В момента чета... 60

  • 74 210
  • 752
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 11 818
Последно прочетох "Уважаеми господин М.". Харесвам Херман Кох, четивен и различен, но както и очаквах тази книга е по-слаба от "Вечерята" и "Вила с басейн". Не съм чела "Одеса Стар", но и едва ли ще е скоро..

Реших да прочета най-после Милениум и ще съм дълго с нея, защото времето ми за четене е кът. Sad Все още не знам дали ще прочета и продълженията на трилогията..

Чета си ви и списъкът набъбва..

# 136
  • Мнения: 8 229
Как е правилно да се произнася, ГАмаш или ГамАш? Много добре ми върви "Убийството на художника", но така и не мога да реша как е точно името на инспектора. Нв че е чак толкова важно, но имам чувството, че всеки път го прочитам по различен начин. Аз самата не мога да се спра на един вариант и това адски ме дразни. Това мое колебание ми напомни как в "Мозайка от убийства" се обсъждаше колко е важен изборът на имена на героите в една книга.

# 137
  • Мнения: 1 601
Снощи започнах "Сълзите на моята душа", днес я свърших. Невероятна книга. Да споделя и за последната прочетена, която също много ме впечатли. "Цветя за Алджърнън".

# 138
  • Мнения: 25 620
Как е правилно да се произнася, ГАмаш или ГамАш?

Гама̀ш би трябвало да е. Нали са от франкофонската част на Канада.  Simple Smile

# 139
  • Мнения: 2 741
Да ви попитам - коя автобиография сте харесали и ви е направила силно впечатление? Ще се радвам да споделите. Relaxed

"Моята автобиография" - Чарлс Чаплин

# 140
  • Мнения: 55
Набелязала съм си я и аз !Имам списък от около 60 книги в GR за четене ,а свободно време никакво!Всеки ден си крада около 30 минути  🙂

# 141
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
Аз съм с Харолд Фрай:

# 142
  • Мнения: 11 338
Започвам "Камъкът на смъртта" на Луис Пени.
Как е правилно да се произнася, ГАмаш или ГамАш?

Гама̀ш би трябвало да е. Нали са от франкофонската част на Канада.  Simple Smile
И аз така го чета Simple Smile

# 143
  • España
  • Мнения: 342
Започвам Книга за Балтиморови- Джоел Дикер. След Истината за случая Хари Куеберт имам големи очаквания, надявам се да не се разочаровам.

# 144
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 655
Приключих с "Нестинарка" и "Трънски разкази".  Обожавам българското село.  Докато чета сякаш долавям аромата на топла погача и мога да усетя лютата скоросмъртница, която пият.  Беше ми уютно и приятно!
Продължавам с "Живот в скалите" Blush

# 145
  • Мнения: 55
Нестинарка ми е много любима книга .                 
Прочетете и Балканска сага на Мишу.

# 146
  • Мнения: 630
През уикенда прочетох "Благословени" на Цветелина Владимирова. Някои неща от любовните истории ми идваха твърде тийн (даже не съм съвсем убедена, че и тийновете водят подобни безумни диалози), ама тя и книгата не претендира да е друго де. Тази част най-малко ме дразнеше, доволна съм, че довърших трилогията.

Продължавам с "Тебеширения човек".

# 147
  • София
  • Мнения: 22 948
Започнах " Дума Ки" - първа среща с Кинг.  Simple Smile

# 148
  • Мнения: 8 229
Приключих "Убийството на художника" и съм с малко смесени чувства. Историята беше интересна, убиецът и мотивите му бяха логични, но има още много какво да се желае. Някои герои бяха добре изградени, други не дотам, а за някои се чудех какво изобщо правят в книгата. В самото действие сякаш се редуваха силни моменти с безлични такива, които се опитваха да ме преспят.  Все пак, доколкото разбрах, това е първата книга на Луиз Пени и ще ми е интересно да прочета и следващата. Надявам се, че ще има развитие в положителна посока като стил.

# 149
  • Мнения: 885

Приключих с "Нестинарка" и "Трънски разкази".  Обожавам българското село.  Докато чета сякаш долавям аромата на топла погача и мога да усетя лютата скоросмъртница, която пият.  Беше ми уютно и приятно!
Продължавам с "Живот в скалите" Blush
Ако имате възможност, прочетете и "Грехът на Малтица" на Лиляна Михайлова.

Общи условия

Активация на акаунт