде разпиляна и хаотична , а героите дори не ми станаха симпатични. Може би идеята на авторката е била добра, но изпълнението ... не.
Сега започвам Двор  от крила и разруха на С. Дж. Маас - още от сега съм сигурна ,че авторката няма да ме разочарова и книгата ще ми хареса.

# 183
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравейте, за първи път пиша тук, но ви чета.
В момента чета Аз, вещицата - ами не съм очарована и след две страници заспивам

# 184
  • София
  • Мнения: 6 210
След "4321" реших, че ми се чете нещо по-неангажиращо и разтоварващо. По препоръка на ММ започнах някаква екшън фантастика със заглавие "Зона 51". Голяма греда се оказа... По принцип нямам проблем с лековатите бързооборотни книги, както им казвам аз, но това e голямо недоразумение, особено след силна и добре написана книга.
Благодарение на едно книжно другарче получих за прочит "Домът на Коприната" от Антъни Хоровиц, та спасих уикенда с чудесно четиво. Много ми беше приятна книгата! Не съм вярвала, че съвременен автор може да пише в стила на добрите приключенски детективски романи като от едно време.

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 12:44 от Вени***

# 185
  • Мнения: 447
Набързо прехвърлих темичката, но не успях да видя някоя чете ли "Господарката на Господ"? Чувам мнения от "Блаженна" до "Разпни го". За първи път ми се случва толкова много мнения за една книга. Питам, понеже ми стои в шкафа и се чудя да я започвам ли, подарък ми е и не ми се иска да обидя човека който с толкова голямо желание ми я подари!
А иначе сега на нощното ми шкафче е: "Аферата Ван Гог" на Джефри Арчър и "Празникът на Вси светии" на Агата Кристи
А любопитно ми е да видя дали има сред вас и почитатели на Агата Кристи?

# 186
  • Мнения: 321
Луиз Пени- Красива Мистерия, прочела съм първите шест от поредицата с инспектор Гамаш, тази нещо не ми върви като предните, действието се развива в манастир, а не в китното селце и ми е малко скучна, но има и добри моменти.

# 187
  • Мнения: 321
Набързо прехвърлих темичката, но не успях да видя някоя чете ли "Господарката на Господ"? Чувам мнения от "Блаженна" до "Разпни го". За първи път ми се случва толкова много мнения за една книга. Питам, понеже ми стои в шкафа и се чудя да я започвам ли, подарък ми е и не ми се иска да обидя човека който с толкова голямо желание ми я подари!
А иначе сега на нощното ми шкафче е: "Аферата Ван Гог" на Джефри Арчър и "Празникът на Вси светии" на Агата Кристи
А любопитно ми е да видя дали има сред вас и почитатели на Агата Кристи?
Агата Кристи я четях още като тийн, класика в жанра, Азбучните Убийства и Убийство в Ориент Експрес си ги препрочитам вече няколко пъти:)

# 188
  • Мнения: 5 776
Набързо прехвърлих темичката, но не успях да видя някоя чете ли "Господарката на Господ"? Чувам мнения от "Блаженна" до "Разпни го". За първи път ми се случва толкова много мнения за една книга.

Тя е Стопанка, не Господарка Grinning Има си цяла отделна тема даже. И достатъчно мнения за нея Rolling Eyes

Аз чета новата книга на авторката на "Тебеширения човек", в Америка излезе под заглавието "The Hiding Place", много е психопатска, върви ми идеално Smiley

# 189
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз чета новата книга на авторката на "Тебеширения човек", много е психопатска, върви ми идеално Smiley
Ето това е препоръка! Sweat SmileSweat SmileSweat Smile

На Агата Кристи и аз съм фен още от самото начало на читателската ми кариера и си я препрочитам.

# 190
  • Мнения: 8 228
През почивните дни започнах "Планината помежду ни" на Чарлз Мартин. Мислех да пиша чак като я свърша, само че снощи я оставих на 70% и просто нямаше как да не споделя, че днес нямам никакво търпение да се прибера и да си дочета Simple Smile
А като си помисля, че в началото ми тръгна леко тромаво.

# 191
  • Мнения: 6 148
Ненаписан роман на Чарлс Мартин /другата му преведена книга/ също е много приятна.

# 192
  • Мнения: 447


Тя е Стопанка, не Господарка Grinning Има си цяла отделна тема даже. И достатъчно мнения за нея Rolling Eyes

Аз чета новата книга на авторката на "Тебеширения човек", в Америка излезе под заглавието "The Hiding Place", много е психопатска, върви ми идеално Smiley
[/quote]

Хах, извинявам се, да Стопанката е не Господарка Joy  не знаех, че има отделна тема, още сега ще я потърся, значи все пак наистина мненията са страшно много Simple Smile

# 193
  • София
  • Мнения: 700
И аз съм сред почитателките на Агата Кристи още от ученическите ми години. Бях прочела всичко издадено от нея. Сега имам няколко непрочетени, по-скоро издадени и понякога си чета с удоволствие нещо нейно.
Прочетох "Убийството на художника" на Луиз Пени. Честно казано поне с този първи роман не може да стъпи на малкия пръст на Агата Кристи, с която я сравняват. Имаше някои моменти, които ми изглеждаха толкова наивни и недоизпипани. Започнах следващата "Отровни думи" с надеждата за значително подобрение в изпълнението.

# 194
  • Мнения: 447
И аз съм сред почитателките на Агата Кристи още от ученическите ми години. Бях прочела всичко издадено от нея. Сега имам няколко непрочетени, по-скоро издадени и понякога си чета с удоволствие нещо нейно.
Прочетох "Убийството на художника" на Луиз Пени. Честно казано поне с този първи роман не може да стъпи на малкия пръст на Агата Кристи, с която я сравняват. Имаше някои моменти, които ми изглеждаха толкова наивни и недоизпипани. Започнах следващата "Отровни думи" с надеждата за значително подобрение в изпълнението.

Бяха ми препоръчали една руска писателка, сега не мога да се сетя как й беше името, която също наричаха "втората Агата", но наистина на малкия пръст не може да й стъпи, имаше моменти от романа й, които бяха толкова зле написани и недоизмислени сякаш, че ти се убива интереса от всякъде!
Но Агата си е Агата!!
А за Джеймс Ролинс мнения имате ли, аз съм чела: Амазония, Черният орден, Дяволската колония, Семето на апокалипсиса, Шестото измиране
Силно ви ги препоръчвам за хора, които харесват трилърите, страхотни са, държат до последно в напрежение, а аз лично една две от книгите ги прочетох на един дъх!

Общи условия

Активация на акаунт