Руски език

  • 2 241
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Аз пък на моменти се чудя как да се изкажа правилно на руски - идва ми на ум българския еквиваелнт на думата и обратното....  Sick

# 16
  • Мнения: 2 047
   А по този повод се сещам последния път, когато си спомних за руския - един руски сайт и реклама на СЕКСИ МАЙКИ  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 46 516
Разбирам, но не мога да го говоря, в падежите ме няма никаква  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 195
имайки в предвид че съм живяла в Русия - като майчин език общо взето Embarassed

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Я да питам тези, които се разписаха в темата - има ли с кого да си говорите на руски, изобщо, как поддържате езика - четете, гледате руска ТВ?

# 20
  • Мнения: 2 214
Я да питам тези, които се разписаха в темата - има ли с кого да си говорите на руски, изобщо, как поддържате езика - четете, гледате руска ТВ?
Превеждам, чета, слушам музика, говоря с мъжа ми, говоря с приятелки.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Я да питам тези, които се разписаха в темата - има ли с кого да си говорите на руски, изобщо, как поддържате езика - четете, гледате руска ТВ?
Превеждам, чета, слушам музика, говоря с мъжа ми, говоря с приятелки.

За тебе е ясно  Mr. Green, питах другите.  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 214
Цитат
За тебе е ясно  , питах другите. 


 Joy

# 23
  • Мнения: 7 837
Аз си говоря  Grinning
Около нас, освен българи, има и доста руснаци и украинци. Със зъболекарят ми също общуваме на руски  Grinning

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Предимно от руските сайтове си поддържам формата, но нямам време - форумът ми изпи мозъка Mr. Green От време на време прочитам по някой разказ на Шукшин, но се усещам, че все по-трудно го разбирам в пълния му блясък. Определено речникът му е по-богат от моя Joy

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Току-що попаднах на този форум - хихик.... Laughing

http://forum.aboutbulgaria.biz/index.php

# 26
  • Мнения: 115
Я да питам тези, които се разписаха в темата - има ли с кого да си говорите на руски, изобщо, как поддържате езика - четете, гледате руска ТВ?

Гледаме с мъжът ми руската телевизия, освен това харесваме много руските филми, които също се гледат в оригинал, също така слушам аудио книги и чета книги на руски. И играя игри в жанр квест, които са лицензионни и ни ги носят от Русия. А си говоря с руснаци на морето или пък, когато дойде някой да се обучава във фирмата /тъй като и това се случва/.

# 27
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Изобщо не съм учила руски. Не знам за съжаление или за щастие.
Но нямам и желание. Не страдам от предразсъдъци,  че е смешен или други подобни. Нямам желание за руски, това е.  ooooh!
Както едно време в у-ще, по принуда изучавах 3 год. немски като втори чужд език. И тогава нямах желание. Иска ми се испански да уча. Sunglasses На път съм да сбъдна тази си мечта. Crazy

# 28
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Гледам филми, новини и други тв предавания на руски без проблем. За говоренето- не съм 100% сигурна, че се изразявам правилно, но на произношение го докарвам  Mr. Green. Чета без затруднения неща от ежедневието.

Проблемът ми е, че не разбирам жаргона.

# 29
  • Мнения: 9 903
откак почнах да чета, майка ми натика в ръцете и един руски учебник с много снимки и картинки. После в училище - от 3 клас - все на надъхани преподавателки попадах. Доволна съм, много специализирана литература съм изчела - нямаше навремето дори на български такава. Много информация съм ползвала, малко художествена литература...и - дотам. Сега четейки ще разбера, но ще ми трябва време да проговоря отново.
А в интернет руската младеж такъв жаргон праска.....някаква мода е явно да се пише така, както се произнася.

а толкова мразя английскиииии.......така не искам да го учаааааа......

Общи условия

Активация на акаунт