Отговори
# 60
  • Мнения: 396
Здравейте майчета и коремчета . Как сте ? Растете ли ?
Аз минавам да се отчета , днес бяхме на първа консултация на 35 дни сме малко по късно заради грипната епидемия.
 Много сме доволни момчето много е пораснало наддал е 1300 и е пораснал 7 см , даже педиатъра каза ако можем да спрем нощното хранене , че после ще ни е трудно и да не качва много . Ще опитам пък дано се получи 😊💙
Искам да попитам по големите бебчета как минаха ваксините от втория месец , казаха че този месец няма а на втория , вдигнаха ли температура или нещо друго?

# 61
  • София
  • Мнения: 1 480
Браво Рози! Чудничко наддавате, пък и висок младеж се очертава, което за мъж си е задължително Heart Eyes

Аз бях в сряда на преглед, младежа е 2503гр и си расте по норми, обаче това е втория лекар, който ми потвърди, че е с двойно омотана пъпна връв около вратлето, така че колкото и да не ми се искаше, май ще се ориентираме към секцио. Никой не ме навива, казват , че мога да пробвам естествено , ако искам , разбира се при стриктно следене на тоновете и готовност за спешно цезарово сечение. Но аз се замислям ако ще треперя 10-12ч как ще излезе, да си изтърпя контракциите и накрая пак да ме резнат...каква полза от това геройство. Та така...иначе нищо ново - безсъници, киселини, вече и обуването на чорапите е предизвикателство:joy:

Как сте другите? Разкажете за тумбаците/бебоците?

# 62
  • Мнения: 992
Рози, браво на момчето 👌верно голям мъж се очертава. А вие с мъжо ти високи ли сте попринцип?

И аз бях на преглед в сряда. 25+1 бях, а
бебко е вече 1кг и отговаря на 27 седмица. Док каза, че щом вървим така напред след 1ви май да имаме готовност, ако разбира се си остане плана за нормално раждане. Аз съм +10кг и док каза, че минавам на диета 😂 никога не съм вярвала, че някой ще ме ограничи. Не го взех много на сериозно, но въпреки това на пук на него съм решила да му покажа, че мога и 2 и 200 и до следващия преглед няма да кача и грам 😁
Днес ми излезе микробиологията чиста, но пък ендокриноложката каза да мина обременяване с глюкоза, понеже било задължително по време на бременност... Аг не ми го е предписал, но щом тя казва, щв го направя, колкото и ужасно да ми звучи. Та така.. При нас нещата смея да кажа, че са добре 😘❤️

Целувки за всички пупи и бебоци ❤️

# 63
  • София
  • Мнения: 628
Здравейте прекрасни момичета! Минавам да почерпя вируално по повод рождения си ден. Чукнах трийсетака Grinning
Още съм си 2в1 и колкото да му се искаше на ММ бебко да избере мойта дата, си кротува и си чака дата за секцио. Живот и здраве другата седмица ще се похваля.
Целувки на коремчета и малки, сладки бебчета Kiss Heartbeat

# 64
  • Мнения: 74
Рози, браво на малкия юнак! Чудесно се справяте! А иначе ако моето бебе някой ден живот и здраве се буди през ноща, за да яде не бих се опитвала да му го махам! Те сами си показват кога са готови да се откажат...но това е мое мнение все пак.

Чери, честит рожден ден! Здраве, късмет иии много щастливи моменти занапред с малкия бебок!
Аз съм с термин 28.03, а рождения ми ден е на 18.03 та силно се надявам да си избере негова си дата!

Хулиганче, чувала съм, че може да си се роди бебето нормално и с оплетена пъпна връв...но избора си е твой! Възстановяването след нормално раждане е много по-бързо ако всичко мине наред и не се стигне до секцио. А пък може и бебчо да ви изненада и в последния момент да се отомотае тази пъпна връв! Стискам палци всичко да е наред...пък каквото дойде! ☘

Дианче, чудесно се развива мъника и при теб! Все така леко да върви, а за килата...няма страшно...и аз качих страшно много ама какво да правя като постоянно ми се папка 😂😂 вчера даже се събудих в 6:30 сутринта само, за да хапна 😂😂

Иначе при нас всичко е наред. На 14.02 сме на консултация, а на 24.02 ще ходим на обиколка в болницата, в която ще раждам та нямам никакво търпение вече! 😍 Нещо се панирам в последно време, че доникъде не сме с подготовката, а не остана време...в следващия момент си казвам ама то има още месец и половина до термина-какво съм се филмирала....някакъв пълен ужас е в главата ми 🙄🙄

# 65
  • Мнения: 2 361
Чери,честит рожден ден!Много късмет и любов!Леко раждане и бързо да се възстановиш Kissing Heart

Рози,браво на големия мъж!Все така да расте Kissing Heart

Дианче,браво за прекрасните новини!А за кг-те-не го мисли,после бързо ще ги свалиш Hug

Хулиганче,дано нещата се наредят по най-добрия начин и да родиш по най-бързия и щадящ начин и за двама ви! Hug

# 66
  • Мнения: 396
Благодаря ви момичета ! 🤗
Хулиганче и аз мисля като теб дали си заслужава макар че може не е невъзможно , но решението си е твое , както ти идва от вътре така постъпи и се бадявам крайния резултат та е ревящо голямо бебче в ръцете ти 😘
Диянче не се притеснявай за кг после се свалят , аз бях +24 сега след един месец вече съм +9 надявам се скоро и тях да ги махна че си искам старите дрехи вече ми стават де с малко зор 😀, радвам се че всичко е наред 😘
Чери честит рожден ден , взимам си парченце да си жива и здрава и много леко раждане и възстановява след това 😘
Фучилинда малко остава, стискам палци всичко да е наред и да минава леко , спокойно всичко ще оправиш преди да родиш пък и да не успееш след това ще го направиш 🤗😘
Етоилче как сте , как мина рождения ден на малкия ? 🤗😘
Лаленце , Еуфория нещо се губите , когато имате време ви чакам 🤗😘
Ако пропускам някой се извинявам чакам ги и тях на отчет и се надявам да сте добре с пупите и бебоците 😊💙

# 67
  • Мнения: 2 461
Рози,  браво на твоето момче, все така добре да расте Blue Heart
Хулиганка, надявам се ако наистина може да се отмотае и да ти е по-спокойно Flowers Four Leaf Clover
Диянка, добре вървите с твоя младеж, само така. На каква диета те сложиха? Струва ми се, че другата седмица и на мен ще ми се скарат за кг. Как се случи, не знам но за 3 седмици качих 4 кг...
Чери, честити 30-се Birthday. Бъди жива и здрава и се радвай на най- хубавия си подарък като му дойде времето Gift Heart
За другата седмица и аз съм планирала Ден на отворените врати!

# 68
  • Мнения: 992
Диянка, добре вървите с твоя младеж, само така. На каква диета те сложиха? Струва ми се, че другата седмица и на мен ще ми се скарат за кг. Как се случи, не знам но за 3 седмици качих 4 кг...


Ами каква, общо взето всичко ми ограничи 😂 без солено, сладко и тестени.. Естествено няма как да съм в пълно ограничение, та сутрин си закусвам по 1 2 препечени филийки със сиренце,на обяд салатка с някое сварено яйце примерно и вечерята гледам да е някаква манджичка, като през другото време, ако ми се хапва гледам да е плод.
Абе аз ако реша, че няма да го слушам - няма как да стане, ама сега съм си го навила на пръста и ще съм (горе долу) послушна.
Иначе аз хич не ги намирам за драма тезо килограми, да не казвам голяма дума, но мисля че както досега бързо ще ги сваля. Но за док явно са драма, та така.. 😂
Зизу, ти колко си в плюс?

# 69
  • София
  • Мнения: 1 268
Здравейте, момичета, кокичета🌺

Попрочетох ви малко по диагонал, много се извинявам.

Първо искам да чиститя празника на Чери! Честит рожден ден, бъди много здрава и се радвай на много обич и любов от любимите си хора!

Радвам се, че всичко с растящите коремчета е наред (а, хулиганга и Дианка ги следя изкъсо в другата тема)
Рози, браво нс твоя юнак, много е пораснсл! Само така и за напред да върви.

Ние с Рая сме добре. Във вторник ще и бият първите ваксини и се настройвам психически 😂. Ще я мерят и преглеждат и ще сверим с везната вкъши (по нея е качила килограмче за втория месец). Вече почна и да проявява характер, голяма глезана ще да е!

# 70
  • Мнения: 2 461
Последната седмица съм +2 кила и направо ми опъва кожата. Като цяло станах +10 в 25 г.с.  На последния преглед на 18 януари бях 71, а сега се измерих 75.
Нещо се отпуснай със сладкото май, не отказвам като друг път и ми се отрази. Иначе си хапвам млечни с мюсли, яйца, месо, плодове, по 1-2 филийки най-много.
Чета, че много препоръчвали извара и си взех вчера, ама не ми е на сърце Joy
Мисля да си закупя вече крем за зърна Лансинох. Рано ли ми е?
По темата с помпите - мами споделете вашия опит. Ползвате ли ги? Около мен мамите не ползват, кърмят на поисване и всичко се регулирало. Даже помпите създавали свръхлактация. Ще има да чета по тази тема още доста, но и вашия опит ще ми е полезен.

# 71
  • Мнения: 74
Зизу, аз също много се чудех дали да си вземам попма за кърма предварително и накрая реших, че май е по-добре да имам. Попринцип при всеки е различно, но 2-3 приятелки са ползвали в началото доста, за да стимулират кърмата, а и защото са били доста разранени и са предпочели да се цедят първоначално. Също така с цедене можеш да следиш и колко точно кърма даваш...Не мисля, че е страшно ако не си вземеш-въпрос на личен избор е. Аз лично съм се спряла на електрическата на Медела-казват, че тези били най-добри.
А крема защо мислиш да го вземаш? Аз ползвам от 2-3 седмици, защото са ми много сухи зърната и се белят-много съм доволна! Но ако няма причина за ползването му не намирам смисъл да се ползва.

# 72
  • Мнения: 2 461
Благодаря за мнението, ще го мисля още за помпата. Относно крема, по-чувствителни са ми зърната още от началото и един вид да ги подготвя ( по-съвет от една кърмеща мама).  Нещо не съм много сигурна и в това.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 480
Аз реших да изчакам с помпата, голяма инвестиция е, а ако се окаже непотребна(повечето ми приятелки не са ползвали, а са кърмили над 1г). Една приятелка ще ми даде нейната ръчна и ако се окаже, че ми трябва, тогава ще купувам електрическа . Крем също не мисля да мажа предварително, иначе съм си взема лансинох.

# 74
  • Мнения: 992
Помпа аз имам от етървата ръчна, ще видя как ще е с нея и ще преценя дали да си купувам.
А иначе и аз смятам да взема нещо за зърна, че и моите сухи, груби, на моменти доста чувствителни... Ще мажа чат пат, пък дано не се налага по-сериозна намеса..
Зизу, добре си хапваш.. Не изглежда да прекаляваш с нещо. Аз спрях нацяло тестеното, сладкото също, а едното хранене замених със салата.. Дано закрепя поллжението 😁

Общи условия

Активация на акаунт