В прегръдките на мама ще си най-добре, но почакай още малко МАРТенско дете!

  • 40 319
  • 747
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 103
Huligankata,нашето не го познаха по ехограф беше 2800-2900 ,а се роди 3400.

# 511
  • Мнения: 193
При мен пък със сина ми беше обратното, около 3,300-3,400 го мереха по ехограф, роди се 2700. В една група онзи ден мернах, че пак около 400-500 гр.разлика е имало от меренето и реалното тегло при раждане. Така че изобщо не са верни.

# 512
  • Мнения: 277
Polar bear, честито бебенце. Да ви е живо и здраво и много да ви радва.
Аз също се колебая между ръчна и автоматична помпа. С второто дете имах ръчна и бях доволна, но отнема време. А сега с тримата няма да имам това време. Та май ще заложа на автоматична. Отдело имам няколко дни в месеца, в които сим по цял ден на лекции и си мисля, че ще ми е по-удобно с автоматичната помпа. Все пак зависи от бебо дали ще иска да се кърмим и колко.

На мен през цялата бременност ми е лошо, така че не мога да кажа дали е нормално Pensive Няколко пъти дори пропускам вечерята заради това повръщене.

# 513
  • Мнения: 46
Честити бебечета! Живи, здрави и палави!

Отностно гаденето - възможно е да от витамини. Един колега ми сподели, че половинката му повръщала от витами.

Ние поръчахме разни неща на Нук от германия - шишета, стерилизатор, помпа (ръчна), такова за затопляне на храни и мляко (бебешки мозък - избяга ми думата).
Малко да се оплача - този бебешки - само ми бягат думи и забравям разни по-дребни неща. Отделно кожата на лицето ми е станала по-суха. Таза все повече ме боли като лежа, пупата тежи все повече и се чудя накъде ще расте още? Аз съм минионче метър и половина и като ходя се чуствам като пате.
Оплаках се.

# 514
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Благодаря ви за пожеланията, момичета! Flowers Hibiscus

Мърмейд, честита рожба и на теб! Желая ви прекрасни моменти и бързо възстановяване!

Джулиън се роди 3750г и 50.5см. 50 г по-малко, отколкото показа ултразвука.

Чакаме днес за резултати за билирубин. Стискайте палци всичко да е наред и да си го приберем.
В болницата ми донесоха ел. помпа Медела в стаята, а в интензивно във всяка стая има такава, та впечатленията са ми само от нея. Добра работа върши. По 15 мин. на гърда отнема и е по-добре от ръчно цедене определено. Не мога да изцедя всичко обаче.

# 515
  • Мнения: 500
Polar bear, защо трябва да изцеждаш всичко? Просто се интересувам, понеже знам че изцеждането до край не се практикува вече.

# 516
  • Мнения: 287
Няма как да изцедиш всичко, защото кърмата автоматично си допълва. Ако изцедиш едната, после отидеш на другата и се върнеш на първата.. тя пак ще си има. Т.е. винаги ще имаш кърма, която да потече, важното е да се облекчат гърдите. Колкото повече се цедиш/суче бебето, толкова повече ще се произвежда, защото това е сигнал за нуждите от кърма. Както, ако кърмиш близнаци, организма ти ще се настрои да произвежда кърма за 2 бебока Grinning

# 517
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Ох момичета, не знам какво става с моето кръвно. 130/55 го премерих преди малко. Каква е тази разлика в границите, нормално ли е това? Онзи ден пак имах подобна разлика. С предната бременност си поддържах 120/80 или 110/70, а и по принцип нямам проблеми с кръвното.
Аз днес започвам 35 ГС и се радвам, че остана още малко Simple Smile

# 518
  • Мнения: 80
Здравейте, момичета! Благодаря за прекрасните пожелания и мили думи, отправени към нас! Бъдете здрави и благословени всички! Two Hearts
Честито на майчетата Polar bear и mermaiddd! Да са ви здрави, щастливи и спокойни бебчетата! Nature Sunny
Ние сме добре, от няколко дни сме вкъщи и се опознаваме. Малката принцеса е много спокойно и сънливо бебе, за сега. Пу-пу, дано така да продължи. Суче, спи и пълни памперсите. Има газове много, но типично по женски търпи. Прави кисели физиономии и проплаква за секунди. С баткото всяко неразположение от този вид бе придружено от силен и жален  плач. Знам, че е още рано и нещата ще се променят с времето, но определено е по-спокойно бебе. Кърмя я на поискване и за сега имам достатъчно кърма. Не съм ползвала помпа до момента, иначе имам ръчна на Лорели, която ми вършеше идеална работа с баткото.
Говорехте за теглото... седмица преди да родя малката не успяха да я премерят точно, но каза доки, че е около 2400 гр. и ще е малко бебенце. Роди се 2640 гр.
Относно магнезия - пиех 3х2 до вечерта преди раждането в 37+5 г.с. С баткото го спрях в 36 г.с., родих в 39+3 г.с. От личен опит вече мога да заявя вече известното ни - еднакви бременности и деца няма. Wink
Хубава вечер, дами!

# 519
  • Мнения: 500
Момичета днес усещтам много странна болка, като някой да ме ряза с нож долу дясно, по-скоро в зоната на сляпото черво. Много странно е. Някоя мама с подобни симптоми?

# 520
  • Мнения: 8

За бактерията, препоръчвам по-скоро да идеш на доктор, че е доста упорита бактерия аз я имах, първо пробвахме с глобули и нещо си ама нестана, с антибиотик после лекувахме и се изчисти Simple Smile късмет
Претеснявам се дали ще имам време да се излекувам. И ако не, какво ще стане с бебка? Sad
Аз се изчистих за 7 или 10 дни, не помня точно според мен ще имаш време, просто веднага започвай лечение утре, за да се изчистиш Simple Smile
Късмет
Здравейте! Оказа се че нямам такава бактерия, а че са ме изследвали за нея.
Чак си поплаках от кеф Simple Smile

# 521
  • Мнения: 175
Здравейте момичета! На родилите - честити бечбета!!! 🌹🌹🌹
Днес бях на ЖК и АГ каза, че плацентата ми била застаряваща, на места имало калцирани участъци. В 36г.с. съм. Каза, че всичко е наред с бебчо.. Как мислите дали е повод за притеснение тази плацента?🤤🤤🤤

# 522
  • Мнения: 176
Нормално е да застарява, не се безпокой. На мен в 35+4 дни беше 1-ва степен зрялост. С напредването на бременността все по-вече се калцира и застарява.

До 30-та седмица тя трябва да е с нулева степен на зрелост.
Първа степен е нормално да се случи между 27 и 34 седмица.
Втора степен – от 34 до 39 седмица.
Трета степен – след 37 седмица.

# 523
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен и честити бебчета.Да са здрави и да радват мама и тати 🎀🎀🎀
От два дни цвета на течението ми е не бял,както обикновено,а кафеникав,на моменти по-тъмно,на моменти по-светло.След тоалетна на хартията забелязвам и малки кафеви влакна.А онзи ден на превръзката си имах нещо като съсирек,мъничко топче,с много тъмно кафяв цвят,почти черно,но не беше кръв.Някой с подобни оплаквания или идея дали това е знак за нещо?Аз съм 36+5.Благодаря предварително!

# 524
  • Мнения: 175
Нормално е да застарява, не се безпокой. На мен в 35+4 дни беше 1-ва степен зрялост. С напредването на бременността все по-вече се калцира и застарява.

До 30-та седмица тя трябва да е с нулева степен на зрелост.
Първа степен е нормално да се случи между 27 и 34 седмица.
Втора степен – от 34 до 39 седмица.
Трета степен – след 37 седмица.
Благодаря ти сега малко ми олекна  😊

Общи условия

Активация на акаунт