СПЕШНО! Сериозен спад в теглото на бебе на 2м.

  • 7 980
  • 198
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 367
Има няколко майки от кърмаческата тема с деца с АБКМ, ако искаш пиши на лично да ти дам никовете им, да ги разпиташ за лекари и как се е установила алергията, ако искаш. Но ако е алергично детето ще има симптоматика като  - слуз в изпражненията, кръв в изпражненията, понякога може да е атопична кожата, може да повръща и т.н., а ти не си споменала за подобни неща и не мисля, че бебето има какъвто и да било проблем Simple Smile

Тя имаше малко слуз в изпражненията докато пиеше Лактана Био, сменихме на фризолак и получи страшна диария, след това почнахме Хип ха1 от Германия директно го взимаме и няма никакви подобни проблеми, поне засега. Кожата и е чиста и си го пие с кеф, докато с този фризолак беше голяма мъка, яденето, мятане и рев.

# 31
  • Мнения: 7 776
Ами значи е добре детето. Ако се появят някои от симптомите, които споменах, тогава се шашкай. Уви, да намериш читави лекари е понякога мисия невъзможна. Дори и частни.

# 32
  • Мнения: 9 525
Щом бебето се *държи* добре не виждам поводи за притеснения. Моята дъщеря се роди 3 300. Ядеше, спеше, нямаше колики, не плачеше, ... беше едно съвсем нормално развиващо се бебе с изключение на теглото. Качваше по 500 гр. на месец и то не всеки. Докторите казваха, че е малко но не виждат нищо стресиращо, а аз се бях побъркала. Умишлено не взех кантар, защото като се познавам все на него щях да я държа и да се филмирам все повече. Скоро навърши 7 години и е 19 кг. със зимни дрехи и току що станала от масата. Храни се балансирано, има здрав и дълъг сън, гледам да прекарва повече време в парка отколкото в къщи. Като цяло е едно здраво, жизнено, умно и щастливо дете, на пук на всичкият стрес който преживях докато се роди и след това.
С това искам да ти кажа, да не се притесняваш. Бебетата не излизат от калъп и не всичко е като в книгите. Щом се храни и е здраво, значи всичко е ок.

същото, само дето вече е на 8 г. Роди се 2600, много трудно стигна 3 кг, не искаше и да се храни. дребния и той - роди се уж по-голям, хранеше се, но след 2-рия месец започна да наддава много малко. сега на 5 г. не знам дали има 13 кг, но не ги меря отдавна. важното е да са жизнени и здрави. а и по-добре по-слаби, отколкото по-пълни /както бях аз, например и сега цял живот се боря с тъпите кг и лакомията си/.
така че - споко на авторката. и препоръчвам да не мери бебето много често, само ще се филмира.

# 33
  • Мнения: 10 598
За хемоглобина... Какъв хемоглобин очаквате от 2-месечно бебе, за Бога? Хемоглобинът започва да влиза в норма чак след годинката, когато детето вече е захранено.

Мой тест, показва, все пак, че АМ набавя на детето ми необходимото желязо (Аптамил съм тествала). След прием на 250 мл Аптамил 3, пуснахме ПКК и резултатът беше хемоглобин малко над нормата - говоря за 2-годишно дете, което не яде абсолютно никакво месо, нито храни богати на желязо. Само от Аптамил-а, който си пиеше всяка сутрин, си е набавял желязо.

Нормално е при новородено хемоглобинът да е нисък (все пак е около долната граница, не е в проценти по-нисък).
Ако това те притеснява, провери какво съдържание на желязо има този Хип и го сравни с останалите млека.

Наистина не си писала, че детето не се наяжда. Писала си, че изяжда съответната порцията АМ. 130 мл е много добре за 2-месечно. А, теглото е нормално да варира при новородените. Пример: моето беше кърмено, родено 3500, прибрано вкъщи 3200, първия месец наддадени 800 г, втория месец 300 г, на третия месец, обаче, качи 1000 г. При това положение педиатрите веднага ти казват да дохранваш с АМ и много мами са се връзвали на този съвет; резултат - намаляне на кърмата. До третия месец и самата кърма се нормализира, променя състава си, цвета си, маслеността си... Но при вас, така или иначе, всичко зависи от състава на АМ. Може да е с ниска калоричност това хипоалергенно. Провери го. Но щом си изяжда порцията и други проблеми няма, според мен, се притесняваш излишно.

Аз мисля, че ще си навакса детето в следващите месеци, ако има апетит.

# 34
  • Мнения: 18 530
Напротив, точно при новородените хемоглобинът е много висок - нормално е около 160 до 220. После спада, но под 100 не е нормално да спадне.

# 35
  • Мнения: 10 598
Сега се разрових из папките си, да видя какъв е бил показателя при нас, но се оказа, че първото изследване, от което пазя документ, е на 9-месечна възраст, където хемоглобинът му е 113. Имам спомен, обаче, че преди това е имал 98 хемоглобин и неонатоложката ме е успокоявала. След годинката хемоглобинът му се качва до 124 (тогава ядеше месни пюрета), а на изследванията за яслата (вече е "вегетарианче") хемоглобинът му беше 134, след като изпи едно шише АМ.

Тя казва няколко единици под 100. Това не е притеснително.

# 36
  • Мнения: 18 530
Няколко единици под нормалното казва, което не знаем какво е. Няколко единици под 100 вече не позволява слагане на ваксини и не е добре.

# 37
  • Мнения: 10 598
Това си го записвам, Бианче. Обаче, никой не назначава ПКК преди ваксина - да се има предвид, също.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 990
До 2-годишна възраст на детето живеехме в чужбина и преди всяка ваксина искаха ПКК и стерилна урина, а за пентаксимите и преглед от невролог. Пиша го, за да добавя към хемоглобина и еозинофилите - направо отказваха да слагат, ако са завишени, защото постваксиналната реакция можела да е непредсказуема.

# 39
  • Мнения: 18 530
Аз правя ПКК преди ваксини - парен каша духа.

На малкия ми син сме слагали на 2-ри и 3-ти месец редовните ваксини, а той е бил с много нисък хемоглобин. На 3 месеца 2 часа след ваксината детето заспа и спа 2 дена, почти без да се събуди. Бебе на 3 месеца, хранеше се докато спи, не се събуждаше за повече от 5 минути, беше много страшно. Слава Богу, на третия ден се събуди, живна и се оправи напълно. Но не съм знаела, че сме му сложили ваксина когато не трябва, разбра се, че е с критичен хемоглобин чак при стандартните изследвания на 6-7 месеца.

# 40
  • Мнения: 10 598
До 2-годишна възраст на детето живеехме в чужбина и преди всяка ваксина искаха ПКК и стерилна урина, а за пентаксимите и преглед от невролог. Пиша го, за да добавя към хемоглобина и еозинофилите - направо отказваха да слагат, ако са завишени, защото постваксиналната реакция можела да е непредсказуема.

В коя държава?

# 41
  • София
  • Мнения: 7 990
Русия, там минахме бебешкия период.

# 42
  • Мнения: 367
Това си го записвам, Бианче. Обаче, никой не назначава ПКК преди ваксина - да се има предвид, също.

Аз задължително ще направя ПКК и ЦРП преди ваксина, попитах в Токуда дали е практика, те казаха, че само се мери температурата на бебето преди ваксина и че ПКК нямало отношение към ваксинацията, но не смятам, че е точно така.. Дъщеря ни има право на немско здравеопазване тъй като баща и е с немско гражданство, съответно и тя, та си мислих дали да не и сложим ваксините в Берлин към края на Март. Сега и без това има грипна епидемия, която допълнително страшно ме стресира...

# 43
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
До 2-годишна възраст на детето живеехме в чужбина и преди всяка ваксина искаха ПКК и стерилна урина, а за пентаксимите и преглед от невролог. Пиша го, за да добавя към хемоглобина и еозинофилите - направо отказваха да слагат, ако са завишени, защото постваксиналната реакция можела да е непредсказуема.

В коя държава?

Хубаво правят в Русия. Живея в Испания. Племенникът ми е на година, ходил е 2-3 пъти на консултация, никога не са му пускани изследвания или назначавани прегледи. Аз лично не приемам този модел- моите деца ходеха всеки месец на консултация, кръвни изследвания на 6 и 12 месеца, преглед от ортопед и на ехограф...

# 44
  • Мнения: 367
До 2-годишна възраст на детето живеехме в чужбина и преди всяка ваксина искаха ПКК и стерилна урина, а за пентаксимите и преглед от невролог. Пиша го, за да добавя към хемоглобина и еозинофилите - направо отказваха да слагат, ако са завишени, защото постваксиналната реакция можела да е непредсказуема.

В коя държава?

Хубаво правят в Русия. Живея в Испания. Племенникът ми е на година, ходил е 2-3 пъти на консултация, никога не са му пускани изследвания или назначавани прегледи. Аз лично не приемам този модел- моите деца ходеха всеки месец на консултация, кръвни изследвания на 6 и 12 месеца, преглед от ортопед и на ехограф...

Испания е в топ 10 на държавите в които живеят най-здравите деца и възрастни...

Общи условия

Активация на акаунт