Инвитро в клиника "Селена" - Пловдив, тема №18

  • 54 270
  • 760
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 25
Аз бях на противозачатъчни за 10 дни. Дойде цикъл след като ги спрях.След това на преглед и беше изчезнал задържания фоликул и започнахме стимулацията на 3 ден.

При мен бешве същото. Два пъти ми се случва.

# 361
  • Мнения: 27
Здравейте момичета!
Знаете ли колко време след пункцията правят теансфера? Или при какви условия го отлагат?
Хубава вечер и успех на всички ни!!!:blush:

# 362
  • Мнения: 378
Здравейте момичета!
Знаете ли колко време след пункцията правят теансфера? Или при какви условия го отлагат?
Хубава вечер и успех на всички ни!!!:blush:
Подготвяха ме за свеж трансфер,ако евентуално не се развиват добре и не могат да ги замразят.Замразиха ги на трети ден и нямаше имплантация.Избягах с 300км.,защото пиех нечувани шепи с хапчета,което си е пословично за Селена.Хората в цивилизованите клиники ги държат до пети ден,защото това е най-рисковият период между трети и пети.И ако се развива добре до бластоцист,няма причина да не стане,но така замръзени на трети ден си е руска ролетка

# 363
  • Мнения: 271
Здравейте момичета!
Знаете ли колко време след пункцията правят теансфера? Или при какви условия го отлагат?
Хубава вечер и успех на всички ни!!!:blush:
Ако има условия на 3ти или 5ти ден по преценка на доктора. В противен случай на следващия цикъл, ако са на лице необходимите фактори за трансфер. Мен специално и за стимулация и за трансфер са ме отлагалали по 4-5-6 месеца.

# 364
  • Мнения: 2 615
Здравейте момичета!
Знаете ли колко време след пункцията правят теансфера? Или при какви условия го отлагат?
Хубава вечер и успех на всички ни!!!:blush:
Подготвяха ме за свеж трансфер,ако евентуално не се развиват добре и не могат да ги замразят.Замразиха ги на трети ден и нямаше имплантация.Избягах с 300км.,защото пиех нечувани шепи с хапчета,което си е пословично за Селена.Хората в цивилизованите клиники ги държат до пети ден,защото това е най-рисковият период между трети и пети.И ако се развива добре до бластоцист,няма причина да не стане,но така замръзени на трети ден си е руска ролетка
Само да вметна, че и на 5-ти ден да са замразени няма никаква гаранция, че ще се развие една бременност със живо и здраво бебе на финал.

# 365
  • Мнения: 378
Здравейте момичета!
Знаете ли колко време след пункцията правят теансфера? Или при какви условия го отлагат?
Хубава вечер и успех на всички ни!!!:blush:
Подготвяха ме за свеж трансфер,ако евентуално не се развиват добре и не могат да ги замразят.Замразиха ги на трети ден и нямаше имплантация.Избягах с 300км.,защото пиех нечувани шепи с хапчета,което си е пословично за Селена.Хората в цивилизованите клиники ги държат до пети ден,защото това е най-рисковият период между трети и пети.И ако се развива добре до бластоцист,няма причина да не стане,но така замръзени на трети ден си е руска ролетка
Само да вметна, че и на 5-ти ден да са замразени няма никаква гаранция, че ще се развие една бременност със живо и здраво бебе на финал.
То гаранция за нищо няма,но шансовете да се пребори и да се самоизлекува са в пъти по-гелеми.

# 366
  • Пловдив
  • Мнения: 4 126
Даниела Добрева, шегуваш се, нали? Не може да вярваш в това което пишеш. Самоизлекуват се????? Най-доброто място ембрионите да продържат развитието си, е матката и добре подготвенана лигавица. 5-ти ден нищо, ама нищо не ти гарантира.

# 367
  • Мнения: 422
Аз също искам да вметна, че шепи лекарства се пият във всички клиники, не само в Селена.
А това за самоизлекуването просто ще го подмина без да коментирам, защото не искам да обиждам никого.

# 368
  • Мнения: 2 615
Да допълня, че имам син на 3г. от трансфер на 3-ти ден, и още една бременност преди това, която не беше успешна пак със ембрион на 3-ти ден. Така, че явно има шанс и докторите си знаят работата.

# 369
  • Мнения: 27
Благодаря ви за отговорите, момичета!
При мен до сега,да благодаря на бог, не се наложи да приемам никакви лекарства освен инжекциите за стимулацията( тубарен стерилитет). Като цяло изследванията ми са в норма, освен малко отклонение в имунологичните (сива зона) и заради това утре имам консултация с д-р Градинарска.
В Сряда ми е пункцията и исках да добия предварително ,някаква представа кога може да е трансфера евентуално .Явно при всеки е различно.
Късмет на всички ни! Blush

# 370
  • Мнения: 378
Даниела Добрева, шегуваш се, нали? Не може да вярваш в това което пишеш. Самоизлекуват се????? Най-доброто място ембрионите да продържат развитието си, е матката и добре подготвенана лигавица. 5-ти ден нищо, ама нищо не ти гарантира.
Абсолютно зная какво пиша.На момичето от по-долноят пост ,ще й кажа ,че рецептите в селена са идвнтични на всяка една.Пиех по 40 хапчета на ден в селена ,кортикостероид,дуфастон,естрофем,климара,утрогестан,фраксапарин,но шпа,бусколизин.Нямам проблем нито с лигавицата,беше перфектна,нито имам тромбофилия.Сега съм нампроцедура в Турция,и приемам след трансфер единствено кринон гел.По повод самоизлекуването ,когато има мозаицизъм ембриона ,той е способен да се самоизлекува,добрите клетки унищожават лошите,това са стволови клетки.Разбира се ,ако има тризомия или монозомия е различно,едното увреждане е съвместимо с живот ,другото не е и се стига до аборт или спонтанен или по мед.причини.,както спомена момичето по-горе,че не е гаранция ,че 5 дневен не е 100%гаранция.В момента в който правех стимулация там ,доктора каза,че имат в момента 19 двойки с върнати ембриони с мозаицизъм ,и бременността е безпроблемна,почти всички правят генетични изследвания,и след трансфер на такъв ембрион изискват амниоцентеза в ранна бременност,за да кажат ,че няма проблем,ембриона се самоизлекува.И с петнайсет въпросителни да ми зададвш въпроса ,все тая.Имформирай се малко,като си тръгнала да спориш.

# 371
  • Пловдив
  • Мнения: 4 126
Това, за което говориш е нещо съвсем различно от самоизлекуване. И да, тук ще се съглася с теб, че ПИД е безпредметна. Защото един ембрион, грубо казано, се състои от бели и черни клетки. Ако вземеш черна и ти кажат дефектен е, това изобщо не е вярно. И не защото се е самоизлекувал. Както и ако вземеш бяла клетка, това изобщо не означава, че не е генетично обременен. Но това се прави само с ембриони на 5-ти ден и то ако са повече от 5-6 броя, защото изследваните ембриони са негодни за трансфер. Т.е. този, който ще ти трасферират не е ясно какъв ще е. Самоизлекуват се.......те изобщо не са били болни. А ако не се развиват нормално, как ще ги самоизлекуват.......

Виж сега, по-добре да не знаеш това, което аз знам.

# 372
  • Мнения: 378
Това, за което говориш е нещо съвсем различно от самоизлекуване. И да, тук ще се съглася с теб, че ПИД е безпредметна. Защото един ембрион, грубо казано, се състои от бели и черни клетки. Ако вземеш черна и ти кажат дефектен е, това изобщо не е вярно. И не защото се е самоизлекувал. Както и ако вземеш бяла клетка, това изобщо не означава, че не е генетично обременен. Но това се прави само с ембриони на 5-ти ден и то ако са повече от 5-6 броя, защото изследваните ембриони са негодни за трансфер. Т.е. този, който ще ти трасферират не е ясно какъв ще е. Самоизлекуват се.......те изобщо не са били болни. А ако не се развиват нормално, как ще ги самоизлекуват.......
Каква е логиката да ги изследват,ако след това ще са негодни за трансфер.!В Турция се взима материал за генетично изследване на стадий бластоцист,когато се излюпи и вече е ясно кое ще е плацентата и именно от там взимат клетки,за да не увредят ембриона..Още за едно извращение научих в Селена вчера ,на момиче на което са взвли материал на 9 емриона на трети ден,щели да ги пратят,след това да ги размразят ,ще ги изчакат до пети.Каква е логиката според теб освен да й вземат парите????
Биопсията за ПИД се прави преди да ги замразят, на 5 ден,може и на 6ти,моят единя се излющи на шести
Ако не всички клетки са дефектни, има мозаицизъм (напр 45% вероятност за даден генетичен проблем). При мозаицизъм има вероятност ембриона да се "самоизлекува" от дефектните клетки, като ги изтласка в периферията - при клетките от които се формира плацентата.Описват подробно в коя хромозома е проблема и каъв е той.

# 373
  • Пловдив
  • Мнения: 4 126
ПИД е широко застъпена н Турция по съвсем други причини. И те нямат нищо общо с успеваемостта, а със здрав гинетичен фонд. Турците се генетично обременена нация. Кръвосмешението при тях е било нещо нормално. Вероятно и днес още има места, където е така. Българите имаме здрави гени и такива аномалии са рядкост. Но Турците са и търговци. На мен не могат да ми пробутат лекцията, която изнесе, за да ми вземат пари за нещо, което на практика нищо не ми гарантира.

# 374
  • Мнения: 18
Само искам да ви кажа че благодарение на д-р Ставрев съм бременна в четвъртия месец и аз пиех по една шепа хапчета но след като забременях доктора ми ги спря защото два пъти прокървих иначе изкараха 17 яйцеклетки от тях оцеляха  едните ги замразиха на третия ден а още две на петият ден защото ги изчакаха да ги видят как щте се развият трички сложиха и четири ни останаха замразени !

Общи условия

Активация на акаунт