Къдрокоси красавици - 3

  • 52 819
  • 750
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 941
Днес сложих водата на котлона и почнах да търся из шкафа лененето семе, за да пробвам втори път с ленето семе.
Еми, явно съм го хвърлила.
Пак ще купя и пак ще пробвам.
Моето стана много гъсто първия път и сигурно там е бил проблемът.

# 526
  • София
  • Мнения: 1 887
Аз си купих от ДМ био светло ленено семе, което още използвам. Днес го варих 40 минути и пак не стана гъсто, прецеждам го през обикновена метална цедка, малка.

# 527
  • Мнения: 947
Аз си купих от ДМ био светло ленено семе, което още използвам. Днес го варих 40 минути и пак не стана гъсто, прецеждам го през обикновена метална цедка, малка.
Сложила си малко ленено семе на много вода.

# 528
  • Мнения: 2 027
Аз също имам неуспешен първи опит, но тогава явно съм сложила малко вода и много ленено семе-директно го хвърлих. Вчера забърках пак отварата и, за да се презастраховам, сложих около 500 мл вода и 3 с.л ленено семе. Варих го 20 мин на слаб огън и го махнах. Рядко е, но ми свърши работа. При мен проблемът е в постоянно растящите "бебешки косми", които стърчат навсякъде. Ш и Б са ми професионални, но като че ли от бюджетните, уж безсулфатни, на Nature box бях по-доволна.

# 529
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Ето моята коса прясно боядисана с билкова боя и намачкана с гел от ленено семе:

# 530
  • София
  • Мнения: 1 887
Добро утро! Как постигате обем в корените? Може ли с гела от лененото семе или има друг трик?

# 531
  • Мнения: X
Добро утро! Как постигате обем в корените? Може ли с гела от лененото семе или има друг трик?
Суша надолу с главата, като я обърна за финал прехвърлям косата отгоре от ляво и от дясно за допълнителен обем. Минусът е, че се поизправя така в корените.

# 532
  • Мнения: 4 697
Добро утро! Как постигате обем в корените? Може ли с гела от лененото семе или има друг трик?
С гела от ленено семе си става и обем, тъй като цялата коса се накъдря (отгоре до долу).
Сушене наобратно, без да се пипа много косата и без да се пресушава, обтъщаш и издухваш отдолу нагоре топлата струя за разпръскване на къдриците и фиксираш със студена струя. Не пипаш с ръце косата и не я мачкаш.
Дописвам се, понеже видях, че гелът се ползва по различен начин: ползвам гела от ленено семе в банята, след шампоан и маска го намазвам хубаво на мокра коса, стоя 10 минути и изплаквам.

# 533
  • Мнения: 947
beki, като изплакнеш гела как се оформя косата? Остава ли нещо за "счупване" след сушене?
Аз също в банята, сресвам косата с главата надолу, слагам крем за къдрици/балсам без отмиване/на Гарние храната, после обилно гел и мачкам силно, така че излишното да изтече между пръстите. Но винаги слагам някакъв крем преди гела, забелязах че така косата става по-мека и жизнена. Не знам за кърли гърл метод, но си измервам периода, откакто ползвам гела от ленено семе. Горе-долу от 8 месеца го ползвам, за които съм изправяла косата с преса два пъти. На всяко миене почти суша с дифузер, защото нямам време да я чакам да съхне сама. Косата ми от някакви неориентирани чупки ли, не знам как да ги нарека, си стана на идеално оформени спирали.

# 534
  • Мнения: 4 697
beki, като изплакнеш гела как се оформя косата? Остава ли нещо за "счупване" след сушене?
Не, нищо не остава по косата, навиват се едни спирали и са много "живи".

Последна редакция: пн, 04 ное 2019, 19:10 от beki8

# 535
  • Мнения: X
Здравейте! Нова съм в темата, но след раждането искам да си върна чупките и някой масур тук-там. Определям косата си преди като 2b - 2c, ама сега е по-скоро 2a, понякога 2b.
Имам въпрос - маска или балсам се препоръчва за такава коса в банята за след шампоана и за разресване?
И правилно ли си съм хванала стъпки
1. Шампоан ( аз си ползвам натуално-органични отдавна)
2.Балсам/маска ( да бъде или не leave-in?)
3.Ако е leave-in микрофибърна кърпа да обере водата
4.Стилизант
или 3. подсушаване с кърпа, тогава е leave-in
4. Стилизиране
....
Благодаря за съветите Simple Smile

# 536
  • Мнения: X
Днес пробвах метода с гел от ленено семе и с измиване. Получиха се много живи масури при мен. Измих с шампоан,намазах с гела за около 5 мин.и изплакнах, и след това със сешоара.

# 537
  • Мнения: 5 644
И без друг стилизиращ продукт, така ли? Измивате гела и директно сушене?

# 538
  • Мнения: X
Аз днес така пробвах,без друг стилизиращ продукт. Следващият път ще пробвам да сложа и ще дам втори шанс на праймъра на Нивеа,че първият път не бях особено доволна.

# 539
  • Мнения: 4 697
Аз обаче преди гела слагам маска, за да разплета косата (не я реша през другото време).

Общи условия

Активация на акаунт