Хемангиом

  • 1 196
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мили мами, имам нужда от вашата помощ. Изчетох всичко, което намерих като информация включитилно и архива тук. Дъщеричката ми има хемангиом на таза, появи се няколко дни след раждането като от бледо кафяво стана подуто и червено. На един месец беше голямо 2см.и 2 мм, а сега на 4 месеца и половина е 3см. Някой знае ли това бърз темп на растеж ли е? Д-р Масларска в Токуда каза, че трябва да започнем лечение с пропранолол през устата, но това лечение много ме притеснява, заради страничните ефекти на сърце, кръвно, захар и т.н. Казаха ни, че тимолол гел или подобни бета блокери нямало да помогнат в нашия случай, не знам защо. Моля, някоя от мамите, които преди години са провели такова лечение да споделят опита си, има ли при тях някакви странични ефекти от тези гелове/кремове, също как точно се прилагат, колко пъти се маже, трябва ли да се сложи марля или нещо след това?Качила съм снимка на хемангиома, дано някой сподели опита си, защото само майка, която е минала през това, знае колко свито е сърцето ми от притеснение в момента. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 418
Здравейте! моето дете имаше малко по-голям хемангиом на ръчичката под лакътя.
 Не сме провеждали такова лечение. Направо го оперираха и сега има едва забележим белег.Посъветвайте се с доктор Стоилов от детска хирургия в Пирогов. Желая бързо разрешение на проблема.

# 2
  • Мнения: 4
Благодаря, Лоритта.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
по желание на родителите някои неголеми хемангиоми на подходящи места могат направо да бъдат оперирани. Лечението с пропранолол е продължително, но често е незаменимо. Друг вариант е прилагането на пропранололов гел. Освен това не забравяйте, че детските хемангиоми постепенно намаляват и много от тях изчезват към 3 - 5 година. Така че състоянието не изисква незабавна операция.
Впрочем не можах да видя фотос на вашия хемангиом.

# 4
  • Мнения: 4
Добър вечер, Д-р Бранков. Изпратих Ви имейл на  посочен от Вас имейл адрес в предишни теми. Не знам дали е актуален, ще Ви изпратя на лично съобщение снимка. Бихте ли ми казали от къде може да се закупи пропалнолол гел, не успях да го намеря до момента. Искрено Ви благодаря за отзоваването.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
В аптеката в Токуда ми го забъркаха и двата пъти. Синът ми има хемангиом на кръста още от раждането си. Нарастна малко, но д-р Масларска го проследява и според нея няма нужда от операция и прием на медикаменти, а само употреба на гела за мазане. Откровено казано, тя за мен е невероятен специалист и човек и й се доверявам напълно.

# 6
  • Мнения: 4
Благодаря за информацията. Можете ли да ми кажете от колко време използвате гела, колко често мажете с него, обясниха ли Ви какви могат да бъдат страничните ефекти? Д-р Масларска беше много мила с нас, обясни ни какви изследвания да направим и да се върнем след това, за да започнем лечението. Тогава не бях запозната с доста неща и не сме говорили много, така че като специалист не мога да изкажа мнение за нея, за да помогна на други, които като нас търсят най-доброто решение за детето си. Не подлагам на съмнение нейното мнение, просто се страхувам от последиците, за да го приложа.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Аз и към момента не съм запозната с детайли, предпочитам да се доверя на лекар, а не да чета информация от какви ли не източноци.
Мажех сина си три месеца по-често ( умишлено не казвам честотата, за да не тръгне някои да прилага медикамента без  консултация) и след това три месеца по-рядко.имаше общо до Да ви е здрава и мнооооого щастлива :* три прегледа, размерите на хемангиомът се увеличиха, но съвсем малко.  Самият той се намира в зона, която предполага бърз растеж на образованието и постоянно дразнене от ръба на памперса.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 188
Добър вечер, Д-р Бранков. Изпратих Ви имейл на  посочен от Вас имейл адрес в предишни теми. Не знам дали е актуален, ще Ви изпратя на лично съобщение снимка. Бихте ли ми казали от къде може да се закупи пропалнолол гел, не успях да го намеря до момента. Искрено Ви благодаря за отзоваването.

Пропранолол гел се продава като Гелтим. Няма друга форма, но и да има, аптекарите я знаят.

Общи условия

Активация на акаунт