Подготовка за малкия човек - тема 5

  • 49 350
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 622
На нас още в родилното ни обясниха,че бебето трябва да спи по гръб. Тя си върти главата сама настрани. С каката (преди 9 години) в родилното ми казаха да я слагам на една страна,но на нея не и харесваше и се обръщаше сама по гръб . Пробвах няколко пъти и не съм я мъчила повече.

# 76
  • Мнения: 7 053
Ние мислехме да купуваме икейско, но ни подариха като показаното от vartoglava и си е съвсем окей за дъщеря ми(1г), не се е оплакала, че й е твърдо на дупето. ЗБВ или не - цапаницата си е голяма. Това столче се почиства съвсем лесно с влажна кърпа, а съм виждала и от другия тип, натъпкани навсякъде с храна. За мен лично от значение са и външните размери, защото има толкова обемни неща за подритване Smiley

# 77
  • Г. О.
  • Мнения: 1 743
Нужно ли е да купя специален контейнер за използваните памперси? Вие как процедирате?

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 634
Нашият стол е с тапицерия, изключително лесно се почиства. За този стол на Икеа съм виждала доста добри отзиви из темите. Нашият е 2 в 1 Hauck, доста скъп нов, купих го употребяван в отлично състояние. Ползва се като шезлонг и стол, много ме спечели, че като шезлонг е на висока стойка(височината се регулира), а не е нисък. Изключително доволна съм и от функцията на стол.
За памперси ползвам коша от този комплект на Икеа, сега вече памперсите насълзяват очи с миризма, миризма не излиза от него, стои в стаята на повивалника.
Скрит текст:

# 79
  • Мнения: 10 874
Нужно ли е да купя специален контейнер за използваните памперси? Вие как процедирате?
Купих отделно (но съвсем обикновено) кошче за боклук, което държах на терасата.
След захранването, когато нааканите миришеха неприятно, пак ги изхвърлях в това кошче, но преди това слагах всеки в отделно пликче.

Столче за хранене спечелих от една игра и ползвахме него. Беше такъв тип, на дъщеря ми ѝ беше удобно, на мен също и не съм имала проблеми с почистването:
Скрит текст:

# 80
  • Германия
  • Мнения: 3 462
Специално кошче за памперсите не купих, реших че няма нужда. Карам на пликчета, много пестелива работа - в една торбичка се събират спокойно 4-5 пълни памперса. Стоят в стаята ако са само напишкани, иначе ги изкарвам на балкона, че иначе не се издържа 😂

# 81
  • Мнения: 35 195
Не съм купувала кош. Карам и аз на торбички от Лидл.  А сега започнах да го слагам и на гърне. То било много по- чиста работа така Wink ама за жалост, голямата нужда рядко се случва за сега в гърнето.

# 82
  • USA
  • Мнения: 7 369
И за мен,чувалчето за спане е една от най-смислените покупки.Толкова са удобни,че имаме 6 вкъщи .Едно изкарва чисто не повече от ден,два,заради повръщане на млякото и е хубаво да имате поне още 1-2 резервни.

Друго - лигавници.Вземете си поне 10-на.8 хранения на ден,един лигавник = едно хранене.Не мога да повярвам,че едно парченце плат е от такава голяма потребност.Не бях се подготвила добре и си мислих,че 3-4 ще са ми достатъчни(ооо,свещена игноранс).
Чаршафчета - също е хубаво да имате резервни,поне 2.Памперси пропускат,бебетата повръщат.Под главичките слагам нагъната пелена от този тип

Много мека материя,богат избор на десени и затова ги ползвам като тип възглавничка.

Голямо пране пада първите месеци.Удобство е да си купите кош за пране,който да пълните само с бебешките дрешки.

Относно обиколниците на кошарите,в Щатите не се препоръчват,точно поради възможна причина за задушаване.Аз не ползвам.

Дрешките - най удобно ми е да ги обличам с боди + гащеризонче.Тези с цип са ми най-удобни.Цяло изпитание е да закопчаваш миниатюрни копченца в 4 през нощта,когато едва гледаш.
Марките,дъщеря ми отгледах в baby Gap,затова и сега продължавам да пазарувам там.Много качествен памук,чудесни модели дрешки.Имам и няколко гащеризончета на Carter's и въпреки,че материята е по-некачествена от тази на Гап,им признавам това,че са се сетили за ръкави-ръкавички.Много практично


Контейнер нямам.Умувах го и в крайна сметка си взех ароматни торбички.Мръсни памперси не държа в стаята,защото малко или много си миришат.Сменям,слагам в торбичка и директно в кофата за смет.

Ако сте в процес на избиране на шишета,силно ви препоръчвам Dr. Brown's natural flow.На малките са им най-удобни за пиене,защото стуята върви плавно,според ритъма им.Предлагат се в 60,120 и 240 мл размер.

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 04:55 от Adoralova

# 83
  • Мнения: 35 195
Аз пък не харесах гащеризоните с цип. За да пробият детето трябва да го разкопчея  от горе до долу.
При мен не е било голямо пране първите месеци. Освен когато пропускаше памперса, но като смених модела и всичко се оправи.
Моя син лигавник не търпи. Имах камара от лигавници до небето. Ами, не ги иска и това е.
Ако имаш сушилня ме ти трябват толкова много дрехи. За 4 часа са изпрани, изсушени и готови за употреба.

# 84
  • София
  • Мнения: 9 141
Ние до тук сме пробвали само ДМ-ските памперси - 2-ка. Доста добри отзиви прочетох за тях. Но сравнително често пропускат и то откъм гърба, което е странно за мен - не от пишкането, а от акането някак си излиза нагоре течност към гърба Rolling Eyes , а не е като да ен ги сменяме Stuck Out Tongue Winking Eye .
Чудя се какви да пробваме след тях. Имам 3-ка на Памперс, но още му е рано за 3-ка.

# 85
  • Г. О.
  • Мнения: 1 743
Благодаря ви. Страхотни сте:)

# 86
  • Мнения: 35 195
Аз лично съм много доволна от памперсите на Лидл. Откакто слагам тях съм много доволна. Иначе в ДМ има два вида памперси, зависи кои слагаш ти. Има едни био....УЖАСНИ са!!

# 87
  • София
  • Мнения: 9 141
Ами тези на Babylove са, не са май въпросните био.

# 88
  • Мнения: X
То всичко е толкова индивидуално. При нас нищо от тези неща не беше валидно - не съм прала често, не е пропускал памперс, съответно и чаршафи не съм сменяла, от лигавници имах нужда чак при захранването, спално чувалче също след 7-8-ми месец ми беше по-удобно да употребявам. Но пък кош за памперси имам, според приятелки е глезотия, така е, ама си ми е добре с глезотията Grinning На път и навън взимам от торбичките за памперси на Лидл.
В общи линии всяка бъдеща мама чак като се роди бебто ще разбере кое работи при нея.
За памперсите на ДМ аз бях също крайно недоволна от тях - имах неблогаразумието да взема цял кашон. Това са памперсите, които станаха моят личен рекордьор по пропускане. С друга марка не съм имала проблеми, а обичах да изпробвам различни марки. Най-добрите памперси като качество са ми Либеро, но са и скъпички. Най-недоволна съм от ДМ и Лидълските (които всъщност имат доста почитатели). Всяка марка си има плюсове и минуси де, но най-важното е че никои не са ми пропускали така както ДМ-ските. Ползвала съм още зеления Памперс (белият се оказа ужасен за моето бебе), Пуфис, Бейбилино, Хъгис.

# 89
  • Мнения: 2 987
Подписвам се с две ръце под послединя пост на Almond eyes. Никой не може да предвиди бебето какъв характер и особености ще прояви. Моето не повръща, коликите минаха много бързо. Други дами могат романи да напишат за повръщането и коликите с месеци. Моето за сметка на това категорично отказва залъгалки. Купила съм на трима различни производители, различни като форма и големина - няма. Други бебета от родилното се срастват с биберона. Затова някакъв базов минимум, който съвпада с твоето виждане, и ще допълваш в крачка. Аз съм с кош за памперси на Tommee Tippee и макар за много хора да е излишък и глезотия, да не кажа по-силна дума, за мен е една от най-смислените ни покупки за бебето. Но това с аксесоарите и марките също е до усещане - на майката и на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт