Вярвате ли в хомеопатията?

  • 7 811
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Бих повярвала в хомеопатията, когато започне да лекува раковите заболявания на 100%...

 ... а дотогава може би ще вярваш на официалната медицина, при която починалите от рак в САЩ са се увеличили четири пъти за 90години ... в България 4 пъти, но за 20 години!
 -  Има ли вече разсейки, единственото е удължаване с 1 - 2 години живота...

 - Хомеопатията има Мощни Профилактични Антиракови лекарства.
 - Хомеопатията вижда Карцинозиновата "картина" много години преди да се появи Рак!
и давайки индивидуалното Анти-раково хомеопатично лекарство, предпазва 99% хората от рак.

 Ето и една диаграма, показваща как се е увеличила смъртноста от рак в САЩ  (в слаборазвитите той е в много пъти по-рядко срещан)

# 46
  • София
  • Мнения: 13 216
Не вярвам в хомеопатията изобщо!! Е, в редки случаи може евентиално да повлияе някакви безобидни оплаквания, но за лечение и дума не може да става според мен!!! Давала съм на детето хомеопатични неща, с нулев ефект... Аз съм пила хомеопатично за отслабване. От него имаше ефект, но това пък не е лечение... Това мисля аз и не искам да споря с никого  Wink

# 47
  • Мнения: 816
Вярвам в хомеопатията. А до колкото ми е известно има доказани случаи на излекуван рак само чрез хомеопатия.

# 48
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Давала съм на детето хомеопатични неща, с нулев ефект...

 - Вие Хомеопат ли сте?
 - Знаете ли че за предписването на точното хомеопатично лекарство трябва 2 - 3 часа труд, концентрация, ум и внимание и то от Професионалист хомеопат по класическа хомеопатия?

 - Хомеопатичните лекарства не са като Аспиринчето или аналгинчето, та всеки да се самолекува,
 въпреки че повечето хора не знаят и един Аспирин как се приема!?... и затова в Пирогов карат по 15-20 случая на ден с кръвоизлив в стомаха.

# 49
  • Мнения: 4 414
Аз лично не вярвам в хомеопатията, ама който вярва да се отрече от медицината и като е толкова вярващ да не стъпва при лекар повече.
не виждам защо едното трябва непременно да изключва другото newsm78
не бих си позволила да отричам спешната медицина, хирургията, ортопедията...
по въпроса - да, вярвам /макар "вярвам" да не е точната дума/...виждала съм ефекта от хомеопатичното лечение...но аз вярвам и в лечебния и оздравителен ефект на йога и чигун, на китайската народна медицина и хранителните терапии...вярвам на неща, които имат цялостен поглед към човека и които го третират като част от по-голяма система...това се струва странно на много хора - въпрос на гледна точка  bouquet

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
- Хомеопатията има Мощни Профилактични Антиракови лекарства.
 - Хомеопатията вижда Карцинозиновата "картина" много години преди да се появи Рак!
и давайки индивидуалното Анти-раково хомеопатично лекарство, предпазва 99% хората от рак.

 Ето и една диаграма, показваща как се е увеличила смъртноста от рак в САЩ  (в слаборазвитите той е в много пъти по-рядко срещан)

Е не, никакви диаграми и и подобни доводи могат да ме убедят, че хомеопатията предпазва от рак. Просто няма как да стане- всичко ми звучи много сектантски, сори.

А до колкото ми е известно има доказани случаи на излекуван рак само чрез хомеопатия.

Къде?! Кой?! Как?! Не вярвам...
Не вярвам и в традиционната медицина по този въпрос. Нападне ли те подобна болест- няма спасение, ето това е истината. И не мога да си обясня как може така сляпо и безрезервно да се доверявате на нещо недоказано...

# 51
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
не бих си позволила да отричам спешната медицина, хирургията, ортопедията...

 - и всеки разумен човек не ги отрича.

 - Но не трябва да се противопоставят двете а Свободно да се Конкурират - т.е. нещата са в ръцете на Джи Пито и... на Пациентите.
 
 - Най-голямото достижение на Свободния Свят - това е Свободата и Конкуренцията.
 - Без конкуренция нещата се Израждат.

 - - На запад Личния лекар преценява на кой специалист да изпрати пациента. Например при често рецидивиращи пневмонии, Астматични пристъпи, Алергии, не "зачисляват" детето доживот на помпички и антихистамини - а го изпращат при Хомеопат.

# 52
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има много изследвания за връзка между емоционални и духовни проблеми и заболеваемост.
Традиционната медицина често лекува симптома, а не причината. /Не искам да бъда груба/
Тогава често стига до порочен кръг от болести.
При алтернативните методи се подхожда цялостно и се лекува човека, а не примерно температурата.
Аз намирам разлика. И вярвам че излекуване на рак може да има понякога и без медикаменти. Има много описани случаи.
Хич не искам да ме нападате! Както и аз не критикувам никой. Просто многообразиета на гледни точки е ценност и богатство за всеки на кръстопът. И всеки решава за себе си.

# 53
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Е не, никакви диаграми и и подобни доводи могат да ме убедят, че хомеопатията предпазва от рак. Просто няма как да стане- всичко ми звучи много сектантски, сори.

 - Съжалявам че така ти звучи, но ако при дадени обстоятелства хомеопатията ти спаси живота или на твоето дете, може би ще ти звучи по-нормално.
 - За съжаление Милиарди долари "играят" и целенасочено спонсорират цели сериали с филми, например или цели телевизии като ВВС!
- Манипулират и медиите, в които половината приходи идват от Реклами на Фармацевтичната промишленост.
 - Но после не се чудете че една ампула може да струва 1500 EUR и то в България.

# 54
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Традиционната медицина често лекува симптома, а не причината. /Не искам да бъда груба/

Арт мама, не си груба!

- Самата Медицина нарича себе си - Симптоматична!

# 55
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
така е, просто неисках да пиша "по правило лекува симптома"....

# 56
  • София
  • Мнения: 607
Не искам да влизам в спорове - изразявам собственото си мнение - твърдо вярвам в хомеопатията. Тя излекува детето ми от бронхит, който заплашваше да се превърне в хроничен. Вече не знаем какво е хрема, настинки, грипове.
Аз от 4 години се лекувам само с нея. Когато раждах също пиех хомеопатични лекарства и всичко мина много бързо и почти без болка.
Неоспорим факт е, че трябва да се избере, а не да се улучи, подходящото лекарство. Затова има един доста дълъг първоначален преглед около 2,5 ч. Трудното е да се открие добрият хомеопат.

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Вярвам твърдо .  Laughing Децата ми от година и половина не са пили никакви лекарства в това число и капки за нос  Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 11 122
Вярвам !
Тя е единствената алтернативна медицина, която помага на детето ми !

# 59
  • София
  • Мнения: 4 867
не вярвам. по-скоро вярвам, че не върши работа.
опитах преди време да лекувам виктория с хомеопатия. съществуващият проблем не се повлия, но за сметка на това се появиха още неща и докато хомеопатката ме убеждаваше, че става дума за нормално "чистене" на организма, виктория се сдоби с тежък бронхит. повече не видях онази хомео-патка, която иначе се ползва с добро име в бранша.

друго детенце, чиято майка беше по-твърдоглава от мен, продължи със "захарчетата" и хомеопатите (все големи имена), дори след като видя какво се случи с моето дете, след като се наложи да лекуват детенцето й в болница, да не могат да мръднат никъде без инхалатор, да правят промивки на носа на детето по няколко пъти на ден... накрая детенцето беше с постоянно запушен нос в продължение на година и половина - толкова зле, че едва говореше, дишаше и преглъщаше - и все очакваха чудотворното въздействие... е, след нехомеопатична операция на третата сливица чувам, че детето е много по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт