OКТОМВРИйски мами 2019

  • 34 295
  • 739
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 32
Здравейте!Отчет - днес минах преглед отново.Има един зародиш и хубави пулсации.Все още има разминаване,ама странно сега е около седмица.По последна М термин 01.октомври.
А какво ви пише на болничните...?
На мен док.ми е казала, че като съм над 35+ години се води едва ли не тежка бременност и мога да изкарам цялото бременеене в болнични (но пък аз не искам в офиса , особено счетоводителката ни, да разбират, че съм бременна)....от АГ ли ти е болничния или от личната...?
Болничен първо от АГ - не съм сигурна,но мисля че беше до 14 дни.После комисия,имаш право на 180 дни за календарна година.Може и да са се променили малко нещата,все пак провери.

# 316
  • Мнения: 90
А бъдещите мами от София, може ли да споделят къде следят, или мислят да следят бременността си (гинеколог, болница), тъй като има мноого и различни мнения, а пък и при наистина добрите лекари май трябва доста по-отрано да се запази час. ThinkingAnimal Hatching Chick
Аз се следя при др. Илиева в болница Вита. Много съм доволна, но там всички лекари са добри, който и да изберете няма да сбъркате.

# 317
  • Мнения: 173
Момичета, някоя от вас взела ли си е болничен до сега ,на мен тази седмица ми е доста лошо сутрин .В 6г.с.и 3 дни съм ,но не знам дали е моментът да си вземем болнични.
Аз си взех болничен от личен лекар, каза ми, че може да ми даде 10 дни и ако искам после още 6. За сега пазя тайна на работа и затова не исках да е от АГ, в болничния ми пише друга диагноза.

# 318
  • Мнения: 32
ЛЛ може да ти издаде болничен и с друга диагноза,ако знае ситуацията- и пак е до 14 дни работни ( +/- няколко дни) ,после ако искаш още вече няма как - комисия.Тогава вече не може да се скрие.
Момичета,някоя с отрицателен резус фактор?Предполагам всички вече си знаят кръвната група Simple Smile

# 319
  • Мнения: 1 472
Ще разпитам днес личната и аз (и аз не искам да се знае)....
Аз съм А+ кръвна група, знам, че при отрицателна се взимат някакви мерки (май в този случай се проверява и бащата ли), не съм сигурна, да не говоря глупости....обсъди го с докторката...

# 320
  • Мнения: 32
Аз знам,  интересува ме дали вече са пуснали първите изследвания за антитела.
Ако майката е с отрицателен резус фактор,а бащата с положителен,има конфликт( възможно е плодът да е наследил резус  фактора на бащата).По време на бременността пускат изследвания - не помня 2 или всеки триместър ... След раждане,ако бебето е положителен резус фактор,на майката се слага инжекция  анти-D-гама-глобулин до 72 часа след раждането.Общо взето не е чак толкова страшно,колкото звучи.

# 321
  • Мнения: 293
ЛЛ може да ти издаде болничен и с друга диагноза,ако знае ситуацията- и пак е до 14 дни работни ( +/- няколко дни) ,после ако искаш още вече няма как - комисия.Тогава вече не може да се скрие.
Момичета,някоя с отрицателен резус фактор?Предполагам всички вече си знаят кръвната група Simple Smile

Здравей и аз се чудех вчера за отрицателния резус фактор аз съм 0 отрицателна...много много не съм запозната какво трябва да се случи, но знам, че трябва да предупредя АГ на следващия преглед.

# 322
  • Мнения: 6
А бъдещите мами от София, може ли да споделят къде следят, или мислят да следят бременността си (гинеколог, болница), тъй като има мноого и различни мнения, а пък и при наистина добрите лекари май трябва доста по-отрано да се запази час. ThinkingAnimal Hatching Chick
Аз се следя при др. Илиева в болница Вита. Много съм доволна, но там всички лекари са добри, който и да изберете няма да сбъркате.

Здравейте мамита Simple Smile
Вие се следите в болница Вита, а кой пакет сте избрали? Аз все още не мога да се ориентирам къде да отида тъй като моя гинеколог напусна болницата си в момента има само частен кабинет и не изражда , също така нямам представа дали до моя термин ще започне.
Термина ми е на 5.10.2019 Simple Smile

# 323
  • Мнения: 173
Момичета, аз съм 6 г.с, нямам сутрешно гадене и не ме дразни миризмата на определени неща. Дали има някоя като мен?

# 324
  • Мнения: 147
Момичета, аз съм 6 г.с, нямам сутрешно гадене и не ме дразни миризмата на определени неща. Дали има някоя като мен?

Спокойно, и аз нямам никакви такива оплаквания, можем само да се радваме от този факт. Не ми се ядат и нетипични храни, общо взето се чувствам доста добре с изключение на това, че си лягам вечер в 21:30 Grinning

# 325
  • Мнения: 20
Момичета, някоя от вас ходила ли е на прегледи в Токуда (София) и какво мислите като цяло за следене на бременността там и за раждане, и също така да ми препоръчате добър гинеколок. Аз до момента съм ходила веднъж в Щерев. Hug

# 326
  • Мнения: 807
Аз съм във Вита - доволна съм, но е голяма лудница. Дори със записан час при моята лвкарка може да си отчакаш 2 - 3 часа. Иначе съм много доволна.

# 327
  • Мнения: 943
Привет, мина и моят втори преглед. В 6+4 г.с. видяхме ембрион с пулсации 🙂
Появи ми се целодневно гадене, на моменти е доста силно, но ще си го търпя, радвам се на всеки симптом 🙂

За резус фактора, хубаво е, ако сте с отрицателен, да предупредите лекаря си още на следващия преглед и той ще прецени кога какво да направи.

Успех на всички!

# 328
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен Simple Smile
Относно болничните, за съжаление имам опит. От 9 месеца съм в болничен, поради мозъчен кръвоизлив по време на стимулация. Слава богу вече всичко е наред и се наслаждавам на втор живот, берменна след инвитро в 7 г.с. 1д. тремин на 08.10
Та на въпроса с болничните:
Личния има право на 14 дни. След това идва Лекарска комисия - 180 дни, а след това ТЕЛК - 365 дни.
Т.к съм на 42 ще се насладя на бременността си в къщи. Но не се оплаквам от това че пазя леглото. Толкова се уморявам от най малки действия, че дремя пстоянно Wink Да е жив и здрав мъжът ми - чисти, готви, пере и глади. Съкровище.
Наслаждавайте се на бременността си и не се притеснявайте за бъдещето. То е далеч

# 329
  • Мнения: 94
Здравейте, и аз вече имам часове за прегледи. На 14 март ще е в България при репродуктивния АГ, а тук в Англия ми казаха да им се обадя след 2 седмици за час за ранен ехограф ( рутинно първият го правят в 12 г. с) Надявам се да е още същата седмица. Нямам търпение, но съм и спокойна. Някак знам, че всичко ще е наред. Дано е вярно това чувство.

Общи условия

Активация на акаунт