Намерих златна обеца

  • 6 147
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40 903
Ако никой не си я потърси известно време, бих я продала и оставила парите в черква.

Това също е добро решение. Но може и да не е чак в черква, за някое болно дете или друго такова е по-полезно според мен.

# 16
  • Мнения: 859
По-католици от папата! Достигнахте неподозирани върхове за една нищо и никаква обица. Аз бих я продала или заменила за друго бижу и толкова. Става дума за някаква бебешска обица все пак. Сигурно няма и грам!

# 17
  • Мнения: 36 482
И аз не вярвам в суеверията. 

# 18
  • Мнения: 9 484
Неподозиран връх ли е за теб това да се опиташ да върнеш загубена вещ? 😄

# 19
  • Мнения: 859
Просто не ви вярвам, че така ще постъпите, въпрос на усещане!

# 20
  • Мнения: 674
Просто не ви вярвам, че така ще постъпите, въпрос на усещане!

Ако не исках да я върна, защо да питам как да го направя?

# 21
  • Мнения: 9 484
Просто не ви вярвам, че така ще постъпите, въпрос на усещане!

Ами въпрос на гледна точка, може би изхождаш от собствената ти нагласа, че ти няма да постъпиш така и затова не вярваш, а не е и нужно.
Аз казах какво бих направила на нейно място като съвет, пък тя ще си прецени как да постъпи.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 57
Загубих обеца през май.Оказа се ,че една жена я е намерила и прибрала,но доста дълго време не е знаела какво да направи ,за да намери собственика.Дъщеря и видяла случайно обецата и беше пуснала снимката в групата на майките на града в който живея.Бях много щастлива да видя обецата си след повече от 2 месеца.Не е скъпа обеца,но се зарадвах.Сигурна съм,че ще зарадвате някоя мама на момиченце,която се ядосва ,че не е видяла навреме липсващата обеца.Дано да се намерите.А ако не се намерите вие си решете как ще се чувствате недобре да постъпите.Аз бих я запазила с надеждата,че по-късно може и да се намери собственичката

# 23
  • Мнения: 9 525
Кражба ли е да намериш нещо (а не до го отнемеш), да положиш куп усилия да известиш, че си го намерила и чак накрая, ако никой не се обади да си го задържиш?

не, разбира се.
нека не се драматизира излишно, вкл. и с тъпи суеверия. ако се намери собственика - добре, ако не - не е голяма драма.

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Случвало ми се е при връщане на загубен портфейл аха да си изям боя.

Майка ми беше намерила 18 грамов златен ланец- не било на хубаво ли? Много на хубаво си беше!

# 25
  • Мнения: 10 376
И аз мисля, че драматизирате излишно. Ако се намери собственикът - добре, ако не се намери - това си е късмет! Губила съм и златни и незлатни обеци - голяма работа, никога не съм пожелавала нещо лошо на този, който ги намери. Дори не обичам да слагам нещо, което съм загубила и после намерила. Така бях си загубила доста ценна и наистина старинна златна обеца в един офис - търсих я, но не бях сигурна къде съм я загубила и спрях, реших че е загубена другаде. След малко един човек от офиса ми я донесе, беше я намерил. Е, повече никога не съм ги слагала, все ми се струва, че ако ги сложа, пак ще се загубят, така си и стоят.

Общи условия

Активация на акаунт