С какво ви дразнят свекървите - тема 105

  • 33 892
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 542
По повод на подбутването от свекърви, не мисля че трябва да се преекспонира чак до "раздели" на двойки, много турски сериали гледате Laughing Има нетактични жени, които съзнателно или не подхвърлят ей така да те жегнат. Спомням си едно време през далечната 1756, още сме гаджета с бившия ми мъж, ще ме изпраща вечерта (зимата) и навлича некви грозни наполеонки под дънките, а мамка му го поглежда изразително и изтърсва "кви са теа наполеонки, ами ако ще се събличаш????", аз само ѝ помахах в стил Кралицата Майка, да се светне, че съм там все пак Joy (друга на мое място ще се хвърли в некви филми за раздели).

Направо древна година, къде дънки тогава, за наполеонките - може. Joy

# 676
  • Мнения: 2 050
Изобщо нищо не може да ме чуди. Лоши хора си има. Една скрипя снаха някой ден става свекърва. И си е все скрипя.

# 677
  • Мнения: 11 505
Скрит текст:
По повод на подбутването от свекърви, не мисля че трябва да се преекспонира чак до "раздели" на двойки, много турски сериали гледате Laughing Има нетактични жени, които съзнателно или не подхвърлят ей така да те жегнат. Спомням си едно време през далечната 1756, още сме гаджета с бившия ми мъж, ще ме изпраща вечерта (зимата) и навлича некви грозни наполеонки под дънките, а мамка му го поглежда изразително и изтърсва "кви са теа наполеонки, ами ако ще се събличаш????", аз само ѝ помахах в стил Кралицата Майка, да се светне, че съм там все пак Joy (друга на мое място ще се хвърли в некви филми за раздели).
                                           Нострадамус ли беше този...разсмя ме.                                       

Наполеон Laughing

# 678
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Много ми е любопитно как може да се побутне човек към друг човек, ако той не го иска. И аз само питам...  Simple Smile
Потребителката е написала, че свекървата пробутва друга жена на сина си, не че него бута към друга.

И така да е. Пробутали са му я, той зарязал първата и взел втората. Без да иска, само защото мама го е накарала.  Laughing
Абе, що се хващате на такива елементарни обяснения...
Само, че като успее свекървата да си пробута желаната снаха, сина си изкарва герой, че се е отървал от оная змия, а не безмозъчно мекотело, неспособно да мисли самостоятелно. Въпрос на (свекървенска) гледна точка и но това кой го разказва Joy
Ако трябва да сме сериозни, то нормален човек не би се вързал, ама на, историята и такива случаи познава

Таис, аз мисля, че няма нужда от ежедневни протоколи за държание, както и опозицията да е ежедневна. Мисля си, че като двамата, решавайки се на семейство или съжителство помежду си очертаят границите на вмешателство и изяснят кой какво не би приел на никаква цена, е достатъчно еднократно и ясно всеки да го обясни на собствените си родители. Ако са нормални хора трябва да разберат. Ако от тук нататък вече на някого ежедневно се налага да се справя с този проблем, то да го прави както намери за добре, заставайки твърдо зад половинката, защото практически така застава зад собственото си решение

Какво е "скрипя"?

# 679
  • Мнения: 7 776
При цялото ми уважение, вещици има, и свекърви и тъщи. Човешки съдби всякакви. Свекървата на майка ми беше първокласна свекървовещица. Помня още как проклинаше майка ми и я обиждаше на к@@ва ей така, без причина, пред мен, детето на 10 тогава, а майка се грижише за нея без дума да обели. Баща ми е първият и единствен мъж на майка ми, а въпросната свекърва има три деца от трима различни мъже, но даваше квалификации на килограм. Другите й деца веднъж дойдоха да видят обичната си майка за 20 години. Баща ми откровено не понасяше майка си, но синов дълг - взе я при нас да живее и да се грижи (майка ми) за нея. Отрови им живота.

Та, стига с тая защита по презумция за свекървите в темата с какво ни дразнят аджеба свекървите.

И да похваля моята, че е свястна жена и се разбираме в 90 процента от времето. Но и тя вижда сина си като мамин златен безгрешен, нищо, че аз ръчкам сина й да й звънни и да ходим чат пат при нея да й почистим, напазаруваме и прочие, че живее сама и хич няма мотивация да поддържа дома си.

# 680
  • София
  • Мнения: 24 839
Изобщо нищо не може да ме чуди. Лоши хора си има. Една скрипя снаха някой ден става свекърва. И си е все скрипя.
[/b]

Ето това е точна приказка! bouquet

Само тук като прочетеш ферманите на някои, категоричността с която громят всичко, що не им изнася и патологичната ненавист към свекървите " по принцип и традиция", те втриса при представата как някое момиче ще се навре в шамарите им. newsm45

# 681
  • Мнения: X
Скрипя било някаква стоножка.

# 682
  • Мнения: 884

Ето това нещо "Скрипя" ни посещава два пъти в нашия апартамент.Влиза през тераси,канали, умира много трудно и краката и са много твърди.Дращи като котка по ламината.

# 683
  • Мнения: 2 050
Ето това нещо "Скрипя" ни посещава два пъти в нашия апартамент.Влиза през тераси,канали, умира много трудно и краката и са много твърди

Смея се с глас. Сега си представете една такава порода жени .

# 684
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Така е, често и синчетата не са стока, ама са си тяхната собствена накачествена стока Joy
И собствените родители може да са досадни, месещи се, свръхпокровителстващи, манипулативни или тиранични, но никой не им се връзва особено. Като досадят или ядосат, просто им се изрепчваш, врътваш и трясваш вратата. Обаче от свекървите неизвестно защо искаме повече. От всичко Simple Smile
Добро утро.Няма как да не се съглася с това дето си написала.Моето мнение е, че когато има проблеми най-добре е всеки да се оправя с неговите родители.За искането повече не знам какво да ти кажа.Едно със сигурност се разбра на 100 %.Когато свекървата си гледа живота и не се меси е незаинтересувана и егоистка, но когато отива на посещение или каже нещо пък е чума, гадна, месеща.Не знам коя е златната среда наистина.Моите са сгодени вече.Дал й е пръстен.В неделя ни съобщиха.Сега вече свекърва ли съм или не още?

# 685
  • Мнения: 8 235

Ето това нещо "Скрипя" ни посещава два пъти в нашия апартамент.Влиза през тераси,канали, умира много трудно и краката и са много твърди.Дращи като котка по ламината.

Ама тя много миличка тази нашите са далеч по-ужасни
Скрит текст:

# 686
  • Мнения: 2 050
Ми то по същата логика, когато снахата разговаря и споделя се прави на много интересна. Когато си мълчи пък е много надута. Натриса децата, а никой не и е длъжен. Не праща децата-  не дава внучетата.
Айде сега , винаги има недоволни.

# 687
  • Мнения: 2 465
Е, Креми, честито! По американски обичай бащата на булката поема разноските по сватбата... С него сте се виждали веднъж по Скайп. Това момиче има ли майка?

# 688
  • София
  • Мнения: 28 641
...
Едно със сигурност се разбра на 100 %.Когато свекървата си гледа живота и не се меси е незаинтересувана и егоистка, но когато отива на посещение или каже нещо пък е чума, гадна, месеща.Не знам коя е златната среда наистина.
...
Ми то по същата логика, когато снахата разговаря и споделя се прави на много интересна. Когато си мълчи пък е много надута. Натриса децата, а никой не и е длъжен. Не праща децата-  не дава внучетата.
Айде сега , винаги има недоволни.
Мда, и двата варианта ги има.

# 689
  • Мнения: 21
Здравейте,момичета! Случайно попаднах на темата,но веднага ми стана интересна! Моята свекърва е от поколението на 60+ годишните,страшно лицемерно същество! Отначало се държеше много добре,а в последствие се оказа че паралелно с доброто си отношение всъщност е копала зад гърба ми! Та няма значение от годините,или това дали си от село или от град,а е важно възпитанието! Баба ми и майка ми (снаха и свекърва) цял живот са били повече от приятелки,помагаха си до последно,така че ми беше интересно,защо моето свеки се държи по този начин. Барабар с всичко си настройва децата едно против друго! Само гледам отстрани и си правя извода каква НЕ трябва да ставам.

Общи условия

Активация на акаунт