За хорската злоба и злонамереност в малките градчета

  • 14 857
  • 244
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 867
Мисля точно като luna! Peace Чудя се дали ти самата не си попила точно това отношение на малкото градче към самотната майка и мисленето, че все жената е виновна за случилото се? Изхвърли ги от съзнанието си, ти си имаш собствен живот, те да си живеят техния, имам предвид бивш мъж, сегашна жена, майка учителка и т.н. Просто наистина в малките селища все още е живо "ама какво ще кажат хората?". Ти каквото и да направиш, хората все нещо ще кажат. Невъзможно е да те имат за светица, а другата страна да са черни. Не бива да те интересуват толкова хорските приказки, даже хич да не те интересуват. Не си в състояние да се справиш с хорските приказки и злоба, неизтребими са. Всеки си има право на мнение, а ти на действие, себе си спасявай. Имаш дете и свой живот, остави другите да си чешат езиците, няма да е задълго, като няма ответна реакция. Peace

# 61
  • Мнения: X
Черна орхидея, не мисля, че някой от пишещите в темата, е в толкова тежко положение, колкото сте Вие. Изтеглили сте късата клечка, попаднали сте на наистина много гадни хора - и той, и кучката.

Във Вашата ситуация честно да си призная не мога да се поставя, а да се теоретизира от хора, които не сме Ви в положението е лесно, но няма да е особено полезно.

Мислете за преместване и почвайте да подготвяте нещата - да мислите и да гледате за работа, да се специализирате допълнително, ако е необходимо, за да отговорите на търсенето на кадри в по-голям град, да питате приятелки, ако имате такива в по-голям град, да обсъдите с роднините (родителите) дали биха могли да помогнат за някакъв период по някакъв начин. В тази ситуация наистина полезен ход няма, а е лесно да се каже "да не обръщате внимание", когато отровата постоянно се изсипва от главните виновници за цялата сапунена опера.

Аз на Ваше място определено бих започнал на чисто, ако ще половината ми доходи да отиват за квартирата. Ще е трудно със сигурност, но трудностите ще Ви откъснат от мислите за миналото, пък като ги решите, ще разполагате с живота си и свободата си и ще имате перспективи и за нови връзки, каквито не виждам никакви в описаната среда.

Дотогава - мисля, че имате моралната подкрепа на целия форум - мисля, че мнението ни тежи поне колкото мнението на селските клюкари, които Ви разнасят и тормозят. Успех!

# 62
  • Мнения: 922
Почти няма ден в който някой да не ме е клъвнал или да не съм чула разни помии.
Е едва ли на някой ще му е кеф, да иде където и да е и да го плюят. Аз не говоря за тях, за него изобщо не присъстват в разговорите ми.
Може би от началото на случилото се набирам енергия тука да го кажа. Защото търся решение срещу атаките им срещу мен. Просто защото детето и аз сме факт, и това е неуспоримо и не може да се скрие. Не сме удобни.
Това уморява.

# 63
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Истински ти съчувствам. Това би ме смазало...

# 64
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
Ако авторката смени града,интригантите ще са вид победители.
Авторката няма да смени града за да избяга от интригантите, а за да се развива, да намери нови хобита, приятели, работа, да ви развие бизнес, да посети интересни за нея места. Градчето едва ли е развито място след като БНД трябвало да ходи в чужбина за да купи жилище.

орхидея, полицай и учителка в малко градче е еснафска комбинация. Остави ги да си плямпат. Сега, като се роди бебето ще трябва пак да иде в чужбина за да издържа новата с детето, щото, все пак, жената му направила услуга да го вземе с дете.

И аз мисля, че трябва да поработиш върху създаването на нови връзки, заминаване да учиш или работиш другаде и промяна на средата, което няма как да стане ако седиш там.

Имам някои въпроси, за да ти предложа идеи за справяне:
1) какви са професионалните ти и лични интереси? Какво обичаш да правиш?
2) Мобилна ли си? Имаш ли кола? Има ли на кого да оставяш детето за да излизаш по-далеч за 2-3 дена?
3) Имаш ли познати, роднини, приятели в други градове, у които да можеш да отседнете за няколко седмици ако намериш работа там?
4) владеене на някакви езици?
5) имаш ли родители или на и, на които да може да оставиш детето за малко като тръгне на градина? Сега то е на около 2 годинки, предполагам.

Тук, в този форум има теми по интереси - плетене, котки, литература, парфюми, музика. Там би могла да намериш дружки със сходни интереси.

Дъщеря и внучка съм на разведени жени. Няма оправия в малък град. Махни се, каквото и да ти струва! Решение и тако и вако в малкия град никой тук не може да ти предложи.

# 65
  • Мнения: 366
Luna, поясних за какво става дума. Иначе не знам какво искаш да пиша за мене и детето. Гледаме се,.радваме се един на друг. Ти търсиш и там да се оплаквам.
Проблема е в малкия град, злобата, клюките и как да се справим.
По постове на някой пишещи споделих в детайли за какво иде реч.
И не не се теша, че имали проблеми. Просто го казах и пак на час на по лъжичка, не не е лесно !
Не чакам чесане на его, а как да се справя със заглавието на темата.
Ами как де се справиш ли? - Като ги игнорираш! Не им позволявай да ти дават непоискани съвети, не говори пред хората за вашите проблеми, не се обяснявай, не коментирай.

# 66
  • Мнения: X
Съжалявам, но нещо в цялата история просто не се връзва.
Навсякъде, винаги са виновни кръшкачът, новата и семействата им. Ви-на-ги. Няма полицай, няма учителка, няма кмет, няма общински съветник. За първи път чувам друго развитие и то такова, че меко казано предизвиква въпроси.

# 67
  • Мнения: 18 570
Такъв е малкият град, че и големият е такъв, зависи колко хора те познават.Човешко е да клюкарстват , то за това всичко ни е жълто и с това се храни половин свят, само в различни дози и  пози.
Явно е скоро  и боли повече,с времето ще мине.Засичах твои постове преди и се чудих какво е преживяло това момиче да е толкова  тъжно, че личи, думите са пропити с тъга и горчилка.
Ами мисля, че се е отървало навреме  от бреме,което  иначе ще носи цял живот,то този няма да спре до тук ,може да има трета, и нататък, представи си да сте в брак и  да си прави каквото иска.
Грешка беше си кажи и вирвай нос като ходиш по улиците ,пък ще изгрее слънце и  увас.Просто трябва време...
Някога ми се искаше да осиновя всички деца, изоставени в интернати и домове.Сега сякаш искам да намеря   свестни партньори на всички.Порив ,какво да го правя.Но не става така и само времето и случая помагат.

# 68
  • Мнения: 15 619
Черна орхидея, ти не разбираш какво ти пиша.  Ако разбираше, нямаше да я има темата.  Няма как да се влияеш от някой си мунчо и мунесата му, ако не са ти в  главата!  Не те те тормозят, а ти сама себе си. Казал бил нещо си, клъвнал те някъде зад гърба ти, друг дошъл да ти доложи, че да гледа сеир! Ами дерзай, слушай и преживявай, давай им храна за още, нали трябва да разнообразиш ония, чието мнение ти е много важно.
Ето цял форум е зад тебе, срещу цяло село.

# 69
  • София
  • Мнения: 24 839
Дотук много неща ти се написаха, но ти ги заобикаляш и пак си пишеш едно и също- че си жертва.
Че си толкова важна за целия град, който няма никакви други теми за бистрене, освен теб.
С това мислете, в Шанхай да се пренесеш, ще намериш някой, който да вгорчава живота ти.

# 70
  • Мнения: 3 340
Гал, стана ми интересно в кой град в днешна България 30 годишна е стара мома. Може ли на лични.
32, в бг-мама Simple Smile
Орхидея, проумей, че няма как хората в малък град да са на страната на курвата.
Бившият ти кога е заминал за чужбина? Личеше ли ти вече, че си бременна?

Лично познавам две жени, които около 30 направиха бебета с първият срещнат та да не ги приказват хората (малки провинциални градчета). Не си мислете, че това все още са някакви невероятни истории. Не искам да се конкретизирам с градове, че да не се окаже че някои от съфорумките ги познават.

# 71
  • Мнения: 15 619
Гал, стана ми интересно в кой град в днешна България 30 годишна е стара мома. Може ли на лични.
32, в бг-мама Simple Smile
Орхидея, проумей, че няма как хората в малък град да са на страната на курвата.
Бившият ти кога е заминал за чужбина? Личеше ли ти вече, че си бременна?

Лично познавам две жени, които около 30 направиха бебета с първият срещнат та да не ги приказват хората (малки провинциални градчета). Не си мислете, че това все още са някакви невероятни истории. Не искам да се конкретизирам с градове, че да не се окаже че някои от съфорумките ги познават.
Е, това проблем на хората ли е или проблем на живеещите и мислещите по този начин жени? С какво са тръгнали да създават дете с първия срещнат? С хорския акъл ли? Или със своя собствен?

# 72
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В малкия град, хората са изключително нетърпеливи да си кажат мението за неща, за които дори не си ги попитал... На мен ежегодно ми се случва да посещавам един средно голям град и да се срещам както със супер широко скроени и готини хора, така и с ужасно много тесногръди еснафи, които считат да нормално, а дори и задължително да си пъхат носа в живота ти... Авторката е напълно права за почти всичко, което чувства... Изпитвам го всяка година, макар и за кратко.... Искрено съчувтвам, защото няма оправия... Каквито и нагласи да имаш, онова общество те изхвърля така,  както един организъм- външно тяло... Ако поживееш малко там, разбираш много неща за България...както хубави, така и ужасно тъжни  ...дори защо политиците са ни такива- всички те интелигенти, тръгнали от някое малко населено място ...

# 73
  • Мнения: 25 641
Не не ми се струва, продължават да хапят и бълват по мой адрес, да жегват мен и семейството ми. Примера е от вчера, отива майка ми на козметик и там също е била и една моя позната. Веднага подхваща майка ми, започва да ме плюе и да казва как детето било на баща му, как аз съм била длъжна да му го дам , то така или иначе щяло да иде един ден при него. Да съм си знаела, аз съм била още година-две. После край, дете нямало да имам. Че семейството на новата му били по- така, че голяма любов било. Че аз съм била свършена.

И майка ти какво? Освен че изприпка да ти докладва, та и на теб да ти стане гадно, не само на нея?

# 74
  • Мнения: 3 340
Гал, стана ми интересно в кой град в днешна България 30 годишна е стара мома. Може ли на лични.
32, в бг-мама Simple Smile
Орхидея, проумей, че няма как хората в малък град да са на страната на курвата.
Бившият ти кога е заминал за чужбина? Личеше ли ти вече, че си бременна?

Лично познавам две жени, които около 30 направиха бебета с първият срещнат та да не ги приказват хората (малки провинциални градчета). Не си мислете, че това все още са някакви невероятни истории. Не искам да се конкретизирам с градове, че да не се окаже че някои от съфорумките ги познават.
Е, това проблем на хората ли е или проблем на живеещите и мислещите по този начин жени? С какво са тръгнали да създават дете с първия срещнат? С хорския акъл ли? Или със своя собствен?

Права си, но докато си в тази токсична среда те винаги ще те говорят. Няма значение за какво - окей родила си, ама не си се омъжила ето к*рва. Мъжа ти няма доходоносна професия - ето тъпанар без топки и т.н, до безкрай. А ако си с лабилна психика и имаш нуждата винаги да се доказваш на някого няма измъкване от тази спирала. Има много такива хора, за които хорското мнение е на първо място (особено ако си от малък град). За това навременното преместване е жизнено важно, за да не ти се съсипе живота.

Общи условия

Активация на акаунт