1 юли -ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО (продължение)

  • 35 201
  • 599
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 472
Кали, ако ще се изпраща писмо до НЗОК или до други институции, защо не го напише адвокатката, която ще помага за бъдещите ни планове. Тя по-добре би се справила.

# 541
  • Мнения: 4 181
Момичета, за съжаление аз ще трябва да бия отбой за известно време Embarassed От работата ме викнаха да им помогна, че имат спешно нещо да свършат до около 20-25 юли, ще разботя от къщи и ще изкукам, защото малкия не може да седи 2 секунди сам, така че ще викам баба ми да седи у нас да помага, но тя може да идва само следобяд, че дядо ми е инвалид и диабетик и трябва да му бие инсулин, а майка ми и свекърва ми са на работа ooooh! А бе въобще ще ми дойде нанагорно, ама нямаше как да откажа Confused Така че съжалявам, обаче няма да мога да ходя по медии, освен ако не е крайно наложително, ще ходя в сряда на заседанието на Комисията по труда и социалната политика, отделно от това и Весела драганова искаше да се видим, така че ще ми е абсолютно невъзможно да върша още нещо, съжалявам Sad
Аз говорих с Кулеков в петък, той каза че Слави търси личната история, както и вие несъмнено знаете, за да предизвика интерес по някакъв проблем, така че не ми е ясно как точно да го приобщим, ние сме с толкова много проблеми, някой ако измисли нещо да свирка , ще ми се обадя пак ако трябва.
За НЗОК - те намаляват цените на пътеките, а не отрязват самите пътеки, тоест какво излиза от това което горе беше дала Premaman, просто болницата получава по-малко за тези процедури, които при всички положения си е в ущърб на пациента, лошото е че шефа на касата е доста обигран и ако се появим да речем в медиите с него ще ни отвее, защото ние хич не сме наясно с материята. Така че ако се пише нещо според мен, трябва да е по-скоро в духа на - да ни обяснят защо го правят и как това ще се отрази на въпросните пациенти - а именно бременните и децата

# 542
  • София
  • Мнения: 2 968
Мами, страшно съм ядосана на управниците ни. В каква държава живеем като те не ни обръщат никакво внимание. След първия протест се приеха някакви промени, колкото да ни замажат очите. Според мен трябва по-голяма осведоменост, защото такава липсваше досега. Хайде да погледнем от друг ъгъл. На протеста бяхме най-много мамите с  колички, което означава, че ние сме  в майчинство. Е, добре де като изтече това майчинство нали ще продължаваме да вземаме детски надбавки. Така че, според мен така трябва да организираме нещата за един супер огромен протест, че да знаят и да дойдат и майки на по-големи деца. Трябва да протестираме всички родители, които имаме деца под 18г.

# 543
  • Мнения: 1 493
А  моите са на 26 и 25 ! Да не идвам ли ?

# 544
  • Мнения: 248
Цитат
"Тройка на разсъмване"
е нож с две остриета. Там не може да се предвиди поведението на водещите - дали ще ни подкрепят или не, а когато не подкрепят нещо, са доста хапливи и това може да има обратен ефект. (Спомнете си как реагира Милен Цветков при гостуването на майките при него преди миналия протест, а беше уж положително настроен). Хубаво е, че Милена (май така се казваше) има малко детенце.
Според мен, подходящите предавания, където трябва да се гостува, са: "Шоуто на Слави" - бТВ, "Без упойка" - ВВТ,  "Искрено и лично" - бТВ, "бТВ Репортерите", "Господари на ефира" - НТВ, "На 4 очи" - НТВ, "На твое място" - НТВ, "Защо?" с водещ проф. Найден Андреев - ТВ 7 дни, "Биберон" - ТВ Скат, "Законът и ние" - БНТ, “Сеизмограф” - бТВ, "Сблъсък" - бТВ, "Тази вечер" - ТВ Европа, "Социалната промяна" - ТВ Европа, “Надежда за живот” - ТВ Европа, "Без цензура с Любомир Огнянов" - ТВ Евроком. Засега толкова от мен  Wink

# 545
  • Мнения: 177
За НЗОК - те намаляват цените на пътеките, а не отрязват самите пътеки

Абе не е точно така. Освен за болничната помощ има промени и по други пътеки. Аз ти казах, а и Prememan пусна инфото, че на деца като моето с алергии им спират млякото. Което значи по 200лв минимум на месец допълнителен разход за родителите на деца с този проблем. Тотално го спират не го намаляват и защо, защото децата с алергии били много и излизали много скъпо на държавата в частност на НЗОК. Освен това онзи ден педиатъра на Иван каза, че са отрязали и децата с психични заболявания,  #Crazy чието лечение никак не е евтино по негови думи 250 лв месечно. Освен това, има още едно БЕЗУМИЕ, когато се изписват лекарства за децата с намалението което отпуска касата, то не е намаление а увеличение, защото надценката на касата е толкова голяма, че с отстъпката излиза по-скъпо отколкото, ако си го купиш без отстъпка от обикновена аптека.
И тези неща, ако не са дескриминация към децата незнам кое е, сигурно скоро ще ни искат пари за да имаме "право" да раждаме  #2gunfire
За ТВ предаванията и писмата съм съгласна, че първо трябва много добре да се подготви всичко което ще се говори, защото нямаме право на грешки, да не стане пак като протеста-лъжливото овчарче. Предния път проявиха интерес, но като видяха 30 майки на кръст, този път не си направиха труда да ни отразят като хората
Ей още съм им бясна на медиите, въпреки че ги разбирам и те водят тайна политика. Но са четвъртата власт и ако те ни подкрепят, мъките ни ще свършат. И още нещо аз и в предната тема предложих за пресконференция, казахте че е скъпо мероприятие,но сега пак се повдигна въпроса та да питам какво ще кажете, като ГЕРБ искат да ни помогнат не могат ли да ни съдействат в тази насока, с предварителната уговорка разбира се, да няма политически привкус.

# 546
  • Мнения: 1 493
Цитат
"Тройка на разсъмване"
е нож с две остриета. Там не може да се предвиди поведението на водещите - дали ще ни подкрепят или не, а когато не подкрепят нещо, са доста хапливи и това може да има обратен ефект. 

Някой беше споменал, че ни подкрепят и искат да им гостува някоя от мамите !

# 547
  • София
  • Мнения: 2 968
А  моите са на 26 и 25 ! Да не идвам ли ?


Ела, тряба да сме много!

# 548
  • Мнения: 177
Много живо ме интересува кога ще е следващият протест. Има ли вече организация? Предложението ми е да не е мирен протест.

Докато лепях плакатите в центъра, един дядо каза нещо подобно :"На всички в тази държава им е ясно, че с мир нищо няма да се постигне. Пишейки на плаката, че протеста е мирен, мен като средностатистически Българин не можете да ме привлечете да дойда. Зачеркнете, че е мирен и ще дойдат хората. Не с мир, а с бой трябва да действате". Предавам по памет, но ми направи много силно впечатление, понеже се опитах да му кажа, че не отива на майки да са войнствено настроени, но той държеше на своето и като се замисля сега след протеста, когато отново имам силно впечатление как едната депуПАТКА въздишаше с невероятна досада и отегчение, че ги занимаваме, започвам да си мисля, че е прав човека. Трябва да стане като във Франция да блокираме пътищата, да се вдигне нацията,да ги направим луди гъби, та нали във всеки дом има ако не майка, баба, ако не баба леля, дядо ,кака, стринка,шурунайка.
МЕЧТИИИ.....

# 549
  • София
  • Мнения: 2 968
Много живо ме интересува кога ще е следващият протест. Има ли вече организация? Предложението ми е да не е мирен протест.

Докато лепях плакатите в центъра, един дядо каза нещо подобно :"На всички в тази държава им е ясно, че с мир нищо няма да се постигне. Пишейки на плаката, че протеста е мирен, мен като средностатистически Българин не можете да ме привлечете да дойда. Зачеркнете, че е мирен и ще дойдат хората. Не с мир, а с бой трябва да действате". Предавам по памет, но ми направи много силно впечатление, понеже се опитах да му кажа, че не отива на майки да са войнствено настроени, но той държеше на своето и като се замисля сега след протеста, когато отново имам силно впечатление как едната депуПАТКА въздишаше с невероятна досада и отегчение, че ги занимаваме, започвам да си мисля, че е прав човека. Трябва да стане като във Франция да блокираме пътищата, да се вдигне нацията,да ги направим луди гъби, та нали във всеки дом има ако не майка, баба, ако не баба леля, дядо ,кака, стринка,шурунайка.
МЕЧТИИИ.....



ТОЧНО ТАКА!!!

# 550
  • Мнения: 1 493
Във Франция имат опит с революциите, ние нямаме ! Само една "нежна" и ...

# 551
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
А тази майка даде ли идея как ще се решат проблемите?  Г-жа Драганова не може да стане кръстница на всички деца !!!

Момичетата от движението подготвят това кръщене от месеци .....и се появила една ПАТКА дето кръстила едно сираче.....наготово...сигурно го е видяла за пръв и ПОСЛЕДЕН път.....пука и на черупката......просто си е направила чудна реклама
Да го беше осиновила...............това си е мое мнение де
Изказването не беше на Драганова а на една майка.

# 552
  • Мнения: 248
Цитат
И още нещо аз и в предната тема предложих за пресконференция, казахте че е скъпо мероприятие,но сега пак се повдигна въпроса та да питам какво ще кажете, като ГЕРБ искат да ни помогнат не могат ли да ни съдействат в тази насока, с предварителната уговорка разбира се, да няма политически привкус.

Няма как да няма политически привкус, за съжаление. Само като се спомене името, ще се изтълкува погрешно. Иначе ми е много симпатичен Бойко Борисов. Виж, ако лично той дойде да ни подкрепи, ще размисля по въпроса  Wink
Пресконференцията може да излезе и скъпо, и евтино, зависи как се организира. Доколкото съм запозната, БТА или София прес правят понякога реверанс към организации с некомерсиална цел и им предоставят безплатно залата за пресконференции, като не се наемат да канят медии - всичко си движат организаторите. Нас такова нещо ни устройва. Но трябва да се провери дали е възможно - ще попитам тук-там. Освен това, ако не стане като вариант, напоследък е модерно пресконференциите да не се правят в прес-клуб, а на по-нестандартни места. И без това на ресорните журналисти им е втръснало да ходят на едно и също място, да снимат една и съща зала, където само физиономиите се сменят. Може да се направи на далеч по-интересно място и да има същия или по-добър ефект. Ще дам идеи за това, само да си ги избистря. Важното е да се  обобщи и систематизира информацията, да се оформят писмата и исканията.

# 553
  • София
  • Мнения: 2 968
Моята нова идея за протест е да бъде:
1. Без децата
2. С много лозунги
3. С по-дълъг маршрут
4. В никакъв случай мирен протест
5. В делничен ден

# 554
  • Мнения: 2 070
Абе аз мисля, че не може без децата! Който иска и може да ги вземе, който не - не! Нали за нас и тях се борим. Относно пресконференцията и подобни изяви - "Червената къща" ми е предложението! Предполагам много от вас са наясно - правят се там дебати по различни въпроси, научни конференции, изложби, та даже и купони за нова година, хаха. Проучете наистина, защото не е задължително да е скъпо..А там дето се вика е и модерно! Или поне до скоро беше!

Общи условия

Активация на акаунт