СИНУЗИТ; Лечение

  • 10 289
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Ще пробвам и това. Не мога да понасям повече секрет и трудно дишане.

# 16
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 840
Maria.St, благодаря. Много интересни техники.  Hug

Странното е, че при мен синусите са празни. А ме стяга челото и скулите, вдигам температура и т.н.

# 17
  • Мнения: 3 506
Джулая, в интерес на истината за пръв път ми се случи това съвсем наскоро - с последния грип, който карах. Имах съвсем лека хрема и ей така от нищото един ден се събудих с ужасно главоболие и познатите 'синузитни' усещания, по-изразени от едната страна на лицето. Разбира се направих си въпросните процедури няколко пъти - абсолютно нищо не излезе. А главоболието си отговаряше на такова, свързано със синузит - най-силно сутрин и при навеждане, за другите усещания да не говорим. Размина за 2 дни, но междувременно поизчетох, каквото намерих из нета.

Излезе, че е рядко явление да имаш синузит без запушване на носа и/или изтичане на секрет (от носа или в гърлото) - почти се изключва тази възможност. Ако единственият симптом е главоболието, и особено ако има предистория на лекувано известно (понякога дълго) време възпаление на синусите, препоръчват да се подходи като при мигренно главоболие (т.е. само обезболяващи) и евентуално посещение при невролог. Не мога да цитирам дословно обосновката, но беше нещо в стил, че при инфекция в тази област, можело нервите около синусите да си останат раздразнени и след излекуването (като на този етап нямат обяснение какъв точно е механизма). Не знам до колко се 'връзва' с твоята предистория, а ти и за температура пишеш...

Иначе за моя изненада друг често срещан проблем с носа - изкривена носна преграда - също можело да причинява главоболие. Но и там лечението е само симптоматично с обезболяващи или оперативно.

# 18
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 840
И при мен е след дълго боледуване и много изпити антибиотици и противоалергични Tired Като си разтъркам челото и скулите - температурата спада за нула време и носът се отпушва. Шантава работа Crazy Едни лекари казват, че не е синузит, други че е хроничен такъв. Едни ми казват, че лигавицата на носа е ок, други, че е хипертрофирала и набъбнала. Чудя се една и съща медицина ли са учили. Аз съм оперирана от хипертрофия преди години и никога през живота си не съм имала синузит. Какво се обърка тази зима...3 месеца се влача с температури, нос, инфекции.

Вчера не издържах и от днес тръгнах на физиотерапия. Да видим дали ще има резултат. ИЧ лампа, ултразвук, инхалации. От понеделник и лазер.

# 19
  • Мнения: 3 506
Хубавото на различните доФторски мнения (ако човек има нерви да ги събере) е, че имаш избор - дали обективна преценка (кое звучи като най-логично обяснение на симптомите), или субективна. Пък и позволява да погледнеш проблема от няколко страни.

Цитат
Като си разтъркам челото и скулите - температурата спада за нула време и носът се отпушва.

Значи може би все пак се задържа някакъв минимален секрет, но достатъчен да предизвика дразнене Rolling Eyes След много АБ и противоалергични ми се струва логично да се е получил някакъв дисбаланс там и да е нужно време да се понаместят нещата.
А щом получаваш облекчение само с натиск, без да ползваш отбъбващи медикаменти, би трябвало лигавицата ти да си е сравнително ОК (тук вече имаш и база за сравнение на симптомите, щом си имала преди време проблеми с хипертрофирала лигавица).

Във всички случаи физиотерапията ми се струва не лоша идея, макар че аз лично бих подходила внимателно към възможни странични ефекти и бих се информирала подробно за всяка процедура. Съчетана със затоплянето на времето, дано да помогне по-дългосрочно.

# 20
  • Мнения: 611
И при мен е след дълго боледуване и много изпити антибиотици и противоалергични Tired Като си разтъркам челото и скулите - температурата спада за нула време и носът се отпушва. Шантава работа Crazy Едни лекари казват, че не е синузит, други че е хроничен такъв. Едни ми казват, че лигавицата на носа е ок, други, че е хипертрофирала и набъбнала. Чудя се една и съща медицина ли са учили. Аз съм оперирана от хипертрофия преди години и никога през живота си не съм имала синузит. Какво се обърка тази зима...3 месеца се влача с температури, нос, инфекции.

Вчера не издържах и от днес тръгнах на физиотерапия. Да видим дали ще има резултат. ИЧ лампа, ултразвук, инхалации. От понеделник и лазер.
Синузит нали се диагностицира с рентгенова снимка.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 564
От миналото лято досега, 2 пъти Геломиртол Форте (300 мг) 3х1 капсули за 5 дни. Мисля че успявам да стопирам с него нещата и да не се стига до зверски болки. За остри и хронични синузити и бронхити е.
newsm10
Синът ми е със синузит от 4-ри годишен (правихме ренгенова снимка). Няма болки, но вечно подкашлане и стичане на секрет. Както и запушване на носа при легнало положение. Първата зима се справихме с нагревки с лампа и стоене между магнити. Или просто зимата свърши и пролетта, и лятото нямахме проблеми. Пет и шест годишен, зимите минаха без сериозни здравословни проблеми. Тази зима, вече първокласник, в училище ги пускат из двора, без да ги обгрижват. Облякан/съблякан, с шапка/без шапка, изпотен, вятър, студ, дъжд..., синузитът се разгърна в пълна сила, като освен симптомите му, се възпаляваше и ухо (не гноен отит, а възпаление и болка). Антибиотик. Уж, оздравяване. Следващия месец отново, синузит, ухо, Антибиотик. На третия месец-УНГ. И тогава открихме нашето спасение Wink Геломитрол+правени капки за носа (с 3 съставки). Започне ли хрема, с подкашлане и продължи повече от 10 дни, включвам същото лечение. Като УНГ сменя само една от съставките на капките (антибиотика).
Дори днес, ще ходя отново да започнем, че пак се провлачи с неспираща хрема, запушване на носа и подкашляне повече от 10 дни. Сестра му (близначка) забрави откога се оправи и оздравя...
Та, с две ръце гласувам за Геломитрола Wink !!!
Спомням си също, че като бях бременна, изкарах някаква вирусна инфекция, гърло, кашлица, сополи... Гърлото ми беше като рана, такава силна болка чувствах. Чайовете, лимоните, парни инхалации..., нямаше оправия. И джипито ми изписа тогава Гелометрол, който ме оправи много бързо и качествено Simple Smile

# 22
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 840
Хубавото на различните доФторски мнения (ако човек има нерви да ги събере) е, че имаш избор - дали обективна преценка (кое звучи като най-логично обяснение на симптомите), или субективна. Пък и позволява да погледнеш проблема от няколко страни.
Лошо ми става вече от лекари. Аз имам оплаквания от 3 месеца, а чувам мнения от "свиркай си, нищо ти няма", през "проблемът може да е от хормони или нещо друго" до "свиквай, цял живот ще си така". Как да не се гръмнеш.

Синузит нали се диагностицира с рентгенова снимка.
Да, но по-сериозно е със скенер. На мен така ми доказаха хипертрофията преди години.

И джипито ми изписа тогава Гелометрол, който ме оправи много бързо и качествено Simple Smile
Що Геломиртол изпих в първите 2 месеца от проблемите ми.

Какви са тези правени капки? Аз от известно време си пръскам правени с Гентамицин, Алергозан, Витамин Ц, Дексаметазон и Ксиломтеазолин (може да е с физиологичен р-р). Определено помагат, самият нос е отпушен, но продължавам да усещям едно стягане в стеснетната част на носа под вждите. Сутрин се събуждам подпухнала и т.н.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 564

Какви са тези правени капки? Аз от известно време си пръскам правени с Гентамицин, Алергозан, Витамин Ц, Дексаметазон и Ксиломтеазолин (може да е с физиологичен р-р). Определено помагат, самият нос е отпушен, но продължавам да усещям едно стягане в стеснетната част на носа под вждите. Сутрин се събуждам подпухнала и т.н.

Ами, ще се опитам да разчета рецептата Wink

Алергозан 1 ампула, Adren.hydr. 1mg, gentamycin 40mg, MeHeylprednisalon 15.78mg, NaCl 0.9%

# 24
  • Мнения: 11 742
Откакто на мен ми изписаха Геломиртола, направо се родих. Беше ми писнало с всякакви илачи да налагам, все някакви капки да бъркам, компреси...
При мен капсулите вършат чудесна работа.
Имам алергичен ринит също и си мисля дали да не направя един курс сега с Геломиртол. Да, за друго се пие, но пък хапчетата и спрея за алергичния ринит не помагат грам. Просто давам едни пари и пия, без ефект. А взеха да хвърчат вече разни мъхчета, да цъфтят дръвчета. Ринитът се обажда само в този период - април-май, но близо месец едва дишам.

# 25
  • Мнения: 2 419
При мен вече е хроничен и най-голямо облекчение получавам от компреси на челото с морска сол,леко нагрята и Геломиртол.Иначе са ми предписвани и аб,ринолекс,хомеопатични хап4ета,соли и т.н.

# 26
  • Мнения: 2
Сложете топче пчелен мед във всяка ноздра - когато е гъст. Легнете с леко наклонена глава назад -докато се разтопи и потече към гърлото. Издухайте всичко от носа. Ако ви е болна лигавицата ще усетите леко парене до болка, но не травмира.

Общи условия

Активация на акаунт