Киста в максиларен синус при дете

  • 1 661
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте момичета! След снимка на синусите,откриха наличие на киста на десния максиларен синус на дъщеря ми -на 10 години. Педиатърката ни успокои, че трябвало да се наблюдава, за сега да не се предприемат други мерки.Но аз не съм спокойна и искам да помоля други майки които са имали подобен проблем да споделят какво са предприели.Благодаря Ви предварително!

# 1
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз нямам деца и не пиша в този подфорум, но видях темата ти в списъка с нови теми. На мен ми откриха киста в максиларен синус, когато бях на 12. Щом са ти казали, че само трябва да се наблюдава, значи не е проблем засега, но кистите по принцип растат. Моята беше голяма, като я откриха случайно, и се оказа от зъб, който беше лекуван години преди това, но вече беше направил проблем. Мен ме оперираха да я махнат, не е приятно, но това беше много отдавна. Сега може да е по различно. Операцията беше през устата под горната устна, режат до синуса и изстъргват кистата. Спомням си, че имах един много много дълъг памук наврян в носа (той е бил в синуса, де), и най неприятната част от всичко беше, като ми го извадиха след една седмица, просто го издърпаха от носа и беше малко болезнено. Имай предвид, че аз никак не търпя на болка и правя големи драми от едното нищо. Друго не помня, значи не е било толкова страшно, не е тежка операция и сега може да имат и други, по малко инвазивни методи. На мен ми извадиха и двата горни шести зъба по време на същата операция, защото проблема беше тръгнал от един от тях. След това трябваше само да се следи дали всичко е изчистено, но май не сме ходили на контролни прегледи. Не съм имала повече проблеми.

# 2
  • Мнения: 1
Здравейте, моля споделете какво се случи с детенцето? Оправи ли се ? Имам същия пробле с дъщеря ми, която е на 10г и главата я боли ужасно от тази киста.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт