СПЕШНО! Сериозен спад в теглото на бебе на 2м.

  • 8 005
  • 198
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 18 983
Поема лечебни млека, и на нас ни предлагаха Фризопеп май беше? Но детето не го яде и не сме се възползвали.

# 136
  • Мнения: 10 808
Какъв процент поема? Колко се доплаща?

# 137
  • Мнения: 18 983
При нас нямаше да доплащане нищо, преди 12 години. Обаче както казах, детето не пожела изобщо да го яде - бях купила една кутия пробно - и не сме се възползвали.

# 138
  • Мнения: 9 196
Странно. Скоро имаше по Нова репортаж, как ЗК не поема нито стотинка от висококалоричните млека на деца с увреждания, които просто си умират за дни без тях, а пък поемали АМ ... а пък майките тук споделят опит, как не си купували АМ, ами козметика ...

# 139
  • Мнения: 18 983
Хайде сега темата съвсем на другаде ще забие.

# 140
  • Мнения: 2 124
Честно казано и аз съм малко изумена как на драго сърце споделя това майче как е прахосвала парите от ЗК не по предназначение.

# 141
  • Мнения: 18 983
Аз пък се учудвам, че касата дава средства, а не конкретното мляко само. Че то така всеки може да си взима каквото му душа иска, пък уж е мляко за детето.

# 142
  • Мнения: 2 124
Предполагам по документи в съответната аптека са отчитали, че е закупено мляко и предполагам, че от аптеката имат някаква пътека по която се отчитат към ЗК.

# 143
  • Мнения: 7 776
Мен пък ме потриса как се изписва тази привилегия - бебето няма АБКМ, ама ето ти на тоз протокол и безплатно мляко. Пък някои мами с алергични дечица дават по 30+лева за хидролизирани млека...

# 144
  • Мнения: 106
...

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 23:46 от Iskra Atanasova 616348

# 145
  • Мнения: 7 776
Браво, страхотна изява на расизъм. Те циганите не са хора и нямат деца, алергични от АБКМ. Не са граждани на тази държава. Страшно оправдание е крада държавата, щото друг ми я краде. Заради подобен манталитет сме на това дередже в тая държава.
Аз пък не взимам детски, защото доходът ми е висок (нали съм учила, имам квалификации) и плащам данъци, които отиват за детските на циганите, теб и други като теб.
Справедливо дали е, определя съда и твоето дело е източване на ЗК и е против закона, пък ти ако искаш го наричай геройство.

# 146
  • Мнения: 2 124
И изводът какъв е "Дай и ние като циганите", това не е оправдание!!!

Що пък задължително трябва да вземаш помощи, нали работиш здраво, защо някой ти е длъжен да ти помага???


Не не ти е купувала козметиката държавата а всички ние......


Пълна селяния, че и споделя да учи хората как се "усвояват" средства.


# 147
  • Мнения: 106
.

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 23:47 от Iskra Atanasova 616348

# 148
  • Мнения: 2 124
Просто може би е трябвало малко да помислиш преди публично да споделиш как си "усвоявала" средства, които нито ти се полагат, нито пък си ползвала по предназначение.

Ти като изтърсиш тази върховна простотия каква очакваш да е реакцията на околните не ми е ясно.

Явно ти дойде акъла и налудничевото ти споделяне на опит е моментално затрито.....това обаче не променя факта, че беше прочетено.

# 149
  • Мнения: 7 325
Браво, страхотна изява на расизъм. Те циганите не са хора и нямат деца, алергични от АБКМ. Не са граждани на тази държава. Страшно оправдание е крада държавата, щото друг ми я краде. Заради подобен манталитет сме на това дередже в тая държава.

Имат със сигурност, но не толкова колкото изкарват че са нуждаещите се от подобно АМ. Не съм толерантна нито към тарикатлъка на циганите нито към този на българите. Докато не се спрат порочните практики ще има напрежение и надскачане.

Общи условия

Активация на акаунт