RYANAIR -14

  • 56 362
  • 735
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте, имам въпрос за ръчния багаж. Ако е закупен ръчен багаж за 6 евро багажът ще е с мен на борда? Съответно този за 8 евро отива в багажното?

# 451
  • Мнения: 1 141
Здравейте, имам въпрос за ръчния багаж. Ако е закупен ръчен багаж за 6 евро багажът ще е с мен на борда? Съответно този за 8 евро отива в багажното?

Ръчният багаж е с Вас, другият е чекиран и се предава на летището, но не на гейта.

# 452
  • Мнения: 718
Здравейте - пуснах запитването си в темата за Йордания, но ще си позволя да го публикувам и тук, защото летя с Райън еър и е доста спешно - много благодаря предварително за съветите!

Предстои ми да летя от Аман до София през Кипър през април (отивам през Акаба директно, но няма как да се върна през този маршрут, защото полетите Акаба-София са до края на март).

Полетът ми от Аман -Пафос (Кипър) беше в 6.55 сутринта (до 8.10),  а Пафос-София в 10.20 сутринта --> 2 часа престой изглеждаше съвсем постижимо.

Обаче ми промениха полета Аман - Пафос с час по-късно и реално ще кацна в Кипър в 9.10, което ми оставя само 1 ч. 10 мин. за прекачване.  И това е ако самолетът бъде точен.

Според вас дали ще ми стигне времето да се прекача? Само с ръчен багаж ще бъда, което дава някаква надежда.

Не искам да променям датите или пък да остана една нощ в Кипър, та се опитвам всячески да разбера дали може да проработи новия schedule.

# 453
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Това, че пътуването е само с ръчен багаж дава надежда, обаче...времето между кацането-слизане-ако не се мине през транзитна зона, а трябва проверка на паспорт и сигурност-бордингът обикновено приключва 30-40 минути преди време за излитане...Ще е яко спринтиране.

# 454
  • София
  • Мнения: 16 038
Аз бих си резервирала 1 нощувка в Кипър за да съм спокойна и до София на следващия ден.
Да съм спокойна и всичко да мине без проблеми.














# 455
  • Мнения: 495
Здравейте, тъй като имаме закупени места, мога да се регистрирам и по-рано. Чудя се дали да изчакам  да наближи полета( в началото на април ще е) или да се регистрирам сега. Има ли някакви съображения за по-ранната регистрация? До сега последните ни пътуваня са били с чекиране винаги в рамките на 48 часа преди полета, затова се зачудих...

Последна редакция: вт, 19 мар 2019, 11:41 от kremm

# 456
  • Мнения: 1 122
Никакво значение няма. Ние сме винаги с места заради детето и не чакам съвсем да наближи- ще вземе да се скапе нещо сайта- върви се чекирай после. Wink И при ранното чекиране, ако има някакви промени, чекираш се отново- нищо сложно.

# 457
  • Мнения: 47 990
Например ако нещо модифицират по полета, и ти предложат други часове/дати, можеш да си го отмениш и т.н. Или ако нещо стане на дай Боже с личен документ,с който си се чекирал?

# 458
  • Мнения: 5 956
Не знам колко е голямо летището в Пафос и дали има въобще подобна възможност, но ако има -вариант е да резервирате fast track -а -при подобни обстоятелства сме правили така на Станстед и определено помогна много -доста време спечелихме, но ако си е малко и компактно летището, едва ли ще се спечели време...

# 459
  • Мнения: 4 332
Здравейте - пуснах запитването си в темата за Йордания, но ще си позволя да го публикувам и тук, защото летя с Райън еър и е доста спешно - много благодаря предварително за съветите!

Предстои ми да летя от Аман до София през Кипър през април (отивам през Акаба директно, но няма как да се върна през този маршрут, защото полетите Акаба-София са до края на март).

Полетът ми от Аман -Пафос (Кипър) беше в 6.55 сутринта (до 8.10),  а Пафос-София в 10.20 сутринта --> 2 часа престой изглеждаше съвсем постижимо.

Обаче ми промениха полета Аман - Пафос с час по-късно и реално ще кацна в Кипър в 9.10, което ми оставя само 1 ч. 10 мин. за прекачване.  И това е ако самолетът бъде точен.

Според вас дали ще ми стигне времето да се прекача? Само с ръчен багаж ще бъда, което дава някаква надежда.

Не искам да променям датите или пък да остана една нощ в Кипър, та се опитвам всячески да разбера дали може да проработи новия schedule.

при отделни билети винаги гледам да има поне 3 часа между полетите
по принцип 1:10 най-вероятно при нормални обстоятелства е ок, ама ако полета закъснее оставаш там
дали ще рискуваш, дали ще си платиш за промяна, ти си знаеш

# 460
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте, имам малко странен въпрос. Тъй като ми предстои за първи път аз да направя чекирането - 48 часа преди полета има ли шанс нещо да объркам? Просто не знам какво точно се прави и малко се притеснявам.

# 461
  • Мнения: 47 990
Въвеждат се данните от документите. Много е лесно, няма да имаш проблем. Аз също се притеснявах преди, но се справих Simple Smile Бавничко и внимателно Simple Smile То всичко си го пише.

# 462
  • Мнения: 4 808
Здравейте, имам малко странен въпрос. Тъй като ми предстои за първи път аз да направя чекирането - 48 часа преди полета има ли шанс нещо да объркам? Просто не знам какво точно се прави и малко се притеснявам.
Няма как да се объркаш, навсякъде излиза къде какво да попълниш и ако някое поле не е попълнено, ти го дава в червено и не можеш да продължиш. Само внимавай данните, които вкарваш, да са верни.

# 463
  • Мнения: 1 997
Имената изписвайте на латиница както са по лична карта/паспорт.
Успех и приятно пътуване!

# 464
  • Мнения: 970
Здравейте, имам малко странен въпрос. Тъй като ми предстои за първи път аз да направя чекирането - 48 часа преди полета има ли шанс нещо да объркам? Просто не знам какво точно се прави и малко се притеснявам.
Можете предварително да вкарате данните на вас и пътуващите в приложението, като имена и документ, с който се пътува и като дойде време за чекиране е още по-лесно. Аз запаметих данните, проверих ги няколко дни преди чекирането и като дойде време с минимални усилия се справих, а и на мен ми беше за първи път миналата седмица.

Общи условия

Активация на акаунт