моля за съвет-незнам как да постъпя

  • 2 814
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Подкрепям отиването ти при директорката!Оплачи се и поискай да се проучи инцидента!Неможе да се допуска саморазправа-абсурд!Та това са деца,нали виждам какво чудо е в градината на малкия,връща се понякога  посинен,надраскан,някой го ударил,одраскал-не се карам и не се разправям с децата -нали и моичкият хубавец не е от най-кротките!Но ако имам подобният проблем небих си примълчала или саморазправяла!Ако така ще раздава правосъдие и за напред въпросната баба-да и преместят внучето в друга градина!

# 16
  • София
  • Мнения: 39 775
Не бих позволила и нямаше да ми е приятно ако някой друг удари Дияна. Ако е виновна бих я плеснала аз, но на друг не бих позволила.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
Не мисля, че госпожите са виновни в случая с каквото и да било. Синът ти е бил дежурен (извиквал е децата за които са дошли) нали? Е, докато отиде да се оплаче на госпожата и се върне бабето ще се е умело 10 пъти. На твое място в понеделник въобще няма да се занимавам с директорката. Сутринта отивам рано в детската и чакам родителите на другото дете да пристигнат. Ако си закъсняла отиваш в ранния следобед и пак чакаш. Луд скандал и заплаха със съд. Егати простаците има. Аз си позволявам да се скарам на чуждо дете, ако наранява моето по някакъв начин и няма реакция от майката, но за удряне не съм и помисляла.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 958
Забравих1 Ако видя някой да удря детето ми пред мен ще отнесе як шамар. Няма да позволя на никой да своеволничи върху джуджето.

# 19
  • Мнения: 2 922
Ако си сигурна, че бабата на другото дете наистина е плеснала шамар на твоето-да, задължително трябва да се разиска проблема. Не намирам за нормално някой друг да бие детето ми. Да направи забележка в случай, когато то е виновно -да, но бой-НЕ!
Същото е и моето мнение.

# 20
  • Мнения: 2 439
В нашата градина едно дете е отстранено заради подобни простотии. Не знам точно подробности /градината е с две сгради и е станало в другата/, но детето и родителите му са били от нахални нагоре, родителите масово са се оплакали и са спретнали протест.

# 21
  • Мнения: 11
Щях да се разправям до дупка. Това е посегателство срещу личността и дори мисля, че го има в закона за закрила на детето.
Говори с директорката и с родителите. Това е недопустимо поведение на възрастен. Аз смятам, че и на собственото си дете нямам право да посягам, за чуждите да не говорим.

Ето цитат от закона:
" Закрила срещу насилие
Чл. 11. (1) Всяко дете има право на закрила срещу въвличане в дейности, неблагоприятни за неговото физическо, психическо, нравствено и образователно развитие.

(2) Всяко дете има право на закрила срещу нарушаващите неговото достойнство методи на възпитание, физическо, психическо или друго насилие и форми на въздействие, противоречащи на неговите интереси."

Етo и линк ЗАКОН ЗА ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО

Благодаря,това вече го прочетох и дори пуснах сигнал в агенцията за закрила на детето.

# 22
  • Мнения: 11
Щях да се разправям до дупка. Това е посегателство срещу личността и дори мисля, че го има в закона за закрила на детето.
Говори с директорката и с родителите. Това е недопустимо поведение на възрастен. Аз смятам, че и на собственото си дете нямам право да посягам, за чуждите да не говорим.

Ето цитат от закона:
" Закрила срещу насилие
Чл. 11. (1) Всяко дете има право на закрила срещу въвличане в дейности, неблагоприятни за неговото физическо, психическо, нравствено и образователно развитие.

(2) Всяко дете има право на закрила срещу нарушаващите неговото достойнство методи на възпитание, физическо, психическо или друго насилие и форми на въздействие, противоречащи на неговите интереси."

Етo и линк ЗАКОН ЗА ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО

Не мисля, че госпожите са виновни в случая с каквото и да било. Синът ти е бил дежурен (извиквал е децата за които са дошли) нали? Е, докато отиде да се оплаче на госпожата и се върне бабето ще се е умело 10 пъти. На твое място в понеделник въобще няма да се занимавам с директорката. Сутринта отивам рано в детската и чакам родителите на другото дете да пристигнат. Ако си закъсняла отиваш в ранния следобед и пак чакаш. Луд скандал и заплаха със съд. Егати простаците има. Аз си позволявам да се скарам на чуждо дете, ако наранява моето по някакъв начин и няма реакция от майката, но за удряне не съм и помисляла.
За мен и госпожата има вина,вярно че децата са много и не може да огрее навсякъде,но аз съм й поверила детето си и докато е там там тя носи отговорност за него.Отдавна обсъждаме по родителски, че тези дежурства са опасни,защото дежурните са абсолютно безпризорни,много пъти съм виждала от дежурните да висят по парапета и съм казвала на децата ,че е опасно и ще паднат.Според мен трябва да има възрастен човек при дежурните,който да ги пази и тях.Та едва ли ще успея да се справя и да променя правилника на градината , но съм сигурна  че няма да се откажа и ще опитам всичко.

# 23
  • Мнения: 11
Щях да се разправям до дупка. Това е посегателство срещу личността и дори мисля, че го има в закона за закрила на детето.
Говори с директорката и с родителите. Това е недопустимо поведение на възрастен. Аз смятам, че и на собственото си дете нямам право да посягам, за чуждите да не говорим.

Ето цитат от закона:
" Закрила срещу насилие
Чл. 11. (1) Всяко дете има право на закрила срещу въвличане в дейности, неблагоприятни за неговото физическо, психическо, нравствено и образователно развитие.

(2) Всяко дете има право на закрила срещу нарушаващите неговото достойнство методи на възпитание, физическо, психическо или друго насилие и форми на въздействие, противоречащи на неговите интереси."

Етo и линк ЗАКОН ЗА ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО

Не мисля, че госпожите са виновни в случая с каквото и да било. Синът ти е бил дежурен (извиквал е децата за които са дошли) нали? Е, докато отиде да се оплаче на госпожата и се върне бабето ще се е умело 10 пъти. На твое място в понеделник въобще няма да се занимавам с директорката. Сутринта отивам рано в детската и чакам родителите на другото дете да пристигнат. Ако си закъсняла отиваш в ранния следобед и пак чакаш. Луд скандал и заплаха със съд. Егати простаците има. Аз си позволявам да се скарам на чуждо дете, ако наранява моето по някакъв начин и няма реакция от майката, но за удряне не съм и помисляла.
За мен и госпожата има вина,вярно че децата са много и не може да огрее навсякъде,но аз съм й поверила детето си и докато е там там тя носи отговорност за него.Отдавна обсъждаме по родителски, че тези дежурства са опасни,защото дежурните са абсолютно безпризорни,много пъти съм виждала от дежурните да висят по парапета и съм казвала на децата ,че е опасно и ще паднат.Според мен трябва да има възрастен човек при дежурните,който да ги пази и тях.Та едва ли ще успея да се справя и да променя правилника на градината , но съм сигурна  че няма да се откажа и ще опитам всичко.
Никой няма право да бие детето ми!
разбирам да се сбият две деца в детската градина,но някаква бабка да му посяга-няма да и се размине така лесно!
Боли, когато чужди хора възпитават нашите деца. Представям си какво ти е ... Аз бия сина си, но ако друг го удари може би щях да съм повече от бясна.
Тази среща едва ли ще ти донесе нещо. Предполагам, че бабата най-малкото ще отрече да го е удряла.
Не се разстройвай излишно.
От друга страна лелките наистина не могат да огреят навсякъде.
Аз не съм от най-претенциозните майки и когато си взема детето надраскано или със синина въобще не си правя труда да ги питам как се е случило. Сина ми не е от най-послушните, а пък и за толкова пари не мисля, че имам право на претенции. Ако плащах на частна ясла ... виж тогава -  може би!

Не съм съгласна! Целият живот ли трябва да стане частен,та да си потърсим правата!
И аз мисля така.Трябва да сме по-взискателни независимо за какво става въпрос.

# 24
  • София
  • Мнения: 11 715
В никакъв случай не оставяй нещата така!Отиди при директорката и поискай среща и с госпожата от вашата група.Много обичам оправдания от сорта на ''няма как да остава другите деца'' и с това си измиват ръцете.Могат,а и сигурно ще се опитат да изкарат твоето дете виновно,ти предварително говори с него и се опитай да разбереш реалната ситуация. Може все пак и то да е виновно с нещо,което абсолютно не оправдава въпросната бабичка. Ако има проблем има педагози в тази градина и да се обърне към тях.Можеш между другото да споделиш с директорката /ако не прояви разбиране/,че ще се обърнеш към столична община,защото градините са на тяхно подчинение.Успех и да пишеш какво е станало!

# 25
  • Мнения: 396
Най-добре е да се видиш с въпросната баба и да и забиеш един!!!!!!!!!Егатти работата,директорката ще вземе да увърта ,ама това онова,родителите също предполагам,затова с нея очи в очи.Тя сигурно пак ще говземе от градината и без да очаква луд скандал и това е !!  bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 709
Подкрепям естествено мнението, че чужд човек няма право да посяга на детето ми.
Бихте ли ми обяснили какво означава "дежурен"?

# 27
  • Мнения: 11
Подкрепям естествено мнението, че чужд човек няма право да посяга на детето ми.
Бихте ли ми обяснили какво означава "дежурен"?


Дежурните са тези които викат другите деца кагато ги взимат.Слагат им една табелка кой от коя група е,за да знят родителите към кого да се обърнат.Правилника в градината не позволява родителите да се качват по етажите и за това от всяка група има дежурен.

# 28
  • Мнения: 4 392
Подкрепям естествено мнението, че чужд човек няма право да посяга на детето ми.
Бихте ли ми обяснили какво означава "дежурен"?


Дежурните са тези които викат другите деца кагато ги взимат.Слагат им една табелка кой от коя група е,за да знят родителите към кого да се обърнат.Правилника в градината не позволява родителите да се качват по етажите и за това от всяка група има дежурен.

И аз вече исках да попитам същото.
Този правилник да не е от 1968 година? newsm78
Прилича ми на пионерски сбор.
Откъде може да се намери целият текст на правилника?

# 29
  • Мнения: 3 394
само не отивай настроена за скандал,че не знаеш на какви образи ще попаднеш и дали не са от кибритлийте! Еле пък след като бабето е побойник....

Общи условия

Активация на акаунт