Отговори
# 15
  • Мнения: 934
Не вярвам да се приеме. А и да се, пак все тая ако няма някакъв минимум, който д не е обвързан с минималната заплата а примерно средно от заплатите на двамата родители или нещо подобно
За това се бориме и затова правиме новия протест. На въпроса дали са изпълними исканията казват че да, но пари няма. Което ние не вярваме. Затова ще протестираме ще настояваме и ще ходиме по срещи до дупка. Ако само си седим и си гледаме в черно, нищо няма да стане

# 16
  • Мнения: 3 116
Сигурно сега ще тръгнете да ме биете, но момичета, аз се чувствам малко прецакана защото се осигурявам на реална заплата, плащам жестоки данъци и смятам че не е лошо да се спре с това осигуряване на минимална заплата Sick Накрая се оказва че поради факта че сума ти хора се осигуряват на минимална заплата, аз трябва да плащам данъци и за тях, а срещу тези пари нищичко не получавам !

Иначе това че са приели такъв закон много ме радва  Hug Лошото е че аз си оставих детето на 3 месеца заради мизерното майчинство от 160 лева и никой няма да ми върне първата годинка на детето  Sad

# 17
  • Мнения: 1 336
Сигурно сега ще тръгнете да ме биете, но момичета, аз се чувствам малко прецакана защото се осигурявам на реална заплата, плащам жестоки данъци и смятам че не е лошо да се спре с това осигуряване на минимална заплата Sick Накрая се оказва че поради факта че сума ти хора се осигуряват на минимална заплата, аз трябва да плащам данъци и за тях, а срещу тези пари нищичко не получавам !

Иначе това че са приели такъв закон много ме радва  Hug Лошото е че аз си оставих детето на 3 месеца заради мизерното майчинство от 160 лева и никой няма да ми върне първата годинка на детето  Sad


все едно че аз съм го писала  newsm10 newsm10 newsm10

# 18
  • Мнения: 2 047
   Мен ме притеснява, че не пише нищо за втората година...нали се говореше, че може да съкратят майчинството на година. Thinking

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
   Мен ме притеснява, че не пише нищо за втората година...нали се говореше, че може да съкратят майчинството на година. Thinking
Точно това щях да питам и аз, но ме изпревари. Ние другия петък правим годинка и какво ще правим от 01.01. Иначе се радвам поне за това решение, макар че изтървах първата година и за двете си деца, но може да си помисля за трето newsm78

# 20
  • Мнения: 1 028
Е все е нещо,аз,а и още сума ти народ де,нищо няма да изкяря щото ме водят на 4 часов работен ден и на 60 лв заплата,а  иначе работех по 12 часа,включително и нощни смени за баснословните 200лв.Това е в таксиметрова компания,на длъжност диспечер,и по-лошото е,че депутатите си дават ясна сметка,че няма да ощетят държавата кой знае колко,тъй като  смело мога да кажа,че 1/3 от майките ги осигуряват като мен.Но и 10 майки да вземат по-сносно майчинство ще съм доволна.То щото като я питаха Христова в едно предаване за такива като нас и тя каза "Ама ние сме правова държава аз не мога да повярвам,че се допуска такова нещо"дрън-дрън не можела,тя като че от Марс пада.А след като,пък водещата я обори ,че наистина има много такива майки,господжата Христова се врътна и каза нещо от типа,че ние сме виновни дето се хващаме на такава работа и подписваме договори.А водещата й каза,че като няма друго и на това се хващаме само да имаш някакъв доход,иначе всички можем като ромите да чакаме на помощи и да крадем.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 554
Сигурно сега ще тръгнете да ме биете, но момичета, аз се чувствам малко прецакана защото се осигурявам на реална заплата, плащам жестоки данъци и смятам че не е лошо да се спре с това осигуряване на минимална заплата Sick Накрая се оказва че поради факта че сума ти хора се осигуряват на минимална заплата, аз трябва да плащам данъци и за тях, а срещу тези пари нищичко не получавам !

Иначе това че са приели такъв закон много ме радва  Hug Лошото е че аз си оставих детето на 3 месеца заради мизерното майчинство от 160 лева и никой няма да ми върне първата годинка на детето  Sad


Не вярвам някой да те бие, защото няма за какво. Да не мислиш, че всички мами, които са осигурявани на минимална заплата, искат да е така??? Просто работодателите не си умират от щастие да те осигуряват на пълна заплата и не го правят, освен ако фирмата не е чужда, много голяма или шефовете просто са морални люде....В останалите случаи просто ти заявяват: Ако искаш, за твоето място знаеш ли колко чакат...и не ти говоря за случайни фирмички, а за сериозни компании с утвърдени вече на пазара имена.

# 22
  • София
  • Мнения: 498
Мен ме осигуряват върхи 160 лв. , а и не само мен , но и всички 45 човека във фирмата. Има и доста други хора на подобно мизерно осигуряване.....
Така че тези 90% от заплатата една голяма част от българските майки ама изобщо не ги топли, дори напротив - ще вземат по-малко.....

# 23
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Сигурно сега ще тръгнете да ме биете, но момичета, аз се чувствам малко прецакана защото се осигурявам на реална заплата, плащам жестоки данъци и смятам че не е лошо да се спре с това осигуряване на минимална заплата Sick Накрая се оказва че поради факта че сума ти хора се осигуряват на минимална заплата, аз трябва да плащам данъци и за тях, а срещу тези пари нищичко не получавам !

Иначе това че са приели такъв закон много ме радва  Hug
И аз съм така.  Peace
  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 177
Това е добра новина,-означава че е поставено началото,интересуваме къде мога да прочета проекто промените подробно,защото имам няколко въпроса-
1.Не е уточнено 90% от среднодневно кое брутно или нетно възнаграждение
2.За какъв период ще се гледа дохода назад-/ще се почне един пазарлък с работодателя/
3.От съществено значение е от кого ще се изплаща-от работодателя/както до сега/или от службите за соц.подпомагане
4.Какво ще е положението със заварените случай/тези които ще са в болнични по майчинство около 01,01,2007/-200 дни или  135 дни?

# 25
  • Мнения: 4 915
Сигурно сега ще тръгнете да ме биете, но момичета, аз се чувствам малко прецакана защото се осигурявам на реална заплата........
И аз се осигурявам на реална заплата, но не означава ли долния текст, че ще получаваме 90% от среднодневното си  възнаграждение, което обаче не може да е по-малко от минималната дневна работна заплата?
Тоест - моите 90% от обезщетението, ако са по-малки от минималната дневна раб. заплата, аз ще получавам горния минимум, но ако са повече - ще си получавам реалните 90% от реалната си заплата?.. Thinking
Надявам се да е така, защото наистина иначе е голямо прецакване за онези, които плащат сериозни данъци...



"........за отглеждане на малко дете до навършване на едногодишна  възраст да се изплаща обезщетение в размер на 90 на сто от  среднодневното възнаграждение или осигурителния доход. Предвижда  се дневното парично обезщетение да не може да бъде по-малко от  минималната дневна работна заплата, установена за страната."

# 26
  • Мнения: 568
Ако го приемат работодателите ще започнат да раздават всеки месец по 60 презерватива,  ще слагат бром в офисното кафе...

# 27
  • София
  • Мнения: 2 708
Това което са приели на първо четене е супер, но и аз имам няколко въпроса, дали някой знае отговорите  newsm78
 - какво става ако си в заварено положение (аз живот и здраве ще съм в болничен по майчинство или както там го водят до 10 .01.2007 г (тогава ми изтичат тези 135 дни). Какво става в моя случай, ще ме огрее ли тази промяна или ще съм от прецаканите  newsm78
 - кога е второ четене на законопроекта (знам че е 2 месеца сле 1-ото, но така ли е наистина) и колко четения има (туко виж го забавили наистина до 2010 г)
 - това че искат да се плаща до навършване на 1 г. на детето означава ли че след това ще трябва да се връщаме на работа  newsm78

# 28
  • Мнения: 801
аз мисля,че никак не е честно да се приеме изплащане на 90% от заплатата,защото повечето майки не получават кой знае колко, особено в провинциалните градове....нали всяко дете се нуждае горе-долу от еднакви нещя, храна,дрешки,памперси.......и не е честно мякои майки да са привилегировани,само защото преди да излязат в майчинство са взимали висока заплата......

# 29
  • Мнения: 1 336
аз мисля,че никак не е честно да се приеме изплащане на 90% от заплатата,защото повечето майки не получават кой знае колко, особено в провинциалните градове....нали всяко дете се нуждае горе-долу от еднакви нещя, храна,дрешки,памперси.......и не е честно мякои майки да са привилегировани,само защото преди да излязат в майчинство са взимали висока заплата......
Майчинството не е помощ за детето, а е заплата за майката многократно го разясниха по телевизията...не знам защо се бъркат тези неща...
така наречените "привилегировани" от теб майки са плащали безумни данъци, докато ти си си прибирала паричките необложени ....

Общи условия

Активация на акаунт