Ескапел

  • 28 249
  • 406
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:

Този е от снощи но ако има бременност предполагам че чертата щеше да е много по ярка и ясна от тази на предната снимка все пак акта е правен на 06.03.. минало е месец и 2дни от тогава
Защо ги разглобяваш тестовете? Хората са предвидили прозорче, в което да се вижда и втората черта, ако има такава, това не е яйце киндер, та да има нужда от отваряне. Ескапела разбърква хормоните и вече няма как да знаеш кога ти е датата. Евентуално броиш от деня на кървенето след хапчето, но пак не е много сигурно. Иначе теста е отрицателен и ако беше забременяла на 8.03, то на 07.04 ще ти се пада около 16 дена закъснение и чертите щяха да са еднакви. Може да посетиш лекар, да види какво се случва с лигавицата и последствията от хапчето.

# 211
  • Мнения: 204
Благодаря ви момичета !!
Вчера ми дойде с 3дни закъснение не бях се притеснила особено просто съм си поръчала dutch test за хормоните който е малко скъпичък сравнение с кръвния и за това се бях притеснила че няма да успея да си го направя..

# 212
  • Мнения: 1
Здравейте момичета! Пиша ви с леко притеснение. Да започнем така: с приятеля ми го правихме на 14-ти този месец на 2 рунда😊. Всичко беше наред с първият презерватив, изхвърли го, хигенизира се и малко по-късно започнахме 2ри път, със нов такъв. Проблема е там, че той се скъса и разбрахме след около 5-10 минути. Не беше свършвал отново, но и двамата се притеснихме много, заради предсеменната течност, която би могла да се отдели. Бързо открихме аптека, той отиде да вземе Ескапел и го изпих на 2рия час. Притеснявам се дали всичко ще бъде наред, защото точно в тази ситуация нямаме възможност да гледаме бебенце, защото учим и двамата в университети. След около 24 часа от приема на хапчето имах леко зацапване, розово-кафеникаво. Внимателно четох листовката и видях че е напълно възможно да се случи това, но има още един проблем - дните от 13 до 16 са предвидени, че ще бъда в овулация. Цикълът ми е нередовен понякога, точно за това не мога да изчисля с точност кога трябва да бъде тя. В тази ситуация не знам дали да съм спокойна или да се притеснявам. Ако желаете споделете вашето мнение и опит!

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Нямаш повод за притеснение.

# 214
  • Мнения: 214
Здравейте на всички,моля за мнение преди намя и 3 дни 72 часа правихме секс и приятеля ми свърши вътре,не съм сигурна дали съм във овулация но все пак да попитам късно ли е да си купя ескапел ?

# 215
  • Мнения: 18 989
Късно е вече. Успеваемостта на хапчето в такива случаи е близо до нулата, за 72 часа си е направо нула. Прочети упътването на лекарството.

# 216
  • Мнения: 214
На 19.4 в 00:00 часа беше,значи до днес в 00:00 часа има някаква надежда все още да подейства

# 217
  • Мнения: 18 989
Много малка надежда. По-добре само аборт, отколкото аборт плюс ескапел. Не мога да разбера защо 3 работни дни си намерила време да се повъргаляш, ама не и да минеш през някоя аптека.

# 218
  • Мнения: 214
Малка,но има днес ще го взема,че каквото такова.

# 219
  • Мнения: 18 989
А въобще каква е вероятността да си била в овулация по време на половия акт? Имай предвид, че при такова пазене често ще ти се случва да свършват вътре.  Най-добре отиди да ти изпишат орални контрацептиви.

# 220
  • Мнения: 214
Последният ми цикъл беше на 10.4  мисля че не съм била във овулация,по моите сметки овулацията е към 24.4 но няма гаранция че е тогава

# 221
  • Мнения: 40 905
Малка,но има днес ще го взема,че каквото такова.

Ами то това е бонбонче, все едно си си разтворила една таблетка мултивитамин, какво толкова. Утре пак така и ако те мързи да излезеш веднага след гафа какво от това, и след три дена може...

# 222
  • Мнения: 214
Еми да пиши до 72 часа а те не са минали още и ако не съм била във овулация,значи не е късно

# 223
  • Мнения: 18 989
Еми да пиши до 72 часа а те не са минали още и ако не съм била във овулация,значи не е късно

Ако не си била в овулация, или поне в дните около овулацията, е безсмислено да го вземаш хапчето, няма да има бременнист. Максималната успеваемост на ескапел е 85% май, взето до 12-ия час. На третия ден е много ниска, а вредите от хапчето са с пълна сила.

# 224
  • Мнения: 214
Ами по моите сметки не съм била във овулация,или съм била в първия ден от овулацията,но и аз така четох че няма смисъл от хапчето,не го взех по рано защото съм на 31 години и попринцип не се притеснявам от бременност,но като си говорим с гаджето той май неиска и затова така на 3 ден се замислих

Общи условия

Активация на акаунт