Моля за съвет за мъжка риза!

  • 12 669
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Шефката му ще да е прочела някоя статия.Не е ли прочела че и панталоните трябва да са без ръб?Много дразнещо- в службата някой да ти направи забележка за облеклото  и то толкова елементарна hahaha
Я не се впрягай толкова,по-важно е ,че е облечен според изискванията на фирмата.Не работи към хората от протокола на Президента,нали?
Забележката е от сорта -дамата винаги носи шапка.Да,но само при среща с Кралицата е задължителна.

# 16
  • Мнения: 2 142
Аз също зная, че ризите се гладят без ръб на ракавите. Така ме е учила майка ми, така и ги гладя, но аз съм малко манячка на гладене  Embarassed Crazy

# 17
  • Мнения: 487
Да Ви кажа честно,днес в свекърва ми изрових 2-3 архаични книги от рода на "Дом,Семейство..." и каквото там беше и нищо не намерих за тия тъпи ризи!Незнам шефката му къде го е прочела,ама сега се ядосвам повече на себе си,че се впрегнах чак толкова!!!В крайна сметка,наистина не работи чак толкова представителна работа.Благодаря Ви още веднъж за подкрепата!  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 39 764
И аз гладя ризите на съпруга ми с ръб на ръкавите. Добре, че панталони не се налага толкова често да гладя, че там ръба хич не умея го уцелвам.

# 19
  • Мнения: 1 393
Не знам какво точно разбирате под официална, но мъжка бизнес риза е по правило с ръб на ръкава .
Моят мъж работи в строго бизнес атмосфера, дава си ризите на химическо чистене и те винаги ги връщат с ръб на ръкава. 
Такова е неписаното правило поне- ризата да Е с ръб.

# 20
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Уф, изобщо не знам какви са правилата, но риза с ръб на ръкава ме хвърля в лудост, независимо мъжка или дамска Stop. Не ми изглежда добре и това е. Особено пък ако е с къс ръкав и ръбът е направен толкова остър, че стои като палатка-хималайка Close. Да не говорим за спортен тип фланелки, суитчъри и разни такива - ръбът направо си крещи, че е гладено колкото да се отбие номера. Не, че съм голяма фенка на гладенето - нито време имам, нито нерви понякога, но пък хвана ли се гледам да го направя като хората.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
и моят шеф си носи ризите на химическо (просто си няма кой да му ги пере у дома) и винаги са без ръб на ръкавите.

azaf, къде си? сигурна съм, че имаш какво да кажеш по темата.

# 22
   И на мажа ми винаги ги гладя с РАБ.Така маика ми ме е научила.javascript:void(0);

# 23
Аз също изобщо не ги харесвам изгладени с ръб.  Sick

# 24
  • Мнения: 5 475
Аз също изобщо не ги харесвам изгладени с ръб.  Sick

И аз така..и мисля,че шефката на мъжа ти има право. Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 20
Няма определено правило за това - на моди е и също зависи от dressing code-a, който е приет в дадена компания. Като излязоха манекените за гладене на ризи, ръкавите без ръб бяха модерни за известно време, но сега в строго формални среди се харесват повече ръкави с ръбове. Предполагам ръбовете носят някакво усещане за подреденост, строгост, сериозност и т.н. Традиционно се приема официални/работни ризи - business shirts - да имат ръб на ръкавите, а ризите за уикенда и свободното време да са без ръб - те обикновено са и от по-различна материя от официалните и не им трябва толкова гладене. Ако шефката на мъжа ти пак направи забележка, да и каже, че сте традиционно семейство и държите нещата да се правят традиционно - т.е. с ръб, но ако толкова държи да са без ръб, ще ти каже да си промениш гладенето.

# 26
  • Мнения: 3 089
ръкавите на ризите се гладят БЕЗ ръб. освен това делови ризи с къс ръкав няма. т.е. дори през лятото, ако някой ще се вманиачава, трябва да е с риза с дълъг ръкав под сакото.
това не е мода, а такъв стандарт е наложен официално-деловия стил.
ризи с ръб и сгънати се носят в америка, защото така е прието там. по-скоро така се вземат от химическо/перачница/гладачница.
това го пишеше преди време в притурката на в-к капитал - капитал лайт. а капитал, както знаем, е делово ииздание.
освен това, делови костъм е тъмно синият с бяла риза. в краен случай черен. сив или бял не се приемат за такива. но това е политика, която самата фирма налага. в някои фирми изрично се упоменава какво трябва да е облеклото на служителите. ако не е направено - гладетете си, ако искате, ръкавите на ризите с ръб, а панталоните - без. или пък изобщо не ги гладете.  Joy

# 27
      Тая сутрин започвам работа ухилен като пролетна репичка. Като влязох във форума срещу "КРАСИВА МАМА" пишеше:
    "Моля за съвет за мъж... от maiceto"
     И се вързах да чета как се гладят ризи. Аз доволен

# 28
  • София
  • Мнения: 100
Аз като млада домакиня гладех до миналото лято ризите с къс ръкав с ръб /от мързел Laughing/. Мъжът ми, защото е по вещ в занаята и ме пита защо  newsm78. И аз му измислих теорията, че летните са с ръб, зимните без ръб  Joy
Това лято всичките са без ръб и въпроси няма

# 29
  • Мнения: 1 006
v himi4eskoto me pitat s rub ili bez rub,qvno pretenciite ne sa samo na tvoita 6efka:)

Общи условия

Активация на акаунт