Пубертетът при момчетата - Тема № 4

  • 38 848
  • 765
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 564
Аз лично нямам притеснения, но и моето момче (13г.) е слабо и много добре оформено (релефно), защото тренира редовно.
За окосмяването - окосмен е и понеже живее с две жени, е запознат с всички видове премахване на окосмяването - само трябва да избере и готово Simple Smile

# 736
  • София
  • Мнения: 6 175
Дариии, понеже и моят син е на същата възраст, и понеже съм го преживяла и с дъщерята, та според мен точно на влизане в пубертета ги обхваща една хипохондрия дечурлигата. До този момент са разчитали на мама и татко и това им е давало спокойствие. Изведнъж, ама буквално изведнъж научават колко страшни и непридвидими неща има в този живот и че не могат да се уповават само на родителите си. Моите деца изпаднаха в шок заради болести, затова и казвам, че хипохондрия ги обхвана. Дъщеря ми на 10 години, ходи да пита личната лекарка, дали вече е болна от рак на гърдата, след като са почнали да ѝ растат гърди. Синът ми, не искаше да си смени зимните кецове и само споменах, че краката му ще гъбясат и сам ме изюрка към магазина да купуваме летни. Та тези ритуали, вероятно им вдъхват някакво спокойствие в несигурния свят, който ги заобикаля. Спомням си и моите и на сестра ми обсесии на тази възраст. До колкото съм чела, патология е, ако ритуалите почнат сериозно да ти пречат на ежедневните дейности.

# 737
  • Мнения: 9 152
В подкрепа на горния пост ще дам един пример със сина ми, който по принцип няма особени ритуали. Обаче, като почнаха да учат билогия и дойде времето за бактериите, които заразяват с всевъзможни страшни болести, така започна да си мие ръцете, ще му станаха екземи по кожата. На ден по много пъти, с много сапун и много търкане.....

# 738
  • Мнения: 4 564
Това с прекомерното миене ми донесе страхотно конско от една професорка по кожни болести ( тогава синът ми беше бебе). Имаше атопичен обрив по бузите, който не минаваше и се оказа това причината. Та професорката каза, че през цялата ѝ практика, никога не са ѝ водили ромче с такива проблеми, а ние сме притривали бялата нежна кожичка на децата.

# 739
  • София
  • Мнения: 2 845
За съжаление, миенето на ръцете от психологична гледна точка не е добър индикатор. Това означава, че детето се опитва да се предпази от нещо. Например - много строги, изискващи родители, понякога дори може да се стигне до диктаторски подход от страна на родителите. И това с миене на ръце, зъби, къпане дълго време е индикатор, че детето минава в режим на предпазване. С изненада го научих скоро това и вече имам 2 примера, които отговарят точно на това.

# 740
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
За съжаление, миенето на ръцете от психологична гледна точка не е добър индикатор. Това означава, че детето се опитва да се предпази от нещо. Например - много строги, изискващи родители, понякога дори може да се стигне до диктаторски подход от страна на родителите. И това с миене на ръце, зъби, къпане дълго време е индикатор, че детето минава в режим на предпазване. С изненада го научих скоро това и вече имам 2 примера, които отговарят точно на това.
Къпането дълго време при момчетата е и друг индикатор, който също е нормален етап от развитието им Laughing

Иначе, Дариии, аз също мисля че е период и ще мине. Още си спомням ярко моят период със свръхестествените сили, за които четях и търсих доказателства в ежедневието, задгробни животи, знаци от Вселената, майка ми нищо не каза, макар че често виждах лека паника в очите ѝ. Мина ми, де, но още имам дълбока обща култура по темата. Провокирай го да си говоирте на тази тема, ще научиш доста интересни неща.

# 741
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Да, интересува се от прераждания, къде отиват мъртвите, какви ефекти са използвани, че актьорите уж умират, а са живи и всякакви от рода. Понякога виждам в погледа му, че истински се притеснява и започваме да си говорим отново и отново.
Чете информация в интернет. "То книгите са скучна работа и никой не чете книги" - на такъв етап е.
На моменти и при него нещата отиват на хипохондрия. После се успокоява и докато си поема въздух, пак.
Иначе в банята може стои докато не му свърши топлата вода. Стои, играе си със сапуна, рисува по стъклата на душ кабината Rolling Eyes..... Добре, че сме на бойлер, а не с ТЕЦ. Но пък каква война е докато влезе..... После и да излезе.....
Тренира редовно от доста години и периодично си брои плочките на корема Smile.

# 742
  • София
  • Мнения: 6 175
Ама то висенето под душа е доста разтоварващо и аз го обичам. Моят си сяда във ваната, обляга се и почва да се полива с душ слушалката и да си пее. Няма да се сети да се сапуниса, но източва 120 литра бойлер без проблем Grinning Поне зъбите измива през това време.

# 743
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Хаха, и накрая излезе с шампоан по веждите. Много познато Grin

# 744
  • Мнения: 15 454
Ох, къпането е болна тема. Ако не го извадя навреме може да спи там. И имам чувството, че отива по 1 душ гел на къпане. Момчетата си имат разни "игри" под душа на тази възраст и затова се проточва къпането при тях. Питайте татковците - те знаят Joy

# 745
  • Мнения: 6 466
Тийна доста изгърбен ходи. Преди малко чак се шашнах, колко неестествено му стърчат плешките, като е прегърбен. Ще му взема от тези неща за изправяне на стойката. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и има препоръка към тези неща, ще съм благодарна за инфо.

# 746
  • София
  • Мнения: 6 175
За елека от ластици ли става дума? Ние имаме такъв, аз си го слагах и наистина доста опъва назад плешките, но мъжа ми каза, че правел мускулатурата ленива и не ми разреши да го слагам на детето. Последното решение е фитнес инструктор, с който ще тренира индивидулано. Уговорката е именно за упражнения за добра и правилна стойка.

# 747
  • Мнения: 6 466
Ами не знам точно какво се води Grinning Така или иначе ще минем преглед. Другата седмица излизам в отпуск и имах намерение да го водя на ортопед, препоръчан, заради краката му. Бях споделила, че станаха огромни, мускулести от този футбол и искам да го прегледа - вени, стрии, оплакваше се и от болки в колената( предполагам растеж, но..). Пък и тъй като поста му е защитник все е ритнат, блъснат...и все го наболява някъде. Смятам да се консултирам и за тази негова прегърбеност.

# 748
  • Варна
  • Мнения: 10 525
Водила съм синът ми при ортопед, за да провери има ли сколиоза.

# 749
  • Мнения: 6 466
Водила съм синът ми при ортопед, за да провери има ли сколиоза.
Въйх, да се надявам, че не е това. Попрочетох за сколиозата току-що. Накарах го да дефилира пред мен, да се изправя, изгърбва, навежда Stuck Out Tongue Winking Eye Пък той се чуди кво става...Grinning  Ще се обадя още утре за час. Няма да изтрая до отпуската.

Общи условия

Активация на акаунт