Притеснения относно килограми

  • 2 809
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 860
Аз и друг път съм я пускала тази табличка, но все пак:

3кг - допълнителни мазнини, протеини и хранителни запаси
2кг - допълнително течности, включително кръв
1кг - по-големи гърди
1кг - матка
3.4 - бебе
1кг - амниотична течност
0.700кг - плацента

Така приблизително са разпределени 12 килограма + - 1, 2.

Сама прецени къде ще са останалите килограми които ще качиш.  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
Много е индивидулано това с килограмите.Аз качих общо 15 кг. за цялата бременност,като 7 от тях до 4 месец.И на мен ми се караше докторката в началото,но в последните месеци не качвах почти нищо.Може и при теб така да стане.Спокойно,ако не се тъпчеш за двама,няма нищо притеснително Peace

# 17
  • Мнения: 3 367
..поведението на този лекар не е похвално,макар  според мен да не е безпочвено;качването на кг наистина е много индивидуално,но по книга предстои тепьрва бебето ви да трупа маса;т.е тези кг не са защото то е голямо..не се дебелее без ядене,това е сигурно,както и факта че многото кила ще ти тежат към края и после възстановяването е по-трудно..аз съм от хората които препоръчват "ограничаване"в смисъл-не-ядене-за-двама и "сега като съм бремена-може всичко"..сама си преценяваш разбира се,за бебето не се тревожи-то си взима каквото му трябва,и друг пьт съм писала че при обсадата на Лениград след месеци глад на майката се раждат деца по 3кила..
спокойна бременност,
Анна

# 18
  • Мнения: 63
ОХХХХХ миличка и аз съм така сега съм 26 и вече съм качила 16 кг на мен пък лекарката въобще не ми обръща внимание колко съм качила даже не ме е и питала!?!?!
и аз си мисля че са много но немога да се огранича толкова все съм гладничка Embarassed уж гледам повече плодове но.... май си качвам.

# 19
  • Мнения: 600
ей, такива ме хврлят в агресия Twisted Evil

моят беше същият - все повтаряше 'много ядеш, много, много си дебела' . аз качих 22кг - от 52 станах 74, и то повечето след 7ми месец. кофти ми беше, но не съм се тъпкала. просто всичко лепях. и какво? лесно родих(а на една на съседното легло докторката й викаше, че била дебела и затова не можела да роди лесно), дрън-дрън. за за час и половина бях готова. дребната е на 5,5 месеца, а аз имам само 2 за сваляне. даже и не се мъча, че съм си добре вече. за 4 месеца свалих всичко. толкова е индивидуално, че преди да родиш, въобще не го мисли. яж здравословно и мисли за себе си и за детето!

# 20
  • Мнения: 300
Как може лекар да ти каже да ядеш само плодове и зеленчуци по време на бременност. Това е лудост #Cussing out.  Намали само сладкото, тестените изделия, пърженото и силно калоричните храни (разните яипсове).
Иначе те лекарите все ще намерят да се скарат за нещо. Аз съм в 32г.с. и съм качила 17кг. според кантара на генеколожката ми. Два дни по-късно се премерих в къщи и се оказа че не са 17кг., а 14. В момента незнам на кои кантар да вярвам, но 3кг. са си голяма разлика.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Picky , аз съм в същото положение - досега съм наддала 14 кг и преди да забременея също бях пълна, така че в момента съм с доста килограми. И моите акушерка и лекарка ми казаха, че  задължително трябва да пазя диета за да задържа килограмите и да не наддавам много до края на бременността. Denise ти е написала в основни линии какво може да се яде, освен това на мен ми казаха да спра и тестеното, да намаля и сладкото. Заради риска от поява на албумин пък / подуват ми се краката /, да огранича съвсем и солта. Трябва да се опитам да спазвам този режим, защото може да навредя на бебето - така, че спокойно не си сама. Ще обменяме опит Peace.

# 22
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз бях само на плодове и зеленчуци. Само това ми се ядеше. Е, хапвах и друго, но предимно. Много се движех. И пак качих 30 кг. - от 60 станаха 90. Не им се връзвай много на лекарите.

# 23
  • Мнения: 1 942
Уф ако знаеш колко добре те разбирам. Кретенки лекарки всякакви  #2gunfire една и на мен ми буча, че и таблица някаква ми показва дето е за небремени хора, а тя иска по нея да се водя, наплаши ме, наплаши ме много се разочарова като разбра, че съм здрава... Не мисля, че има проблем с килцата като албумина ти е наред, ама после от мене да знаеш по-трудно се свалят от обикновено  Sad Затова просто намали сладкото и тестените неща /да речем сложи си лимит от по 400 калории //това е една вафла примерно// на ден/ и яж всичко друго. И ако качиш повечеко килца при секцио малко по-трудно се възстановяваш..., но само мами дето въбще нямат склоност към напълняване качват по 6-10 кила по време на бременоста. На тях няма как да им обясниш, че хем ядеш малко хем пак качваш  hahaha

# 24
  • Мнения: 2 673
щом изследванията са добри значи ок Wink
но ако ядеш повечко от "забранените" храни , наистина по-добре ги ограничи. Но само и единствено на плодове  Naughty хапвай си каквото ти се яде в нормални количества, щото после  Crazy едни кг., едни стрии..... #Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 3 408
Миличка, няма какво да се лъжем- килограмите в повече ще те затруднят след раждането, но това не означава, че трябва да изпадаш в крайности, а и не одобрявам разни овци, които се дъжат грубо.
Наложи си простички ограничения- сладко, солено, пържено, панирано и газирано ги ограничаваш до минимум- е, ако хапнеш веднъж в седмицата няма да свърши светът  Hug
Ако ти се хапва сладичко /аз, лично много обичам  Embarassed/ опитай цедено кисело мляко, подсладено с малко мед или кафява захар с плодове- ягоди, малини, боровинки, или си купи сусамов тахан, смесен с малко мед става много вкусно- по една-две лъжички и си готова с глада си за сладко  Hug
Леко бременеене и сладко бебе  Hug

# 26
  • Мнения: 733
Това са глупости. Аз почти не ядях и качих 30кг  Embarassed. Мойта гинеколожка се смееше, че съм заприличала на слонче и каза, че ще ми трябва доста време за да го сваля. Познавам мама, която се ограничаваше да не яде докато беше бремена и качи почти колкото мен това си е до физика. Успех и леко раждане на финала   bouquet

# 27
  • Мнения: 1 975
Абе това са пълни глупости #2gunfire. При всеки е строго индивидуално. Ти може да не ядеш много, но пак да пълнееш, въпрос на натура. Аз досега съм качила 14 кг., но не смятам да се притеснявам, чувствам се добре, а това е най- важното. Така че СПОКО  love001 newsm51

# 28
Миличка, не бива да се притесняваш толкова....В крайна сметка всичко е до гени и обмяна на веществата. Майка ми е качвала по 30 килограма и при двете раждания и после си е връщала всичко.... Аз самата дотук съм +20 и хич не се шашкам, понеже най-важното сега е бебо да е добре...
Вярно е, че килограмите позатрудняват раждането, но това са глупости. Бебето има нужда от всички хранителни групи, за да се развива

# 29
  • Мнения: 3 367
..няма пълнеене без ядене,овен ако не е задържане на вода(което си е сериозно и иска лекарска намеса)..а какво ядем  и какво си мислим 1е ядем са разли1ни неща..колкото до вафлата с 400 калории-м-у 3 и 9ти месец нуждата е от по 300 калории в пове1е от преди бремеността,което е един банан и една 1аша мляко екстра на това което си яла преди двете 1ерти1ки..не бих омаловажавала проблема, но не е и края на света, има на1ини да се регулират нещата

Общи условия

Активация на акаунт