🍽️ MasterChef 🍽️ България - сезон 5, тема 1

  • 47 970
  • 737
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 31 233
Подлъгаха се, че онова ревящо недоразумение спечели формата. Ама вече станахме първата държава, в която веган е спечелил формата, така че кандидатите да проявят творческо мислене.
Тя нали отвори ресторант. Има ли някакви успехи или сълзите не вървят там?
нейният ресторант е един от малкото, които заслужават да се посетят
Хубав е, но цените са много сериозни. Севда има много лично отношение и говори с клиентите.

# 571
  • Мнения: 2 089
Предният сезон на Мастършеф хич не ми хареса, затова го гледах доста рядко и разсеяно, но тази година съм доволна и от участниците, и от журито. Мисля, че Силвена Роу замести Лео повече от успешно. Епизодите са много интересни, но както някой по-напред е писал, можеха да ги направят по-къси и по-начесто. Но и така става. Всички са симпатични по различен начин, черни точки от мен засега получиха само Катерина и Стефан. Катерина се запъва като магаре на мост точно когато е наясно, че е сгрешила и се е издънила. Стефан пък не ми хареса с това, че като капитан реши да готви същото, което отборът му готви и предната седмица. И двата пъти храната на синия отбор ми хареса повече, но вчера бяха прецакани от кучешкото меню. Не знам дали им показаха за какви кучета ще готвят, но представителите на малките породи трудно ще се навият на това, което беше в сините купички - твърде големи парчета месо за малки устички, че и в плувнали в сос или бульон. Големите кучета сигурно са го хапнали, но не и дребосъците. Затова отговорен за загубата на сините е този, който приготви кучешката манджа и това май беше Ваня. За отпадането на Ваня съм на кантар, защото Катерина общо през двата дни допусна повече грешки, а и онова нещо в чинията, с което впечатли журито накрая, на мен през екрана никак не ми хареса. Но не съм го опитвала, та може и да е било наистина добро.

# 572
  • Мнения: 1 540
Аз харесвам Севда. Тя готвеше месо без да го опитва, а явно й се получаваше. Просто е много емоционална натура. Божана ми беше по-неприятна.
Катерина ми е неприятна с това, че все друг й е виновен и все тя е права.

# 573
  • Мнения: 912
Аз съм много озадачена от вчерашния епизод. Пак ще се повторя, но те са там, за да готвят за хора. Някак си странно ми се видя да отпада някой, защото на кучо не му харесало сготвеното. Също продължавам да се чудя до кога някои ще се спасяват на балкона, защото са попаднали в печелившия отбор... Изобщо това нон стоп висене по балконите нещо взима да ме дразни. Иначе журито ме кефи - освен, че се държат добре засега, но се вижда и че се опитват да помагат. Чудно ми е оставането на Катерина, ама това нейно минималистично говеждо може да е било наистина УАУ... знам ли

# 574
  • Мнения: 912
Аз харесвам Севда. Тя готвеше месо без да го опитва, а явно й се получаваше. Просто е много емоционална натура. Божана ми беше по-неприятна.
Катерина ми е неприятна с това, че все друг й е виновен и все тя е права.


Севда не само, че е емоционална, но и много го преиграваше. Не мога да я забравя как стоеше пред журито, кършеше ръце, мачкаше престилката и все някоя  и друга сълза се търкаляше. А когато беше горе на балкона видът ѝ беше съвсем друг - гледаше изключително съсредоточено, преценяващо и на моменти съм я хващала как гледа хитро и подигравателно. Съжалявам, но като дете на хора на изкуството, тези номера са ми ясни и лесно мога да хвана кога някой играе. А тя играеше определено! Така че тези приказки за чувствителната ѝ натура не ми минават. Това беше един добре изигран театър.

# 575
  • Мнения: 1 555
Подлъгаха се, че онова ревящо недоразумение спечели формата. Ама вече станахме първата държава, в която веган е спечелил формата, така че кандидатите да проявят творческо мислене.
Тя нали отвори ресторант. Има ли някакви успехи или сълзите не вървят там?

Севда ли имате предвид? Не бих я нарекла недоразумение само защото по-често от другите дава израз на емоциите си. Ahora е прекрасен ресторант, впрочем. Blush Страхотна концепция и чудесно изпълнение. Не знам дали сълзите вървят или не вървят там, но ресторантът върви прекрасно, което означава, че не само на сълзи разчита собственичката.

# 576
  • София
  • Мнения: 1 365
Според мен още в началото беше ясно кой отбор ще спечели, този, който се добра до телешкото месо Wink Няма как кучето да избере пилешко пред телешко, не че имам куче де Laughing

# 577
  • Мнения: 13 330
Хубав е ресторанта на Севда, всичко е много вкусно, но с тези минималистични порции и високи  цени не ми е в графата ходя често. По-скоро някакъв дегустационен вариант - да отидем да го видим и това.
А дали върви прекрасно, сигурно е само че върви засега.

# 578
  • Мнения: 3 794
Сега догледах епизода. Катерина е ужасна! Дано отпадне скоро.
Нещо обърках имената 🙈😂🙈

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 11:06 от Love_fairy

# 579
  • Мнения: X
Катерина, Сияна, Таня, Даниела и Стефчо не харесвам.

Жал ми е за Ваня, беше ми мн симпатична, но наистина се шашкаше и не се представяше мн добре в последно време.
Симпатизирам на всички др участници, като засега фаворити са ми Лора и Емо.

Беше много интересно да готвят за кучета. Нека разнообразяват малко.
Обаче направиха грешки да слагат бульон, кучетата не обичат течни храни.
Странно, че не използваха ориз с месото, защото е доста подходящ за кучета.

Не харесвах нито Севда, нито Божана. Моите фаворити винаги отпадаха или на финала или малко преди това.

Жалко, че не дават всеки ден предаването, мн ми харесва. Готини участници, готвят добре, спокойна и мелодична атмосфера, супер яко жури и готини бъзици. Wink Сладури!

# 580
  • Мнения: 1 447
Да се включа и аз към възмущението от Катерина. Как пък веднъж не си призна, че е сгрешила тази жена! Всичките и стекове бяха сурови! И накрая както и рибената чорба предния път, така и сегашното ядене бяха половин порция за трима човека. Неприятният ѝ характер ме кара вече нищо, което тя направи, да не ми харесва. А в началото наистина ми харесваше и ми беше интересна, но вече ми е невъзможно да съм обективна.
На мен чинията на червените повече ми хареса, вече не знам на вкус как е била. Повечето гости мохвалиха сините.
Ама може ли да сготвиш такава супа за куче... Направо борш да им бяха сервирали - голяма излагация. То верно че от куче до куче има огромна разлика. Мойто толкова обичаше череши и грозде, аз се криех от нея когато ходех да бера и ям, защото като застане да проси и накрая всичко ѝ давах. С орехите същата работа. Всякакви сурови зеленчуци ядеше. И въпреки това никога няма да избере супа пред кюфте! Не мисля, че е толкова трудно да се угоди на куче, те там имат качествени меса. Добре се сетиха червените да го смелят за по-дребните породи.
А Огнян, колкото и да е особняк, ми прави впечатление, че на два пъти забелязва в готвенето на отбора си грешка, която след това малко или много е оказала влияние - големите парчета патешко и сега, че кучетата няма да харесат толкова течна манджа.
Ваня явно е хубав човек, но заслужено си отиде. В решаващи моменти на нея все не и стига времето, все не и се получава ( а и за кучешкото меню май е главния виновник). Катерина за съжаление успява да се мобилизира и се измъква.

# 581
  • addicted
  • Мнения: 1 083
MondoCane е казала кажи-речи всичко, което си мисля и аз.  Ваня ми беше много симпатична, но не беше неочаквано отпадането ѝ.
А Катерина - ами не мога да приема опита ѝ да каже на черното бяло, само за да не се даде на шефовете, смешно е просто. В крайна сметка задачата не беше за креативност и интерпретация, а да приложат стандарт.

# 582
  • Мнения: 1 555
А Катерина - ами не мога да приема опита ѝ да каже на черното бяло, само за да не се даде на шефовете, смешно е просто.

Ми... македонска и работа Grinning

# 583
  • София
  • Мнения: 20 119
А Катерина - ами не мога да приема опита ѝ да каже на черното бяло, само за да не се даде на шефовете, смешно е просто.
Абсолютно!  Peace Да спориш, само и само да не паднеш по гръб, независимо че не си прав, е меко казано несериозно, да не кажа по-груба дума. Ама у тях как било, пък еди-къде си... Да си беше стояла вкъщи да готви в такъв случай, тук е състезание и си има стандарти.
Съжалявам, че не си тръгна тя.

# 584
  • Мнения: 17 987
Аз харесвам Севда. Тя готвеше месо без да го опитва, а явно й се получаваше. Просто е много емоционална натура. Божана ми беше по-неприятна.
Катерина ми е неприятна с това, че все друг й е виновен и все тя е права.



Абсолютно същото смятам и аз. Севда явно имаш усет, много битки спечели, без дори да опита вкуса. Божана ме нервира като я гледам. Бих искала Катерина да си беше отишла

Общи условия

Активация на акаунт