Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 258
Благодаря ви, момичета! Мисълта ми е дали може детето да се натрови от кърмата докато съм бременна.
 
Blagodarq vi momicheta misalata mi e dali moje deteto mi da se natrovi ot karmata dokoto sum bremena

 
Моля, пишете на кирилица!

Това са стари небивалици, не знам защо, наистина хората на времето са вярвали в това (може би с цел майката да отбие, за да не ѝ се претоварва организма). Няма опастност да се натрови никой, единствено може да имаш контракции и ще трябва да отбиеш. Но не е нещо страшно (при нормална бременност и дете вече над 1г). Забременях с втория, когато най-големият беше на 1г9м и все още го кърмех сутрин и вечер. Към 2-3 месец на бременността го отбих, защото имах леки контракции и се притеснявах. Има майки кърмят в тандем (новороденото и по-голямото). Като родих, големият искаше, но вече беше забравил да суче.

# 16
  • Мнения: 989
Аз съвсем случайно докато търсех друга информация се натъкнах в чужд сайт на подобен на твоя въпрос. Майка се притесняваше дали да кърми детето си, което е на 1 г., докато е бременна с второ детенце. Докорът й отговори, че на ранен етап от развитие на бебето кърменето е незаменимо и най- доброто за него. На по- късна възраст, когато то вече може да се храни самостоятелно и да набавя само необходимите му хранителни вещества, кърменето е като "бонус", емоционален по- скоро, отколкото жизненоважен акт. В случай на втора бременност той каза, че майката и нероденото бебенце имат нужда от пълна мобилизация на тялото, а кърменето не би благориятствало за това.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 646
Няма проблем да кърмите. Вие сама ще си почувствате до колко ви е комфортно. Обикновено за самата бременност няма проблем(окситоцинът, който се отделя при кърмене е по-малко, отколкото при секс), но е възможно по някое време да започнете да изпитвате дискомфорт, неприятно усещане в зърната. Както и кърмата драстично да намалее. При по-голямо дете не би било проблем, много от тях се отбиват, други продължават да сучат до раждането и след това.
Може да позвъните на националния телефон на Ла Лече Лига за повече информация, конкретно за вашия случай 0888-555-385 .

# 18
  • Мнения: 367
И защо да е проблем? Аз забременях отново когато първото ми дете беше на три месеца. Дъщеря ми сама се отби и не искаше вече да суче. Не знам защо кърменето би могло да бъде проблем.

Уаау, това е смелост Relaxed

# 19
  • Мнения: 30 802
Да, много е гот организмът да си изхаби всичкия калций и за новото бебе, и за кърмата. Интересно в тия случаи как са нещата със зъбите. На мен упражнението ми костваше няколко кариеса, след като 20 години не ми се беше развалил и един зъб.

# 20
  • Мнения: 4 808
Цитат на: Antoas7 link=topic=1088766.msg38185591#msg38185591 с=1549610259
И защо да е проблем? Аз забременях отново когато първото ми дете беше на три месеца. Дъщеря ми сама се отби и не искаше вече да суче. Не знам защо кърменето би могло да бъде проблем.

Уаау, това е смелост Relaxed
Не беше планирано, просто се случи. Децата израснаха като близнаци, даже бяха в един клас. Със зъбите положението не е перфектно, но засега го овладявам.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 258
Много породени деца са така - 'голямото' още на месеци и малкото е факт. За справка - темата за породени. Simple Smile
Мъжа ми и брат му са така, с 1г1м разлика. Да, за организма на майката е много изтощително.
При нас големите са с 2г5м разлика, за децата е супер малката разлика!

# 22
  • Мнения: 5 349
Да, много е гот организмът да си изхаби всичкия калций и за новото бебе, и за кърмата. Интересно в тия случаи как са нещата със зъбите. На мен упражнението ми костваше няколко кариеса, след като 20 години не ми се беше развалил и един зъб.

Aз съм с породени деца, но нямам никакви проблеми със зъбите. поне за сега. Може би е до гени? Майка ми има здрави зъби, всички са й в устата, а е на 76.
Кърмила съм и двете си деца, изкуствено мляко не съм давала никога.  Проблем с калций никога не съм имала.  Година след като родих втория имах болки в  ставите на китките. Правих всевъзможни изследвания за плътност на костта и пр. Нищо ми нямаше, освен преумора от постоянното мъкнене на децата, количката, от парцала който в оня период беше като продължение на ръката ми. В крайна сметка думите на доктора, че започна ли работа болките ще изчезнат, се потвърдиха.  Вече съм на 50, и до сега, да чукна на дърво не са се връщали.
Моите деца много често ми казват - благодаря ти, че си ни родила един след друг. И при нас просто така се случи с втория, но това беше най-хубавото нещо което можеше да ни се случи. Децата ми са изключително близки,  и макар че не ги пуснахме да вървят заедно на училище, животът им до момента- на 19 и 18 години са, е неразривно свързан. Дай Боже така да продължат.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 258
Аз имах проблем със зъбите след 3-тата бременност (която е 10 г след първата и близо 8 след втората), поради това, че ми се гадеше от всичко през цялата бременност и не можех да консумирам мляко, въпреки че го обичам много. Просто с най-малкия имах най-тежка бременност и това ми се отрази след това на организма. По време на бременността явно и аз и бебето черпехме от запаси, но след това - зъби, вируси прекарах няколко един след друг. Та, пълноценното хранене е "ключът".

# 24
  • София
  • Мнения: 8 646
Кърменето е естествен процес за тялото. Не изхабява излишно калция. Все пак сме резултат от милиони години еволюция. Ако организмът страдаше от такъв недостиг на калций, отдавна да сме изработили механизъм за компенсация.  Това е статия за калция и кърменето от сайта на Кели Бонята (IBCLC) https://kellymom.com/nutrition/vitamins/calcium/
Ако има тежък недостиг, то проблемът би бил в диетата на майката или някакъв конкретен здравословен проблем. Кърменето е сочено и за превенция на остеопорозата. В същия сайт(с посочени източници)  " Breastfeeding protects against osteoporosis. During lactation a mother may experience decreases of bone mineral. A nursing mom’s bone mineral density may be reduced in the whole body by 1 to 2 percent while she is still nursing. This is gained back, and bone mineral density may actually increase, when the baby is weaned from the breast. This is not dependent on additional calcium supplementation in the mother’s diet"  .

# 25
  • Мнения: 30 802
Кърменето е естествено, ама бременност+ кърмене дали е естествено? то самата природа си го е направила по-голямото да се отбие. А повечето племена имат табу за разлика на децата под 3 години.

Общи условия

Активация на акаунт