Инвитро в клиника "Селена" - Пловдив, тема №18

  • 54 518
  • 760
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 55
Здрвеейте и от мен. Искам да се присъединя към темичката ви. На 26 години сме от Пловдив. Днес ми е първи ден на цикълът и утре доктор ДаниелнСтаврев ще ме види за да почнем този месец инсеминация. Проходими тръби имамс с леки сраствания заради операция около тях, добра спермограма на мъжа ми, някой ако знае как горе долу протича процеса и с какво стимулира доктора, ще съм ви много благодарна да споделите. Благодаря ви.

# 406
  • Мнения: 422
Здравейте. Колко "леки" са срастванията? Кой Ви препоръча инсеминация? Аз съм малко скептична към инсеминациите, нямат добра успеваемост принципно. Но всеки случай е индивидуален, ще мислите положително!
Всяка пациентка се стимулира индивидуално според яйчници, хормони, лигавица...няма еднозначен отговор. Има няколко прегледа по време на стимулацията, в които доктора следи нещата и коригира дозите и лекарствата, ако се налага.
Прочетете повече в ето тази тема, там също попитайте.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1149774.345
Успех!

# 407
  • Мнения: 1 980
При нас и първото дете е след инсеминация, и сегашната бременност също. По- добре да се започне с по- леките процедури, ако няма пречки, и възрастта не е фактор, заради който да се бърза. Лекарят преценя най- добре.
Благовеста, и моята втора бременност е след инсеминация в Селена, но при друг лекар. На прегледа ще прецени лекарят дали може да стартирате със стимулацията (освен ако не е на ЕЦ процедурата) и каква да бъде тя, след което ще те вика периодично за проследяване нарастването на фолукулите. При мен следяха ЛХ и Е2. В подходящия момент поставят ЧХГ инжекция, с която се таймира овулацията, и обикновено около 36 часа след инжекцията е процедурата, освен ако лекарят не прецени друго. Ако в деня на инсеминацията имаш останали неспукани фоликули, би могло да се направи реинсеминация на следващия ден, за да се увеличат шансовете. Правят се и задължителни изследвания и при двамата партньори, но това в клиниката ще ви го обяснят. Мисля, че бяха кръвни за СПИН, хепатит, сифилис, хламидия, както и МБ.
Успех ти желая.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 03:30 от Forest rain

# 408
  • Мнения: 665
Момичета, знаете ли дали в клиниката правят вливки назначени от друг имунолог, а не от Градинарска? Става въпрос за Интралипид.

# 409
  • Мнения: 1 669
Хопчи, няма проблем. Носиш листа с назначението на момичетата в ин витрото и ще ти влеят. Щом е Интралипид може и в почивен ден, тъй като не се налага присъствие на анестезиолог.

# 410
  • Мнения: 75
Здравейте, колко дни преди секцио спрях те Акард 0.75мг

# 411
  • Мнения: 18
Здравейте несъм наясно предстои ми Инвитро в Селена,но чакам да ме одобрят по фонда при кой лекар да се насоча за Инвитро в момента съм при д-р  Светлана Петрова

# 412
  • Мнения: 27
Здравейте несъм наясно предстои ми Инвитро в Селена,но чакам да ме одобрят по фонда при кой лекар да се насоча за Инвитро в момента съм при д-р  Светлана Петрова
Здравейте!
Доволна съм, за сега от д-р Ангел Ставрев, правя първи опит инвитро по фонда. Сега съм на фаза - преди трансфер.
Ако имате още въпроси питайте!
Късмет и успех ви желая! Blush

# 413
  • Мнения: 18
Здравейте незнам след като ни удобрят от фонда дали е удомно да се прехвърля при друг лекар по репродуктивни проблеми,защото д-р Петрова е акушер-геноколог или тя сама щеме насочи а и също така тя работи и по здравната каса

# 414
  • Мнения: 410
Аз бих препоръчала за инвитро доктор Ангел Ставрев( имам два успешни опита при него), доктор Даниел Ставрев (правил ми е голяма част от процедурите той ,като замества доктор Ставрев старши), доктор Минев(много предпочитан, но и много натоварен ) или доктор Ненев- чувала съм добри отзиви,а и аз самата имам добри впечатления. Ако мога да помогна с нещо- може и на лични.

# 415
  • Мнения: 27
Здравейте незнам след като ни удобрят от фонда дали е удомно да се прехвърля при друг лекар по репродуктивни проблеми,защото д-р Петрова е акушер-геноколог или тя сама щеме насочи а и също така тя работи и по здравната каса
Попитайте в болницата най-добре , но ако не се бъркам в документацията за фонда вписвахме и името на доктора.
Ставрев не работи със здравната каса, но щом получите одобрение от фонда - необходимите прегледи,изследвания и лекарства са безплатни.
При нас след като получихме одобрението до момента сме платили едни изследвания + един преглед = 110 лв. Така, че ако нямате пълно доверие на лекарката си , сега е момента да действате до като чакате одобрението.
Успех !

# 416
  • Мнения: 591
Не се вписва никъде името на лекар. Можете да си изберете който и да е. Моят лекар е доктор Матев, и винаги ще бъде той. Препоръчвам ви го.

# 417
  • Мнения: 4
Здравейте.Днес в 11 часа ми беше инсеминацията при Др Ставрев.От тогава цял ден имам като леки болки в матката яяйчниците,като при цикъл,това нормално ли е.Изписаха АП 100мг  за 14 дни по 1 вечер,Дуфастон 3 по 1 и фолиева киселина също и на 6 Януари кръвен тест. Толкова много ме е страх,че не ми се правят никакви тестове.

# 418
  • Мнения: 18
Благодаря ви за информацията трябва да решим по принцип съм доволна от д-р Петрова ,но за инвитро процедури несъм чувала нищо за нея

# 419
  • Мнения: 50
Благодаря ви за информацията трябва да решим по принцип съм доволна от д-р Петрова ,но за инвитро процедури несъм чувала нищо за нея

Аз също препоръчвам д-р Матев. Благодарение на него, макар и трудно да стигнахме до трансфер, още от първия път забременях с две бебчета.
Освен добър лекар, го смятам и за много добър като човек.

Общи условия

Активация на акаунт