Къдрокоси красавици - 3

  • 52 841
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 947
И аз не съм доволна от крема на Балеа. Не виждам да помага за къдриците по никакъв начин. Доволна съм от един крем на Шеа Мойстър. Не мога да кажа обаче кой точно, защото не съм си в БГ и си взех отливка за тук.
Намерих го. Shea moisture jamaican black castor oil reparative leave-in conditioner.
Нооо, го ползвам в съчетание с гела от ленено семе.
Последният път ми стана по-рядък гела и има разлика в резултата. При мен колкото по-гъст е, по-добре се получава. Уж го варя еднакво, не мога да разбера на какво се дължи..

# 691
  • Мнения: 4 720
Повече/по-малко вода, по-малка/по-голяма лъжица, по-силен/по-слаб котлон - всичко това може да промени крайния резултат.

# 692
  • Мнения: 5 689
Аз от серията на Балеа не съм доволна, подарих и шампоана, и балсама. Само кремът е моето нещо. Този leave-in на Shea Moisture такъв фриз ми докарва, че вече цяла година го подмятам и от време на време пробвам дали косата няма да реагира различно, но не... Ама 50 лв съм дала, ще си го доизмажа криво-ляво Grinning

# 693
  • Мнения: 581
Повече/по-малко вода, по-малка/по-голяма лъжица, по-силен/по-слаб котлон - всичко това може да промени крайния резултат.
Може ли да споделите в какво съотношение се варят?

# 694
  • Мнения: 182
Момичета, а на какво се дължи факта, че когато съм на море и се къпя в морската вода косата ми става по-твърда, но  с разкошни къдрици? Трудно ми е да разбера дали и липсва протеин или е пренаситена. Пробвах експеримента с косъма, но веднъж се къса лесно, веднъж трудно....
Вчера ползвах дълбоко хитратираща маска и шампоан на Brave New Hair, след това на Гарниер храна за коса с макадамия и косата ми стана мека, но по-изправена. Sad
Различното PH оказва влияние,както и след басейн се набюдава такъв ефект.Затова и похвалих шампоан,важно е с какво се мие косата,да не е нито твърда,и да не хвърчи.

# 695
  • Мнения: X
Абе и на мен Балеята ми изправи косата. Разочарована съм.

# 696
  • Мнения: 4 720
Повече/по-малко вода, по-малка/по-голяма лъжица, по-силен/по-слаб котлон - всичко това може да промени крайния резултат.
Може ли да споделите в какво съотношение се варят?
Ползвам тази рецепта:

# 697
  • Мнения: 581
Благодаря! Пробвах да направя, но със смелено ленено семе, защото имах само такова. Сместа която се получи е като желе. При допир се разтигля заедно с пръста, а след отлипане остава влага. Така ли трябва да се получи? Утре сутрин ще пробвам да поставя върху влажна коса.

# 698
  • Мнения: 686
И аз като Spiritlight много харесвам крема на Балея, от шампоана и балсама не останах доволна.
Естествената ми коса е 3В и без продукти си е доста къдрава, кремът прилично добре ми обира фриза.
С лененото семе на два пъти не ми се получи - много лигаво, лепкаво ми се стори... 😊

# 699
  • Мнения: 5 689
И моята коса е 3b, интересно на дамите, на които Балеа-та е изправила косата с какъв тип коси са. Моята никакъв продукт не може да я изправи, само пресата. Ако косите са по-чупливи, а не силно къдрави, може би това е причината да не сте доволни?

# 700
  • Мнения: 134
Ще се включа с мнение за крема на Балеа-та... Аз също съм с 3b коса и съм доволна от резултата. Според мен се дължи на вида продукти, с които комбинирам крема. Не всички продукти са съвместими един с друг и затова се получава така. Проба - грешка, трябва да се експериментира.

# 701
  • Мнения: 947
Да Spiritlight, с чуплива коса съм. 2c-3а. Балеата не ми изправя косата, просто нищо не прави при мен. Аз я оставих и в България де засега, ще я пробвам отново пролетта, не съм я изхвърлила. Шеа Мойстър ми действа добре като подхранване и овлажняване на косата, не толкова за чупки и къдрици. Реално за дефинирането им си разчитам на лененото семе от много време. Тук има един магазин за продукти само и единствено за коса. Последният път от любопитство попитах продавачката за шампоан за къдрава коса и получих препоръка за този.

Не е зле момичета, хич даже. Много гъст, едва изкарвам от бутилката. Трябва да го изразходвам, за да кажа със сигурност че ми харесва, но засега е доста добре. Решила съм следващият път да търся пак там готов гел. Не крем. Ще споделя ако уцеля нещо интересно.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 887
И аз установих, че зависи от комбинацията между продуктите - Балеа и .... Доволна съм от крема. Моята коса е Зв - Зс

# 703
  • Мнения: X
Моята е 2б-2с, и предполагам, че затова я изправя.

# 704
  • Мнения: 4 720
Използвах цялата серия на Балея - шампоан, балсам и крема, не съм комбинирала с други продукти. И не че ми изправи косата, а ми разпръсна къдриците, отпусна ги и ги смеси - изглеждам като рошава/несресана, а не като къдрава, затова се наложи да се среша, че да добие някаква форма, иначе не се реша ежедневно, а само при миене на косата. Не знам каква ми е косата по скалата, защото не я намирам, за да се определя. С лененото семе си имам оформени къдрици и обем и не се развалят от влагата.

Общи условия

Активация на акаунт