Битовизмите- убиецът на връзката.

  • 10 221
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 488
Едно е вярно – насила не става. Ако на някой не му харесва да готви, глади и там каквото – продължителното натискане да го прави в един момент го вади от кожата му...
Аз мразя да готвя. Но когато го правя за хора, които правят същото за мен, ми е приятно, уютно и сближаващо.
За човек, който ми носи готова храна, аз също ще взимам само готова, няма кое да запали желанието ми за готвене там, нито ще е фактор в отношенията.
В този смисъл битовизмите по-скоро сближават, когато отношението към тях не е едностранно.

П.П. Не съм крайна по отношение на храната отвън, тази вечер, например, ще ядем готова, по принцип говоря.

# 76
  • Мнения: 14 966
А аз пък тази вечер ще "сближа" две семейства- сложила съм пъстърви за нас и едни приятели.
Еми храната е важна.
Поех грижата и удоволствието да се съберем на вино и риба.
Има и символика в приготвянето на храната , и послание.
Иначе всеки знае- от баничарницата до дома.
Кое е битовизъм, всъщност?

# 77
  • Мнения: 18 476
Под битовизми разбирам неща като сметки, манджа, чистене - всичко, което го правиш и сам. Така че битовизмите не ми се струват заплаха за връзка между двама неинфантили.

# 78
  • София
  • Мнения: 17 773
Много често ми се случва да виждам млади семейства, които след появата на бебе или общ имот, се отдалечават един от друг.
Това не са битовизми, а отговорности и много често точно заради тях хората се разделят.
Докато нещата са на хихи михи е лесно, после започват да се показват истинските лица.

# 79
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
 Битовимите, мързелът и рутината, тънките сметки кой да не се прецака като свърши нещо в къщи повече от другия + балканския манталитет, убиват всякаква връзка.

# 80
  • Мнения: 3
Секса оправя почти всичко в отношенията между двама. Когато секса отпадне или започне да се случва рядко или по задължение и на практика няма кой да оправя положението и най-дребните проблеми са в състояние да се превърнат в причина за край на връзката.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 1 126
Секса оправя почти всичко в отношенията между двама. Когато секса отпадне или започне да се случва рядко или по задължение и на практика няма кой да оправя положението и най-дребните проблеми са в състояние да се превърнат в причина за край на връзката.

Това е вярно. С една уговорка - липсата/разреждането на секса е най-често следствие, а не причина за проблеми във връзката. И да, сексът е важен в една връзка, много важен. Но той е наред, когато и другите основни и важни неща са наред, в общия случай. Кои са важните неща няма да изброявам, преди мен достатъчно хора ги изброиха.
Подкрепям напълно, че най-вече егоизмът и мързелът са основните препъни-камъни в една връзка.

# 82
  • София
  • Мнения: 12 374
Под битовизми разбирам неща като сметки, манджа, чистене - всичко, което го правиш и сам. Така че битовизмите не ми се струват заплаха за връзка между двама неинфантили.
Подкрепям. Битовизмите са част от живота, без значение дали живеем с мъж, сами или в комуна. Аз не готвя, мъжът ми го прави; чистим заедно, като Параходови и ние не гладим, редуваме се да извеждаме куч, занимаваме се с детето заедно или поединично, в зависимост от свободното ни време. За всички дейности сме се напаснали гладко, без сътресения и дъълги дискусии. Абсурдно ми е битовизмите да разделят интелигентни, възрастни хора.

Лично за мен, а и за мъжа ми, защото сме обсъждали темата, най-важното в една връзка са общият мироглед и вкусове. Ако един мъж е напълно различен от мен, мога да хлътна и да ми е интересен за кратко, но после емоцията угасва и се появява едно дразнене, което нараства с всеки изминал ден. Говоря от опит. Лафът, че противоположностите се привличат, е донякъде верен - има привличане, да. Само че, въпросното привличане изветрява с времето. За да бъда с един мъж, за да го обикна, а не просто да хлътна по него, той трябва да прилича на мен - или аз на него, ако завъртим рисунката.

Например, вече не бих живяла с човек, който слуша твърде различна от моята музика, не чете книги, не обича да пътува, не обича животни и не иска да имаме домашни любимци. Това са базови условия - към тях добавям отношението му към неговите и моите родители, желанието да участва активно в отглеждането на детето ни, също и желанието да помага на по-слабите - това последното ми е от изключителна важност. Била съм с мъже, които никога не биха се спрели да помогнат на човек или животно в беда. Страшно ми е тежало. Баща ми, лека му пръст, висок близо метър и деветдесет, едър мъж, гръмогласен и безкрайно самоуверен, имаше нежна душа. Помагаше и на непознати, и на приятели, и за мен винаги е бил добрият дух, който не се свени да спре колата на магистралата, за да спаси изоставено коте (после си го отгледахме). Такъв мъж съм търсила с години, и когато го намерих, си казах, че ще съм най-голямата глупачка на света ако го изпусна.

Общо взето, това са нещата, чиято липса е ''убивала'' връзките ми. Все е имало някакво разминаване в мирогледа и вкусовете ни, и съм предпочитала да си тръгна, вместо да се нагаждам. Не съжалявам нито за миг.

# 83
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Забравих да напиша, че хроничното безпаричие ще убие и най-силната връзка.
Тайс, това, което си написала, все едно аз съм го писала.

# 84
  • Мнения: 46 488
Секса оправя почти всичко в отношенията между двама. Когато секса отпадне или започне да се случва рядко или по задължение и на практика няма кой да оправя положението и най-дребните проблеми са в състояние да се превърнат в причина за край на връзката.
За да отпадне си има причина. Знаеш ли точно кога бих правила секс с човек, който ме прави на маймуна? Никога.
Сексът започва да се случва рядко, когато човекът до теб ти стане неприятен със своите действия/бездействия, те са в основата на проблема, липсата му е само следствие. 

# 85
  • София
  • Мнения: 19 221
Такъв мъж съм търсила с години, и когато го намерих, си казах, че ще съм най-голямата глупачка на света ако го изпусна.
Такъв като външност или характер? Щото високите, дори и не дотам нежни души, бързо се изчерпват (не пиша "свършват", че не звучи добре  Laughing)

# 86
  • София
  • Мнения: 12 374
Такъв мъж съм търсила с години, и когато го намерих, си казах, че ще съм най-голямата глупачка на света ако го изпусна.
Такъв като външност или характер? Щото високите, дори и не дотам нежни души, бързо се изчерпват (не пиша "свършват", че не звучи добре  Laughing)
Изчерпват се, направо си беше на късмет  Laughing
И като външност ми харесва, но тук вече е индивидуално. 1.85 висок, метъл, може да гледа много лошо и да респектира когато реши. Майка ми си изкара акъла когато ги запознах, а сега му е фен номер едно, дума не дава да издумам срещу него.

Нежна душа и супер грижовен е, но и ужасно упорит, точно като мен. Две рогати - козирог и овен, които мислим почти еднакво и гледаме в една посока. Един от малкото хора, които съм признала за по-умни от мен  Laughing

# 87
  • София
  • Мнения: 4 122
След близо 10 годишна връзка и премълчаване казах край......колкото и гадно да е. Имаме и дете, но повече не можех да живея така.
Сякаш и самата връзка не започна със страст.....всичко беше бавно и по лека. Никога не е имало страст, отдаденост, разговори, споделяне.
След появата на детето нещата още повече започнаха да забиват на долу и след 1 г. обмисляне реших, че е време да сложа край на тази връзка и всеки да поеме по своя път.

В една връзка търся - разбиране, любов, отдаденост, приемане, страст, споделяне.
Искам човека да ме приема такава каквато съм и да не иска да ме променя на всяка цена. Да ме разбира, да може да споделя и да мога аз да споделям с него. Да няма теми табу....да гледаме в една посока и понякога само с една дума да можем да се разберем. НО НАЙ ВАЖНОТО Е РАЗГОВОРИТЕ - ДА ИМА ВИНАГИ ЗА КАКВО ДА СИ ГОВОРИМ С ЧОВЕКА ДО НАС. Когато има проблем на момента да бъде решен,а не да се премълчава.

# 88
  • Мнения: 3
Идеята е, че в името на всичко това ,,,,,,,,,,,,,, за което споделих
можете просто да си наемете домашен готвач, а не, вие да пазарувате и да готвите ,,,,,,,,,,,,,,

# 89
  • Мнения: 46 488
Идеята е, че в името на всичко това ,,,,,,,,,,,,,, за което споделих
можете просто да си наемете домашен готвач, а не, вие да пазарувате и да готвите ,,,,,,,,,,,,,,
Да слезем на земята все пак. Говорим за обикновени семейства, не за холивудски звезди с персонал.

Общи условия

Активация на акаунт