В момента чета... 60

  • 74 272
  • 752
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 6 210
Препрочетох "Странноприемница Ямайка" на Дафни Дю Морие, макар че почти не помнех романа в детайли. Трябва да призная, че други книги на авторката ми харесаха една идея повече (например "Ребека, господарката на Мандърлей" и "Братовчедката Рейчъл), но въпреки това се насладих и на тази история. Дафни пише описателно и детайлно, умее да нагнетява обстановката, когато е необходимо и изобщо много я харесвам Simple Smile

Подхванала съм и "За какво служи този бутон" - автобиографията на Брус Дикинсън. Не съм прочела много, но този човек е голям образ Simple Smile, харесва ми и че в книгата няма жълтини (поне до момента), надявам се така да остане и до финала.

# 511
  • Мнения: X
Ама и филм ли има? Не знаех.

Даже има много награди и номинаци, в т.ч. и за два Оскара.

https://m.imdb.com/title/tt4080728/

# 512
  • Мнения: 397
Аз, след като изгълтах няколко книги на скорост в началото на годината, нещо по-бавно ми върви сега.
Започнах Американски богове на Нийл Геймън ... 100тина странници съм минала, но не ми е wow.
Надзъртам в Другият на Кинг. Много хайп по тази книга и съм любопитна. Но и аз не мога да чета хорър и направо драма (любопитство или страх ще надделеят, ама да видим кое ... хаха)

# 513
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Здравейте, да се включа и аз. В момента чета романа на Николина Барбутева "Афера" разпространява се онлайн. За сега ми харесва, действието върви бързо, надявам се и напред да ми хареса, имах нужда от разнообразие, напоследък прочетох доста трилъри, явно съм имала нужда от друг жанр Simple Smile след това ще започна "Огън и кръв" на Джордж Мартин.

# 514
  • Мнения: 8 236
alvelly, няма кой знае колко хорър в "Другият". Да, има свръхестестествени елементи, но нищо по-гадно или по-страшно от това, което се среща в някои трилъри, така че чети смело.

# 515
  • Мнения: 957
На мен пък това ми е проблемът с по-новите неща на Стивън Кинг. Вече няма хорор, а само политика, разни извращения и насилия, ама от чисто човешки характер и други криминални гадости.
Преди няколко месеца дори пропрочетох Сайлъмс Лот, защото това е истинският Стивън Кинг, който не знам дали пак ще се прояви.

# 516
  • Мнения: 397
alvelly, няма кой знае колко хорър в "Другият". Да, има свръхестестествени елементи, но нищо по-гадно или по-страшно от това, което се среща в някои трилъри, така че чети смело.
Благодаря Simple Smile

# 517
  • Мнения: 6 346
На мен пък това ми е проблемът с по-новите неща на Стивън Кинг. Вече няма хорор, а само политика, разни извращения и насилия, ама от чисто човешки характер и други криминални гадости.
Преди няколко месеца дори пропрочетох Сайлъмс Лот, защото това е истинският Стивън Кинг, който не знам дали пак ще се прояви.

О, на мен точно това пък ми харесва. Класическият хорър, който си му е отличителният знак на по-ранното творчество, на мен ми е доста неприятен.

# 518
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 751
В една група във фейса коментираха същото за Кинг. Че не бил същият. "Малко му били наркотиците". Joy

# 519
  • София
  • Мнения: 6 071
На мен "новият" Кинг повече ми харесва. Като тийнейджърка му четях ужасите и гадостите, но сега на мога. Даже Сейлъмс Лот и Кристин ми стоян непрочетени.

# 520
  • Мнения: 8 236
И на мен книги на Кинг  като "Мизъри", " Мъртвата зона", "Тъмната ооловина" и т.н. да не изброявам още, ми харесват много повече от хорър произведенията му. Чудовищата, коите се крият в главите на хората, са доста по-страшни от тези в гардеробите.

# 521
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 751
Чудовищата, които се крият в главите на хората, са доста по-страшни от тези в гардеробите.
О, да. Simple Smile

# 522
  • София
  • Мнения: 44 162
Аз чета Нещата, които синът ми трябва да знае засвета на  Бакман и много се забавлявам, нищо друго негово не съм чела, не знам и дали ще...бих... но тази книга много ми допада Simple Smile


alvelly - обичам Геймън, но Американски богове мен ме измъчи, чак накрая ми стана наистина интересна, другото го бутах на инат.

За Кинг харесвам и новия и стария и там някъде по средата и изобщо почти всичко... обаче, точно чисто човешките ми въздействат по-силно. И са ми далеч по-страшни.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 11:15 от Angel_Dust

# 523
  • Мнения: X
Аз, след като изгълтах няколко книги на скорост в началото на годината, нещо по-бавно ми върви сега.
Започнах Американски богове на Нийл Геймън ... 100тина странници съм минала, но не ми е wow.

И аз бях така с тази негова книга. Прочетох я на инат. Чак накрая става интересна.
"Скандинавска митология" от него се чете бързо и леко, препоръчвам.
Аз се зарибих по Геймън от "Коралайн" - книгата и филма. Но като че ли ми попремина ентусиазмът след Боговете.
Може би трябва нещо друго от него да захвана. Препоръчайте какво.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 14:29 от Анонимен

# 524
  • София
  • Мнения: 44 162
Звезден прах Simple SmileHeartHeartHeart

Океан в края на пътя Heart, Книга за гробището Heart, Од и ледените великани Heart, Никога, никъде, никой, Heart Междусвят Heart, Момчетата на Ананси Heart, За щастие млякото Heart, ако харесваш разкази - има много приятни, и не чак толкова също, по принцип аз не съм голям фен на разкази, но ги чета методично, защото са негови Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт