В момента чета... 60

  • 74 165
  • 752
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 4 899
Ако имате възможност, прочетете и "Грехът на Малтица" на Лиляна Михайлова.
Отбелязвам си я и аз, благодаря!
И препоръчвам "Орисия" на Стефан Стефанов - сборник разкази, базирани на българския фолклор.
Ето анотацията й:
Скрит текст:

# 151
  • София
  • Мнения: 700
Приключих "Убийството на художника" и съм с малко смесени чувства. Историята беше интересна, убиецът и мотивите му бяха логични, но има още много какво да се желае. Някои герои бяха добре изградени, други не дотам, а за някои се чудех какво изобщо правят в книгата. В самото действие сякаш се редуваха силни моменти с безлични такива, които се опитваха да ме преспят.  Все пак, доколкото разбрах, това е първата книга на Луиз Пени и ще ми е интересно да прочета и следващата. Надявам се, че ще има развитие в положителна посока като стил.
ston и аз я чета в момента - на около 60% съм. Все още се адаптирам към стила на авторката и към разследващия екип и не мога да кажа, че е "любов от пръв поглед" както с Несбьо, Ю&Р или навремето с Агата Кристи. Надявам се и аз на подобрение с всяка следваща от поредицата. Иначе имаше някои моменти, които ми се струваха супер странни. Например
Скрит текст:
много ми беше странно как евентуалната наследница получава съдебна заповед, която ограничава полицията да влезе в къщата на жертва на убийство.

# 152
  • Мнения: 4 181
"Убийството на художника" е следващата, която мисля да прочета. Освен това и "Мозайка от убийства" на Антъни Хоровиц

# 153
  • Мнения: 921
В момента съм на Уиски Бийч на Нора Робъртс. Засега е страхотна, но надали има слаба книга на Нора Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 1 423
Чета едновременно "Тигърът на Шарп" на Бърнард Корнуел и петата книга от Малазанската серия на Стивън Ериксън "Среднощни приливи". Първата е чудесен историко-приключенски роман за колониалните битки на британците в Индия, по-точно четвъртата англо-майсорска война срещу Тигъра на Майсор Типу султан, предадена през погледа на редника от британската армия Дик Шарп. Колкото до Стивън Ериксън, който обича фентъзи, знае какво чудо е Малазанската книга на мъртвите. Чела съм ги разбъркано, сега ги подкарах поред и се оказа, че "Среднощните приливи" всъщност съм ги пропуснала първия път.

# 155
  • Мнения: 5 682
Започнах Червеношийката от Несбьо. Засега ми допада.

# 156
  • Мнения: 6 346
Аз приключих втората част от шведската трилогия за края на 18-и век на Анна Лестадиус Ларшон ("Pottungen") и отново съм впечатлена, много добре проучена книга и доста интересно написана, този път с повече фокус върху моята любима героиня - Юхана. Авторката си е поставила за цел да разкаже историята на жените по онова време - и на Хедвиг Елисабет Шарлота, която е херцогиня и съпруга на единия брат на крал Густав ІІІ, а впоследствие става и кралица, и на нейната най-добра приятелка (а може би и единствената й истинска любов) Софи фон Фершен, и на малката прислужница Юхана, в тази книга вече зряла жена и самотна майка, която се бори не само за оцеляването си, но и за независимостта си и за правото да управлява сама живота си - право, което е отказано на повечето жени по онова време, дори на аристократките. Но третата част май няма да чета (малко взех да се изморявам да чета за тази епоха, а и третата част е съсредоточена върху Софи, а на мен тя ми е най-малко интересна), макар че ще си помисля още малко, може да я купя в електронен вид.

Следващата, която мисля да започна, е една от важните книги на Майгул Акселсон, макар и по-ранна - "Rosario är död".

А "The Outsider" ми е много интересна, спомних си как Стивън Кинг умее да държи вниманието на читателя. Май пак ще започна да го чета по-често. Simple Smile

# 157
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Малко съм досадна, но никой около мен не чете, така че само тук мога да споделям впечатления Simple Smile
Та приключих Проклятието на Лекберг, този път беше много предвидим убиецът, авторката се повтаря откъм изразни средства, но пък вече така свикнах със стила и, с героите, че все едно живея в малкото шведско градче с тях. Продължавам поредицата, макар че времето ми за четене вече става доста ограничено.

# 158
  • София
  • Мнения: 2 401
Cioccolata, благодаря за отзива за Pottungen. Много харесах Barnbruden и със сигурност ще чета и следващите части от трилогията.
На Rosario är död й се чудих преди време и се отказах заради тежката тема, ще чакам с интерес мнението ти.

Чета с удоволствие Den döende detektiven на Leif GW Persson.

# 159
  • Мнения: 6 346
Аз знам за "Rosario är död" още от студентка, беше ни препоръчана от същата преподавателка, която препоръча и "Априлската вещица" (разбира се). И знам, че е тежка, но ми беше любопитна и реших да я прочета най-после, а след това да минавам към по-новите.

А на Leif GW Persson аз не съм чела нищо.

Но се радвам, че ти е харесала "Barnbruden". Simple Smile

# 160
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Прочетох Бавачката на ангели. Хареса ми, аз съм фен на Лекберг, независимо, че вече знам, че има много по- добри скандинавски автори от нея.
Прочетох и Три метра над небето на Федерико Моча. За нея съм малко по- объркана в мнението си. Сякаш сентенцията на цялата книга беше събрана в 2 страници накрая. Не ме развълнува с нищо, докато не стигнах до там. Та не е съвсем зле.
Сега чета Гнездото на кошмарите на Стив Мосби.

# 161
  • Ямбол
  • Мнения: 1 641
Чета “Паяжината и скалата” на Томас Улф.

# 162
  • Мнения: 630
Завърших “Тебеширения човек”. Хареса ми, но не беше нищо уау.

Продължавам с “The outsider на Mr. King.

Последна редакция: пт, 08 фев 2019, 08:09 от Морско_момиче

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Тарталета, гледала ли си Три метра над небето?
Още преди години казах, че филмите са по-добри от книгата.

# 164
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Чета “Паяжината и скалата” на Томас Улф.

Майола Бени, дай отзив после за тази книга, моля те Simple Smile Много ще ми е интересно.

Общи условия

Активация на акаунт