Захранване - въпроси и отговори - ТЕМА 4

  • 37 941
  • 724
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 7 776
Кокосово мляко защо не пробваш?

# 571
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Каква супа мога да давам за вечеря на почти 11 месечно бебе? До сега не съм давала вечеря, а само СЗ и после кърмя малкия преди сън, но мисля, че вече му е време и за нещо леко за вечеря и преди лягане пак кърма, разбира се.
Вие какво супи правите на бебчовци?

# 572
  • Мнения: 519
всякакви зеленчукови с костен бульон винаги. Днес имах сладък картоф, лук, морков и такава супа яде. Вчера броколи, онзи ден от червена леща:)

# 573
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
А някои от вас приготвя ли си този костен бульон сам? Как се прави?

# 574
  • Мнения: 3 410
Девойки, въвели сме пилешко и жълтък, мога ли да сложа в пюрето извара? На 6 месеца и половина е младежът Simple Smile

# 575
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Изварата се дава след 10 месец. За предпочитане е да се започне със сирене, кисело мляко и чак тогава извара. Може да въведеш друго месо заешко, пуешко.

# 576
  • Мнения: X
Как печете принцесите, че да не стане толкова твърд хляба? По принцип ги правя само на горен реотан и пак стават твърди. Днес малко ги препекох, та едва изяде една филия (малък е хляба). Май не й харесаха много.

# 577
  • Мнения: 1 406
Как печете принцесите, че да не стане толкова твърд хляба? По принцип ги правя само на горен реотан и пак стават твърди. Днес малко ги препекох, та едва изяде една филия (малък е хляба). Май не й харесаха много.
Задушавам после за няколко минути в найлонов плик или захлупени с чинийка/капак.

# 578
  • Мнения: 1 050
Кокосово мляко защо не пробваш?
Освен кокосово мляко, какво друго може? За оризовото мляко какво мислите?

# 579
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Как печете принцесите, че да не стане толкова твърд хляба? По принцип ги правя само на горен реотан и пак стават твърди. Днес малко ги препекох, та едва изяде една филия (малък е хляба). Май не й харесаха много.
Лале, може просто да отстраниш внимателно с ножа запечената долна коричка на хляба. Така няма да е твърда принцесата и ще може да я излапа малчо Simple Smile

# 580
  • Мнения: 7 776
Оризово не съм пробвала и аз самата, знам че е най allergy friendly. Овесено също не съм.
Но кокосово употребявам и за нас, и на малката готвя с него и е чудесна алтернатива при деца с непоносимост към краве белтъка.
Другото,което аз лично съм консумирала е бадемово и мисля скоро да го въведа в менюто на детето.

# 581
  • Мнения: 16 874
Пок почна да ме хваща нервата. Поредната храна, която ще хвърля. Направих кюфтенца от червена леща. Хапна 3 хапки и стисна устата?!
До кога така?!?!?!? До когаааааа!!!
3 седмици вече не е хапвал зеленчук или месо. Само тесто под всякаква форма
Rolling Eyes

# 582
  • Мнения: 7 776
Ама защо се впрягаш толкова? 3 хапки, толкова. Предложи му по-късно пак остатъка и така. Като яде тесто, мажеш тестото с дипове от зеленчук и така.

Няма непроял човек. Освен това спрямо настроението и здравословното ни състояние ядем различно, един ден малко, друг повече. Даваш, пък ще яде колкото ще и ще пие мляко.

Няма нужда от нерви. Като не ще, ставате от масата и по-късно сядате пак. Излишно се нервиш. Води се по бебето просто.

# 583
  • Мнения: 16 874
Ами не иска дипове намазани на филия. Ядосвам се, защото се трепя да му готвя, а той не ще и хвърлям.
Освен това, ние не ядем на масата. Качил ми се е на главата и само и само да хапне. Не иска в стола. Седи в мен или тича из къщата.
А като си спомня колко хубаво ядеше Confused отчайвам се на моменти, просто. Иначе не го насилвам, колкото иска.

# 584
  • Мнения: 7 776
Значи имате бойкот на стола, така кажи 🙂
Скрит текст:
Тамън минах през това. Остави го да се натича хубаво, да се изтощи и когато замрънка за мляко, сядате на масата. Ако ползваш висок стол, пробвай бустър, от тези, които се слагат на самия трапезарен стол. Аз имам един snug на mamasandpapas и от месец вече яде в него, високият стол го отказва. Задължително ядете заедно.
Аз какво правя откакто го прави този бойкот - като се събуди, я кърмя, след това излизаме на двора и близо час търчи по кучетата, събира, камъни, съчки, като се измори, я мятам в раницата, прибираме се, подготвям й закуската и нашата. Сядаме. Аз сядам плътно до нея и ядем. Хапва си хубаво за макс 10 минути, айде пак в раницата да изчистя и после я кърмя, ако иска. Трябва да е гладно детето. Иначе никакъв шанс да е в стола. А ако не познава стаята, в която ядете, пусни го да я пообиколи. Това също ми помогна, защото не й давах да щъка из кухнята, но вече и това е позволено.

Общи условия

Активация на акаунт