СПЕШНО! Сериозен спад в теглото на бебе на 2м.

  • 7 992
  • 198
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 367
Когато имаха съмнения, че дъщеря ми има АБКМ, ЛЛ ми каза, че може да ни даде направление и безплатно да получаваме Фризопеп или Фризолак... но не стигнахме до там. Не знам точно как работи системата с тези направления

# 151
  • Мнения: 367
За да не отварям нова тема искам да ви питам още нещо... Както вече споделих ние сме на ХИП ХА1, всеки ден дъщеря ми се изхожда горе долу по едно и също време два пъти, в редки случаи три пъти на ден... Винаги, винаги първото изпражнение в памперса е зелено и на места има някакви жълти нюанси, втория път е изцяло жълто и кашаво... Чудя се дали е нормално, не мога да намеря инфо за такъв случай... Защо така се получава...

# 152
  • Мнения: 7 776
А тази формула да не е обогатена с допълнително желязо? Виж какво пише на кутията. Ако е обогатена, вероятно е от това.

# 153
  • Мнения: 106
За да не отварям нова тема искам да ви питам още нещо... Както вече споделих ние сме на ХИП ХА1, всеки ден дъщеря ми се изхожда горе долу по едно и също време два пъти, в редки случаи три пъти на ден... Винаги, винаги първото изпражнение в памперса е зелено и на места има някакви жълти нюанси, втория път е изцяло жълто и кашаво... Чудя се дали е нормално, не мога да намеря инфо за такъв случай... Защо така се получава...
А кога и е първото изхождане? По кое време? Колко време е минало от последното изхождане? Може цветът да се дължи на дългото престояване в червата, може да е прегряване, ако например е сутрин след събуждане, ако му е било по-топло. Зелените изпражнения знам, че са индикатор за прегряване.
Замислям се за моето дете, като че ли и той беше така. Изхождаше се два пъти само и винаги първият път по-скоро със запек, а вторият път вече както си му е редът.

# 154
  • Мнения: 2 124
Зеленикаво-жълти изпражнения са в рамките на нормалното за бебе на АМ.
Ако имаш съмнения за нещо просто вземи проба от акото и го занеси в лаборатория за изследване.

Наличието на малко слуз също е в рамките на нормалното стига да не е системно.

Притесни ли ме нещо вземам си проба и си я нося в лабораторията, същото е и с нослето и т.н. въобще не чакам някой да се сети да ми ги назначи.
Ако излезе проблем директно с резултатите на лекар.

# 155
  • Мнения: 367
Първите изпражнения са сутрин след като се събуди, те са зелените, вторите са следобед и са си жълти и нормални... От вчера почнах да и давам Тран, това е витамин д с омега 3, 6, 9 и т.н... Това задължително се дава на бебетата в Норвегия, нещо като рибено масло е.. и днес след като и го дадох изпражненията бяха доста слузести, сополиви като консистенция и си миришеха на този тран та на това го отдавам, просто се зачудих за цветовете...

# 156
  • Мнения: 367
Зеленикаво-жълти изпражнения са в рамките на нормалното за бебе на АМ.
Ако имаш съмнения за нещо просто вземи проба от акото и го занеси в лаборатория за изследване.

Наличието на малко слуз също е в рамките на нормалното стига да не е системно.

Притесни ли ме нещо вземам си проба и си я нося в лабораторията, същото е и с нослето и т.н. въобще не чакам някой да се сети да ми ги назначи.
Ако излезе проблем директно с резултатите на лекар.

Това вече го направихме преди 2 седмици, изследвахме всякакви бактерии... нищо не се изолира..

# 157
  • Мнения: 2 124
Зеленикаво-жълти изпражнения са в рамките на нормалното за бебе на АМ.
Ако имаш съмнения за нещо просто вземи проба от акото и го занеси в лаборатория за изследване.

Наличието на малко слуз също е в рамките на нормалното стига да не е системно.

Притесни ли ме нещо вземам си проба и си я нося в лабораторията, същото е и с нослето и т.н. въобще не чакам някой да се сети да ми ги назначи.
Ако излезе проблем директно с резултатите на лекар.

Това вече го направихме преди 2 седмици, изследвахме всякакви бактерии... нищо не се изолира..

Ами значи всичко е наред, спри да се тревожиш.
Имаше един сайт с класификация на бебешките Акита, че и с приложени снимки, дава някакъв ориентир.

Но зеленикавото ако не е повод за притеснение още повече, че е изследвано.
И ние имаме от време на време такова, че и слуз по едно време се беше появила, изследвах го 3 поредни седмици и всичко си й беше ок.
Ако имаш съмнения, че протича някаква инфекция пусни едно CRP дава категоричен отговор.

P.S Акито не се изследва само за бактерии а и за вируси, но ако има нещо подобно щеше да има и други симптоми.

Моята госпожица се храни само с Лактана Био 1 от момента на раждането си сега е на 5 месеца и 1 ден, никога не съм сменяла АМ, а акитата минаха през всякакви нюанси (кърмена е само 2 месеца и дори тогава дохранва с Лактана, захранвам я от 9 дни.)

# 158
  • Мнения: 106
Първите изпражнения са сутрин след като се събуди, те са зелените, вторите са следобед и са си жълти и нормални... От вчера почнах да и давам Тран, това е витамин д с омега 3, 6, 9 и т.н... Това задължително се дава на бебетата в Норвегия, нещо като рибено масло е.. и днес след като и го дадох изпражненията бяха доста слузести, сополиви като консистенция и си миришеха на този тран та на това го отдавам, просто се зачудих за цветовете...
А отделно витамин Д даваш ли? Внимавай с дозите. Бих те посъветвала да се посъветваш с лекарката си, ама вече да ти кажа... след всичко, което изживя с нея и останалите от гилдията, не смея да те съветвам такова нещо.
Като цяло аз лично отдавах първото изхождане на това, че го хранех с АМ изцяло, а доколкото знам и всички около мен ми казваха - запича. Ако тя не се е изхождала от вчера следобед чак до днес сутринта, е нормално изпражненията и да са по-тъмни и по-твърди. От сутринта до следобед времето не е чак толкова, колкото е от следобяд до следващата сутрин. Когато моят син беше бебе се зачетох по статии в интернет и се успокоих. Тъй като акото е стояло по-дълго време в червата, е придобило този зелен цвят. Опитай се да намерих инфо в интернет за цвета на изпражненията при новородени/малки бебета, би трябвало да намериш, както аз тогава. Ако се изхождаше и нощем или поне вечер, нямаше според мен да виждаш този цвят сутрин. Ка ти казвам да разучиш за дозите витамин Д. Обикновено трябва да се приема с витамин К и магнезий при големите, за бебетата не знам как е.

# 159
  • Мнения: 2 124
С дозите витамин Д трябва наистина много да се внимава.
Ако бебето има малка фонтанела не се приема като добавка витамин Д, това е много важно, защото ако бебето е с малка фонтанела и приема отделно витамин Д, то той ще спомогне за преждевременно затваряне на фонтанелата, което не е никак добре.

# 160
  • Мнения: 367
Не давам отделно вит. Д вече, след 21вия ден почнах да давам по 1на капка вит. Д на Jamieson, лекаря последния път ми каза, че това вит. Д на тази марка бил пълен поклук и да давам по 2 капки дневно вигантол... само че аз имам 2 бутилки от този тран, който ви споменах, той има вит. Д и отделно е много полезен за мозък, сърце, имунитет и т.н... та сега давам само от него, така както се прави и в Норвегия. Ще видим как ще се отрази на малката.. Фонтанелата и е нормална за възрастта в момента...

# 161
  • Мнения: 367
Зеленикаво-жълти изпражнения са в рамките на нормалното за бебе на АМ.
Ако имаш съмнения за нещо просто вземи проба от акото и го занеси в лаборатория за изследване.

Наличието на малко слуз също е в рамките на нормалното стига да не е системно.

Притесни ли ме нещо вземам си проба и си я нося в лабораторията, същото е и с нослето и т.н. въобще не чакам някой да се сети да ми ги назначи.
Ако излезе проблем директно с резултатите на лекар.

Това вече го направихме преди 2 седмици, изследвахме всякакви бактерии... нищо не се изолира..

Ами значи всичко е наред, спри да се тревожиш.
Имаше един сайт с класификация на бебешките Акита, че и с приложени снимки, дава някакъв ориентир.

Но зеленикавото ако не е повод за притеснение още повече, че е изследвано.
И ние имаме от време на време такова, че и слуз по едно време се беше появила, изследвах го 3 поредни седмици и всичко си й беше ок.
Ако имаш съмнения, че протича някаква инфекция пусни едно CRP дава категоричен отговор.

P.S Акито не се изследва само за бактерии а и за вируси, но ако има нещо подобно щеше да има и други симптоми.

Моята госпожица се храни само с Лактана Био 1 от момента на раждането си сега е на 5 месеца и 1 ден, никога не съм сменяла АМ, а акитата минаха през всякакви нюанси (кърмена е само 2 месеца и дори тогава дохранва с Лактана, захранвам я от 9 дни.)

Изследваха я за ротавирус и един куп бактерии... ако имаше инфекция щеше сигурно поне температура да има или... ако говорим за вируси? Тя като беше на лактана био, изпражненията си и бяха жълти всеки път... това със зеления цвят започна с хипоалергенния ХИП... но както казах, винаги първото сутрешно ако е такова.. след това става жълто.. охх хич не ми се искаше толкова да се вманиачавам, но ето, че се случи Grinning

# 162
  • Мнения: 2 124
Така става от притеснението всички се вманиачаваме Grinning

Свери си дозата витамин Д на този Тран(или както беше там и на Вигантола), колко IU е на едното и на другото на Вигантола мисля, че беше 500 IU, на Джеймисън 400 IU.

Вигантола си е лекарство и се продава само с рецепта, Витамин Д на Джеймисън е хранителна добавка и се продава свободно, трима лекари ми казаха, че витамин Д на Джеймисън е натурален (каквото и да рече това) и го препоръчаха пред Вигантола (аз не давам витамин Д).

# 163
  • Мнения: 367
Така става от притеснението всички се вманиачаваме Grinning

Свери си дозата витамин Д на този Тран(или както беше там и на Вигантола), колко IU е на едното и на другото на Вигантола мисля, че беше 500 IU, на Джеймисън 400 IU.

Вигантола си е лекарство и се продава само с рецепта, Витамин Д на Джеймисън е хранителна добавка и се продава свободно, трима лекари ми казаха, че витамин Д на Джеймисън е натурален (каквото и да рече това) и го препоръчаха пред Вигантола (аз не давам витамин Д).

Да точно така, на Джеймисън е натурален затова го предпочетох пред вигантол, който е синтетичен... А защо не даваш вит. Д?

# 164
  • Мнения: 2 124
Фонтанелата й е по-мъничка и за да не се затвори по-бързо бях посъветвана от неонатолозите да не й давам.

Засега се движи нормално и не се затваря преждевременно, главата й също пораства със сантиметър на месец, т.е. всичко е ок.

Общи условия

Активация на акаунт