В прегръдките на мама ще си най-добре, но почакай още малко МАРТенско дете!

  • 40 353
  • 747
  •   1
Отговори
# 495
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Аз пих магнезий до 36 г.с. Откакто съм го спряла имам по-малко втвърдявания и крампи, нямам идея защо така се получава...
Иначе за помпа, предният път си бях взела ръчна на Авент, имах огромни гърди и не ми свърши никаква работа. Чувала съм иначе добри отзиви от други момичета, както и за мпделите на Медела и за ел. помпите. Аз за сега няма да взимам нова, ако се наложи ММ ще изтича да купи...

# 496
  • Мнения: 501
Аз пих магнезий до 36 седмица. Ако ше раждаш нормално тогава по-добре е да се спре магнезия по-рано а не да се пие до край ( това са думите на АГ-то разбира се).
Аз взех помпа на Авент още в ноември на черния петък Joy обаче не мога да кажа нищо все още... обаче много мои приятелки ползваха на Авент и бяха доволни.

# 497
  • Мнения: 1 471
И двамата АГ, които ме следят ми казаха до 38гс да пия магнезия. Друг е въпроса, че последната седмица го пия когато се сетя 😁

# 498
  • Враца
  • Мнения: 1 425
С предната бременност АГ не ми беше казал да спра магнезия и си го пих почти до термин, еми преносих 9 дни. Не знам дали има нещо общо, сега мисля да го спра по рано.

# 499
  • Мнения: 501
То зависи и от дозата на магнезий. Аз взимах мнооого по-голямо дози от нормалните и затова спрях го по-рано. А сега съм заредена с магнезий супер много че нямам никакви контракции и се усещтам като в 6 месец хехехе Joy дано да не пренося

# 500
  • Мнения: 549
Polar bear, mermaiddd, честити Ви бебчета! да са Ви много здрави, лъчезарни, да изпълват къщата Ви с топлина и щастие!
Бебчетата започват да се раждат, а появата на моето ми изглежда все по-далечна.
Дано ехографа да бърка и при мен, че все казват, че нашата госпожица е много малка.
Помпа мислех да си купувам по-нататък като видя дали изобщо ще имам кърма. Мислех да е на Авент ръчна. Обаче сега ми подариха Cangaroo ръчна, та ще пробвам с нея.

# 501
  • Мнения: 287
Аз съм чувала за ръчната на Медела, че лесно се чупи. На 1 лекция обаче го обясниха така: ръчната помпа е за извънредна ситуация, еднократно да се изцедиш, но не и за ежедневно ползване. Една позната каза, че е доволна от електрическа на Кенгуру - струва около 60лв, ест. тя си я е взела на черен петък в Хиполенд на половин цена.. Но каза, че в началото е стимулирала кърмата с нея, докато тръгне.

# 502
  • София
  • Мнения: 1 146
Polar bear, mermaiddd честито момичета 😀 Живи и здрави да са бебоците, на вас бързо възстановяване 😀
Аз имам ръчна на Авент (от сестра ми) и си купих една електрическа от Али-то. Мисля да взема ръчната за в болницата да стимулирам гърдите, че ще съм секцио - да може да тръгне кърмата по-бързо 🤗
Магнезия сигурно ще го пия до секциото, нищо не са ми казали за спиране още. Утре съм на преглед, да видиме колко е дръпнал бебока на грамове.

# 503
  • Мнения: 176
Аз си взех цял комплект на Tommee teppee от англ сайт само за 135 лв, съдържа много неща-  ел. стирилизатор, уред за загряване на шишета, 8 шишета различни размери, 2 термо-чанти, биберон, четка за шишета, 6 контейнерчета за ам, различни накрайници за шишетата...
Много ми харесаха, помпа ще купя при нужда. Май само това нямам..

# 504
  • Мнения: 49
Честито на родилите мами много здрае и бързо възстановяване. Аз имам от приятелка помпа Авент електрическа и съм доволна въпреки че я ползвах доста като ръчна защото не можах да я пусна в началото. Аз утре съм на преглед и влизам в 39 гс. Магнезия миналата седмица от 5 го намалихме на 2 ама аз пия по 1. С предната бременност пак пиех по много и преносих 3 дни дано не е от него че вече искам да излиза.

# 505
  • Варна
  • Мнения: 725
Момичета от както съм бременна нито веднъж не ми е ставало лошо и като цяло нямах никакви ,,кофти,, странични ефекти ...
и сега вече в 35седмица от няколко дни ми е постоянно лошо , боли ме глава , гади ми се .. ужас 😭 някой има ли подобни оплаквания ?

# 506
  • Мнения: 501
Момичета от както съм бременна нито веднъж не ми е ставало лошо и като цяло нямах никакви ,,кофти,, странични ефекти ...
и сега вече в 35седмица от няколко дни ми е постоянно лошо , боли ме глава , гади ми се .. ужас 😭 някой има ли подобни оплаквания ?
На мен в осми месец ми беше мноого зле (също както и в началото). Много повръщах, и ми се гадеше от всичко. Ядох само салати по цял ден. Сега съм в 37 седмижа, по-добре е Grinning така че нормални са тези симптоми.

# 507
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Да аз Grinning и на мен от 2-3 дни малко ми се гади и ме боли главата, но със всички останали екстри.

# 508
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
На мен също ми е отпаднало и понякога ми се гади, но го отдавам на киселините 😂

# 509
  • София
  • Мнения: 1 480
Polar bear, mermaiddd, честити бебчета! Да са ви живи и здрави,  а на вас бързо възстановяване мами! Пишете ни по-често как сте, първите дни сигурно са много вълнуващи!

Аз в понеделник минах тонове и УЗ, измериха ни 2980гр в 35+5, определихме дата за секцио (бебето си е все така с двойно омотана пъпна връв около врата, док каза, че може да опитаме нормално, но на мен не ми се рискува)

За родилите мами, познаха ли теглото на бебчетата - измервания по УЗ, спрямо рожденно? Че много ми се струват неточни тия формули на мен. Само обиколката на коремчето например (AC), може да се измери с голяма разлика в различните равнини и от там 200-300гр разлика от един клик.

Общи условия

Активация на акаунт