Кървене и бременност

  • 159 632
  • 373
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 324
Meggy потърси още едно мнение. Не е нормално да кървиш по време на бременност. Добре е че са ти били прегнил. Почивай повече1

# 46
  • Мнения: 106

Здравейте,
Прочетох почти всичко по темата и малко се успоких,че има и други с подобни тревоги-сестри по съдба.Бременна съм в 10седмица, НО и аз имам кървене. Получих розово-кафяво течение,беше седмица преди датата за М. Това ме разтревожи, защото цикълът ми е много точен и без промени, никога не съм имала подобно зацапване. И то дни преди датата за М. Направих тест веднага, отчете положителен резултат. Много бях щастлива. Всичко уж е наред,но редовно прокървявам-понякога е съвсем леко оцветено в кафяво, друг път-миналата седмица-кърваво,тъмночервено. Пия утрогестан и фолиева киселина/нея отпреди опитите за бебе/. Всеки път ми повтарят едно и също-ПОКОЙ.Оставят ме за задържане, дават ми Нош па за болките. За последните 2седм имам 6 ехографа-вече ме е страх,че са вредни за бебето. Опитвам се да ходя на работа, в къщи-да не върша почти нищо,не излизам даже на разходка. Спряхме секса-и без това усещам силна болка и съм толкова наплашена,да не пометна,че нямам даже желание. Уж нямам рани, а защо е кървенето, болката? Дори при преглед ме болеше при проникване. Не чувам обяснение-била съм при няколко от най-добрите в града ми лекари-просто казват да лежа. Общо взето карам мн тежка брем-ст, постоянно ми се гади,прилошава ми целия ден. Но най-вече съм обезпокоена, че при всяко кървене изпадам в ужас, плача, мн се тревожа-а това може да вреди също. Постоянно се терзая дали бебето е здраво, защо става така? И аз съм чувала, че лекарствата за задържане са нож с две остриета-може да се запази увреден плод. На ехографа е добре- засега е нормално развито, но...Помогнете със съвет!

# 47
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Анабела, ехографът не е опасен колкото и пъти да се наложи да те гледат. Затова се успокой. За кървенето не мога да ти кажа каква е причината, но ме смути това, че имаш такива болки, аз поне не съм имала. Освен това не смятам, че кървенето има нещо общо с гаденето, едва ли. Тук във форума имаше наскоро такъв случай с Bimba, тя кървя седмици наред и то доста лошо, изтормози се ужасно, но сега е в шести месец и е добре. Така че не бързай да се отчайваш. Знам колко е трудно, минала съм през това, макар че моят край беше неуспешен. Кървенето не е непременно знак, че детето е увредено. Понякога става така, но не е правило. Освен това в трети месец май се правеше една ехография за установяване на аномалии, ама не се сещам в коя седмица, дано друг се включи да каже. Защо не помислиш за такъв преглед?

Засега според мен най-важното е да слушаш лекарите. След като детето се развива с нормални темпове, няма страшно. Ако искаш пиши на Bimba на лични да сподели опит. Успех!

# 48
  • Варна
  • Мнения: 893
anabella_13  още е рано да ти кажат какво точно ти има, на мен ми откриха раничката на шииката в началото на 4тия месец, когато доктора се убеди че е безопасно да "бърка" вътре!
а на тебе не би трябвало да ти пъхат каквото и да било при положение че имаш проблем!  Naughty
тези болки може даса на психологична основа - от страх предимно, как се казваше вагинит ли беше....от стрес се свиват мускулите на влагалището и боли.
успокои се и си почивай ако трябва си вземи болничен и си стой в къщи!  Peace

# 49
  • Мнения: 503
почивай и се зареди с положителни емоции,бебо ще е добре

# 50
  • Мнения: 106
svetli,tanita,virginity,
благодаря ви за подкрепата.Simple Smile.аз наистина съвсем се побърках от тревога,макар че от миналата седмица нямам и капчица Praynig,дано е все така...не са ми казали за такова нещо-че в 3мес се виждат евентуални аномалии. всъщност,последно в четв-к бях в 9седмица като ме гледаха след кървене на най-добрия ехограф в Пл-в.казаха,че е идеално развито,дори мозъкът се оформял. видях го,имам първата снимка Grinning и чух тоновете. на 06.09. почвам 4месец и тогава трябва да е следващият ехограф. всички изследвания са ми добри. моят лекар, който обаче точно при последния проблем беше в отпуск и не в града,не ме е "бъркал". но и двата пъти на сериозните прокървявания, лекарите от гинекологията,които ме приеха,ме преглеждаха. и мн ме боля от онази "човка". уж нямам рани. а и при вътрешния ефограф на един от прегледите външно не кървях,а при проникването точно на върха беше зацапано. и аз се чудя да не е рана. но кога ще я видят,ако е така?
ами, Rolling Eyes гледам да съм позитивна, постоянно се надъхвам, че бебето е ок. Също и баща му-той е убеден,че детето е наред и ще се роди. Поне така ми повтаря постоянно.Наистина се надявам, да е прав. И да има да ви кажа нещо мн хубаво март месец! Hug

# 51
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Също и баща му-той е убеден,че детето е наред и ще се роди. Поне така ми повтаря постоянно.

Много е важно близките ти хора да те окуражават и да не те хвърлят в притеснения и истерии. И аз вярвам, че всичко ще е наред щом няма отлепяне на сакчето и бебчето се развива нормално. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 695
трябва да си почиваш.и аз имах прокървяване в края на 2 месец и ми казаха,че трябва поне 1 месец да си лежа  у дома и поне 2 месеца без секс
не се притеснявай всичко ще бъде наред  love001

# 53
  • Варна
  • Мнения: 893
и аз се чудя да не е рана. но кога ще я видят,ако е така?

при мен я установиха в края на 3ти месец.
тогава приключва един период на развитие на плода, който според докторите е опасен,в смисъл, че до края на 3-ти месец не е сигурно нищо и се избягват всякакви процедури, които биха предизвикали спонтанен аборт(не дай си боже).
след като мине 3ти месец (поне моя доктор каза така) и се увери че всичко с бебето е наред и се развива нормално, моя д-р ме прегледа с "човката" за да види от къде идва това кървене щом не е от бебето и се оказа че е раничка.  Wink
ама 3 месеца бях на нокти.така се бях уплашила да нямам отлепване  #Crazy
аз имам 2 аборта (по желание) от едно бивше гадже и се бях уплашила че съм се повредила #Crazy
слава Богу , нищо ми няма  Praynig

# 54
  • Мнения: 106
Стискам палци на всички настоящи и бъдещи майки/бременни за хубави здрави бебета! И на себе си за прегледа в края на 3месец-към 6-7 септември. Аз ползвам калкулатора в бг мамма, който е много точен, съвпада с изчисленията на гинеколога ми. Според него от 21.07. до 25.08. се формират главните органи на моето бебе baby_neutral- т.е. на 25 август изтича срокът на периода на висок риск от вродени дефекти. Е, надявам се,че всичко е минало добре. Има още 3дни... Praynig Което зависи от мен е налице. Пила съм фолиева киселина още 5-6месеца преди опитите да забременнея. Забременях лесно-може би на 2месец без пазене, а с партньорът ми се били предпазливи 5год. Не пуша, не пия дори бира. Само много тренирах преди брем-стта-тичах и ходех на фитнес 5пъти в седмицата общо, но това не би трябвало да е вредно. Сега нищичко не правя, да не се натоварвам Wink.
Доскоро момичета и на вас само положителни емоции!  bouquet

# 55
  • Мнения: 4 127
бременна съм в 5 г.с. от няколко дни имам течение, по-скоро зацапване, но след като изчетох всичко по темата се поуспокоих.преди беше придружено с болка, а сега няма, може би защото пия нош-па. вчера бях на преглед, но лекарката каза, че още е рано да се каже причината за кървенето. другата седмица ще провери дали плода расте , а към третия месец дали се развива нормално, ако не-аборт. малко е жестоко да живееш още два месеца в очакване, но друг избор няма. освен вагинален ехограф, ме прегледа и с ръка-това ме притесни нали до 3 мес е противопоказно. не ми даде болнични, изписа ми Утрогестан 2х1 и нош па 3 х 1.надявам се всичко да е наред. повече ме притеснява дали кървенето може да предизвика увреждане на плода и дали лекарите могат да разберат това. благодаря на всички които имаха търпението да изчетат тази тирада

# 56
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Първо честито Simple Smile Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност от тук нататък! Причината за кървенето може да е различни, не мога да ти кажа какво точно е при теб.
Сега за изказването на лекарката ти относно аборта ако не се развива бебето нормално. Това е малко стряскащо и не мисля че е трябвало да ти го казва. За съжаление това е възможно не само в третият месец, може да се случи на всеки един етап от бременността Sad Не мисли сега за това, трябва ти спокойствие. Виждам че пиеш утрогестан и но-шпа, това за сега е достатъчно, но не забравяй и фолиевата киселина! Живей спокойно, не мисли за лоши неща!

Успех и късмет!

# 57
  • Мнения: 4 127
благодаря за топлото посрещане и пожеланията
опитвам се да съм спокойна и успявам, защото всички около мен ме успокояват и подкрепят
пия фолиева киселина и малтофер от месец и половина защото ми откриха анемия -недостиг на желязо . отказах и цигарите преди два месеца и поливна
явно несъзнателно съм се подготвяла за бременността Simple Smile

# 58
  • Мнения: 32
Бременна съм за втори път, в 20 г.с.Първото раждане завърши със секцио,заради руптура на ретината.Сега от самото начало имам болки в областта на белега от секциото,освен това в 11 г.с. имах много обилно кървене,което лекарите овладяха(слава богу) и сега доктора казва:" Всичко е наред",но аз много се притеснявам и постоянно мисля за това.Ако има някой с подобни проблеми,да пише...

# 59
Здравейте, момичета. Аз напоследък съм често във форума и то все с кофти новини, ама така е какво да се прави. От 1 седмица имам розово зацапване, което ту става по-тъмно, ту по-светло. То не бяха притеснения напоследък......Първо ме побъркаха с извънматочна, което се оказа не вярно. После започна това течение, което не ми дава мира. Аз всъщност се водя в болницата, но ме пуснаха в градска за празниците. Пия утрогестан 2х2 и но-шпа 3х1, но това не спира да тече. Иначе докторите си мълчат и само казват да си пия хаповете. Страх ме е да не стане нещо по-лошо. Знам, че не можете да ми помогнете, ама аз да споделя - като че ли олеква. Весели празници на всички!

Общи условия

Активация на акаунт