За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 74

  • 39 040
  • 765
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 439
Ако яде едва ли не наддава, просто е по-малко. И моята е пумпал и я слагам на столчето непосредствено преди ядене, че не обича да стои на едно място Joy
Иначе и аз по спешност, 26 часа след като ми изтекоха водите, контракции на сухо 5-6 часа, оситоцин, упойка и на 9 см разкритие, когато и упойката взе да ме пуска за напъните, изгубихме тоновете. Три пъти се беше омотала около вратлето. Един напън и нямаше да я има - спешното секцио беше най-правилното решение. Боли много. Но деца искам още и то скоро. Така, че няма да чакам естествено и то я стане, я - не. Здрави да сме само!

# 16
  • Мнения: 1 327
Имам нужда от помощ.Тъй като изобщо нямах кърма се наложи да сме на АМ.От болницата сме на Фризолак .Обаче когато се прибрахме се запече зверски.Педи каза да редувам с Фризовом.Малката го хареса и спря да яде Фризолака.Почнах да давам само Фризовом по съвет пак на педи.Обаче малката започна да ака в несвяст .УжасТ .Помислих си ,че така от толкова мн акане няма да наддава.Претеглих я .Ами наддава за 17 дни беше качила  670 гр.Реших да смесвам млеката ,за да нормализирам акането ,защото беше някакъв кошмар .Дайте съяет искам да и давам само 1 вид АМ .Да е хубаво мляко ,по-гъсто да е ,защото и харесва и да не се запича нито да се разхлабва.Нямаме колики и не давам капки ,така че съм сигурна ,че цялата тая одисея е от млеката.Много съжалявам ,че почнах с тоя Фризолак ,но в болницата проблем нямаше .

# 17
  • Мнения: 9 196
Как така по-гъсто?! Млеката си имат определен начин за приготвяне и не бива да се прави нито по-рядко, нито по-гъсто. За новородено е нормално и на всяко ядене да ака.

Ползвай готова формула, ако не умееш да го разтваряш правилно. И не си прави експерименти с гъстотата, защото ще увредиш детето.

# 18
  • Мнения: 1 327
Имам в предвид да е по-гъсто като Фризовома ,защото Фризолака е като айрян и даже го повръща.Самото мляко да е с по-голяма гъстота .Това имах воредвид.Педиатърката каза ,че смесването на Фризолак с Фризовом не е проблем .Но искам да давам само 1 вид мляко ,но нз кой точно ще е ок .

# 19
  • Мнения: 9 196
За бебетата с рефлукс добавките и специалните млека имат желиращ агент, не са по-гъсти реално. Щом повръща обсъди с педиатъра антирефлуксно мляко или само такава добавка, която може да контролираш - може да сложиш и 0,1 грам, може и 0,5, зависи от състоянието на бебето.

Фризолак и Фризовом, ако са едно и също, но едното да е АР, както ми изглежда от имената, няма никакъв проблем да се смесват.

Аз сгъстявах с това
http://www.expresschemist.co.uk/cow-and-gate-instant-carobel-135 … sZIsaAu9HEALw_wcB

# 20
  • Мнения: 1 327
Да да ака след всяко хранене ,но тя акаше ужасно много .Фризовома страшно я разхлабва ,когато го давам чист.Прочетох стари мнения и други майки са се оплаквали.Искам друга марка да пробвам .Не съм ок да давам мляко на детето си ,което я запича и да снесвам с 1л с разхлабващо.Просто ми се струва нелогично.Да от един вид са .Идеята ми е да давам примерно Хип ,но нито да я запича нито разхлабва.Няма изразен рефлукс просто не и харесва Фризолака.

# 21
  • Мнения: 1 406
Аз му давам аптамил и не съм имала проблем. Но не е хубаво и постоянно да сменя млякото.

# 22
  • Мнения: 1 327
Знам това .Но чист Фризолак = ужасен запек .Чист Фризовом = на ужасно разхлабване .Какъв ми е избора .Да продължа да ги давам микс ли ? Защо? Не е ли по-хубаво да яде един вид АМ с про- и пребиотици ,които да и се отразяват добре на храносмилането?

# 23
  • Мнения: 1 406
Съгласна съм с теб. Имах предвид да обсъдиш с педиатъра кое да вземеш. Не сега да вземеш хип после хумана после някакво друго. Ето примерно на моя аптамила не му създава никакъв проблем, друг ще се включи че има проблем. Просто е много относително. Според мен се спри на някакво пробвай с него и ако и от него не си доволна карай на смесено. Това е лично мнение, избора е твой Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 327
Тя сега е щастлива яде го микс и ака през хранене -нормална консистенция жълто кашаво.Аз също съм щастлива и си мисля ,защо когато всичко е наред по тази схема да търся друг вариант само защото не искам да смесвам две млека.Яд ме е ,че продължих от болницата с този Фризолак.Много приятелки са карали на тази схема със смесването по същата причина.Но ми се ще малката да яде 1 хубаво мляко с добри съставки без значение от цената .Много чета за розовия Хип и за Лактана био.На 29-ти ще ходим на консултация и ще питам педиатърката.Но реално никой не знае дали следващото мляко ще е ок .То ми се струва малко проба-грешка .

# 25
  • Мнения: 9 196
Знам това .Но чист Фризолак = ужасен запек .Чист Фризовом = на ужасно разхлабване .Какъв ми е избора .Да продължа да ги давам микс ли ? Защо? Не е ли по-хубаво да яде един вид АМ с про- и пребиотици ,които да и се отразяват добре на храносмилането?

Няма как да стане, защото всички антирефлуксни са за тежък рефлукс. И ако не е чак такова положението идват прекалени.

Но както казах, ако бебето е новородено има един период, когато акат на всяко ядене. И това си е нормално.

# 26
  • Мнения: 1 327
Фризовома не е само АР .То е и за запек .Не е специално АР мляко ,а е за по-добро храносмилане.Затова ни го каза педиатърката.Но вярвай ми ,наистина е много разхлабващо .Не в броя акания ,а в ужасното количество.Написах в Гоогле Фризовом мнения и всичко ми се изясни .Наистина действа така заради рожковите.

# 27
  • Мнения: 478
При нас Фризовома помогна. Бебето имаше зверски запек, сменихме 4, 5 млека по съвет на една педиатърка без резултат. Сменихме педиатърката, съответно новата ни препоръча Фризовом и био гая. Още на другия ден детето започна да си се изхожда. Вече сме 8 месеца на него. Нещата се нормализираха много бързо, толкова чести или обемисти изхождания рядко е имала. Може би си е до дете. Колко време давахте само Фризовом, био гая давате ли?

# 28
  • Мнения: X
Принципно бебето, ака когато му се ака, а не когато майката иска. Ти ще можеш ли да акаш, когато твоята майка иска - примерно през едно ядене?
С това смесване и експериментиране с млека, има опасност да му увредиш бъбречетата.
Моето имаше период, в който акаше след всяко хранене. Имаше период, в който много се запичаше, но ппедлагах по-често водичка, правихме гимнастика и нещата бяха нормални.
 Имаше период, в който връщаше или повръщаше на фонтан - педиатърът ни разпита внимателно и каза едно от храненията да е с намален грамаж и нещата се оправиха.

# 29
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Здравейте, мами. Надявам се да питам на правилното място - ползвате ли бебешко гнездо? Кажете ми според вас добра придобивка ли е и дали си струва? Благодаря много:)))

Общи условия

Активация на акаунт