В момента чета... 60

  • 73 874
  • 752
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 9 594
Да се шмугна в темата преди да изпусна някоя интересна книга. Записвам се с "Денят не съмва за нас", която започнах вчера вечерта и нямам търпение да я прочета. В категория 'за душата' я пиша.

# 121
  • Мнения: 8 208
Чета "Убийството на художника". Да си призная, първата глава ми беше доста объркваща - един куп действащи лица, които водят неразбираеми за мен разговори помежду си; прескачане напред-назад във времето. Аха, да си помисля, че няма да се разбера с точно този стил на писане и във втората глава вече нещата си дойдоха по местата. Отдъхнах си Simple Smile
В книгите на Луиз Пени има ли лични истории подобно на скандинавските поредици? Честно казано май посвикнах да има и съпътстващи сюжетни нишки и си ги търся.

# 122
  • London, UK
  • Мнения: 252
И аз да се намърдам при вас, че се чудя защо не ми излизат известия 😄
Чета няколко, както винаги (пак без да искам се получи): "Бялата масайка", "Прилепът" на Несбьо и съм съвсем в началото на "Един от нас лъже".
И трите ми харесват засега 😊

# 123
  • Мнения: 5 776
Прочетох "Теофания" на Беате Зауер. Основана на реални личности и събития и доведена до висотата на романтична боза! Теофания е известна с културата и обноските си, които успява да наложи на запад, с впечатляващото си облекло, както и с изключителната зестра, която я е придружавало. Неща споменати изключително мимоходом за сметка на измислени романтични трепети и идиотско поведение и разговори. Изобщо за мен си беше подигравка с императрицата!

Чета "Days Without End" на Себастиан Бари, много странна, но и от тези, които те държат като с магнит.

Другата, която съм започнала и много ми допада е "Лятото на страха" на Дан Симънс. Въпреки че съм градско чадо, направо ми докара носталгия по детство, изживяно в малко градче, в което хлапетата се мятат на колелата и всеки ден е приключение. Обелените колена са нещо незначително, избелелите кецове са повод за гордост, а парче разтопен шоколад в джоба се счита за чудесен обяд. Но това разбира се е само ако наоколо не се навърта нещо зло Grinning

# 124
  • Мнения: 55
Прочетох Лекарки на Шелдън! Първа среща с автора и няма със сигурност да е последна.Много доволна останах.Прочетох я на един дъх.Сега започнах Вино от глухарчета.Четейки коментари съм със смесени чувства и за първи път чета нещо от Бредбъри.
Надявам се да ми хареса!


# 125
  • Мнения: 1 091
Прочетох Лекарки на Шелдън! Първа среща с автора и няма със сигурност да е последна.Много доволна останах.Прочетох я на един дъх.Сега започнах Вино от глухарчета.Четейки коментари съм със смесени чувства и за първи път чета нещо от Бредбъри.
Надявам се да ми хареса!
Шелдън ,според мен няма слаба книга!
Един от любимците ми е наред с Нора Робъртс ,Мери Хигинс Кларк , Джеймс Хадли Чейс ,Джоан Харис ,Майкъл Конъли ,Джонатан Келерман ,Джейн Ан Кренц ,Джеймс Патерсън , Патриша Корнуел,Елена Звездная ,Сара Дж. Маас.....

# 126
  • Мнения: 629
Прочетох “Мозайка от убийства”. Върна ме в детството, когато поглъщах всичко на Агата Кристи, до което успявах да се добера.

Ще продължа с “Благословени”, третата книга на Цветелина Владимирова, която завършва трилогията Проклятието на Воронина.

# 127
  • София
  • Мнения: 6 210
Прочетох “Мозайка от убийства”. Върна ме в детството, когато поглъщах всичко на Агата Кристи, до което успявах да се добера.
Хах, точно същото споделих и аз след като затворих последната страница на Мозайката Simple Smile.

# 128
  • Мнения: 55
Днес си взех от читалището Гръцко кафе-К.Хапсали,Неудържима-Мария Шарапова и Срещи с Моника Белучи .След Вино от глухарчета избора ще е труден 🙂

# 129
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз прочетох "Библиотека на мъртвите" от Глен Купър. Много ми хареса и ще се четат и останалите му налични електронни. Обичам такива трилъри с малко мистерия, малко история, но без да натежава. Сещах се за Лисицата по време на четене на тази.

Сега започвам "Непрогледност" - Робин Кук. Отново първа среща с този автор.

# 130
  • Мнения: 9 594
"Непрогледност" е една от книгите, които най-много са ме впечатлили в читателската ми практика Simple Smile. Надявам се да ти хареса.

# 131
  • На правилното място в правилния момент
  • Мнения: 341
Здравейте, прекрасни предложения сте споделили гледам.

Завърших "Романът на моя живот" на Стефан Данаилов. Рядко чета автобиографии, трябва наистина да харесвам личността и дейността й. Не беше лоша книгата, но беше доста претупана и написана лековато, почти несериозно. Може би това е търсен ефект, но на мен не ми хареса. Имаше интересни и неизвестни подробности от живота на Данаилов и който го харесва, както и аз, ще намери книгата за приятна.

Да ви попитам - коя автобиография сте харесали и ви е направила силно впечатление? Ще се радвам да споделите. Relaxed

Започнах "Тънкото изкуство да не ти пука" и ми харесва засега. Върви изключително леко и гладко. Знам, че доста я хвалеха.

# 132
  • Мнения: 6 346
Аз започнах "The Outsider" на Стивън Кинг. Към 20 години са минали, откакто спрях да чета Кинг, а и май не съм го чела на английски, а само на български, та ще видим. Засега ми е приятно.

# 133
  • София
  • Мнения: 3 284
А от къде намирате "The Ousider" на английски? Някой да ми го прати на мейлче?

# 134
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Да ви попитам - коя автобиография сте харесали и ви е направила силно впечатление? Ще се радвам да споделите. Relaxed


DaisyMay, аз лично съм фен на биографиите и автобиографиите като жанр. Прочела съм доста, разбира се на личностите, които ме интересуват Simple Smile Любими са ми тази на Илон Мъск (тя е биография), автобиографията на Ричард Брансън, биографията на Филип К. Дик (писател-фантаст), а от музикалните - автобиографиите на Motley Crue The Dirt, на Ози Озбърн "Аз съм Ози" и на Ники Сикс The Heroin Diaries.

Прочетох "Шепа врани" на Джоан Харис. Ами не го може фентъзито и това е. Книжката е тънка (около 250 страници), чете се за два следобеда и е нещо като романтична фентъзи балада под формата на новела. Илюстрациите са хубави, езикът също е много интересен и плавен. Обаче исторята сме я чели и чували хиляда пъти, а главната героиня е наивна патка. По-скоро не препоръчвам.

Довечера мисля да почна есетата на Франзен "The Discomfort Zone", в които разказва за собствения си живот (нещо като мини автобиогарфия), за да си оправя вкуса от Харис Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт