Втора бледа черта на теста за бременност

  • 885 219
  • 15 079
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Аз действително не мога да различа кое е сакът в случая. 5 дни закъснение, много ниско ЧХГ, отговарящо на 4 г.с., което иначе нараства нормално, пък 2 сака се виждат, това е някакво невероятно изключение, направо за медицинските книги...

# 1 006
  • София
  • Мнения: 11 489
Аз се обърках. Гинекологът видя ли го този сак, или само ти го виждаш на снимката? Какво точно ти каза?

# 1 007
  • Мнения: 215
Аз се обърках. Гинекологът видя ли го този сак, или само ти го виждаш на снимката? Какво точно ти каза?
Показа ми го там където е маркерът

# 1 008
  • Мнения: 1 466
Чхг ми е ниско за 5та седмица, вчера ми беше 162, а си нараства за 48 часа както трябва
В пета седмица стойностите на ЧХГ могат да са между 19 и 7340, така че 162 си е в този диапазон. Но на 5 дни закъснение и толкова ниска стойност е съмнително какво се вижда.

# 1 009
  • Мнения: 562

Anasteyja на мен също ми е чудно това ранно откриване на двуплодна бременност. Повечето гинеколози на този ранен етап изказват съмнения и връщат за след седмица, за да е по - сигурно, тъй като е машина и прави грешки, сенки и т.н. Според мен е още много мъничко.
Ето ти пример на ехографска снимка на полип . Ако питаш мен изчакай още малко да си се види малкото чудо, както си му е реда. Аз след две загуби съм се зарекла да се радвам чак като чуя сърчице.


Ето ти една графика да се ориентираш как расте бебешорака по седмици. Сигурна съм, че можеш да се ориентираш  къде си горе-долу.

# 1 010
  • Мнения: 215
Чхг ми е ниско за 5та седмица, вчера ми беше 162, а си нараства за 48 часа както трябва
В пета седмица стойностите на ЧХГ могат да са между 19 и 7340, така че 162 си е в този диапазон. Но на 5 дни закъснение и толкова ниска стойност е съмнително какво се вижда.
Днес стойностите вече са 268.2 mIU/mL 🙏🏼

# 1 011
  • София
  • Мнения: 11 489
И утре няма да се види нищо. Иначе е ясно, че бременност има.

# 1 012
  • Мнения: 5 468
Мисля, че вече си отишла в другата крайност. ЧХГ се пуска двукратно, а не се следи нон стоп.

Иначе, е много съмнително какво е видял лекарят. Това, все още ниско ЧХГ, показва много ранна бременност и е малко вероятно да се види плоден сак.

# 1 013
  • Мнения: 125
Момичета, направих си тест на 12 ден от Ову, който излезе положителен във времето за отчитане с бледа, но розова чертичка. Реших да направя още един тест 48 часа по-късно, който отново показа бледа черта. Притеснението ми е, че очаквах на втория тест чертичката да е започнала поне малко да потъмнява, а тя си стои съвсем същата. С първата бременност направих теста на 5 ден закъснение и след няколко дена видяхме плодното сакче. Сега това ми е направо като средновековно мъчение. Нито мога да се зарадвам, нито мога да споделя с някого. Дори и на таткото не съм казала още. Ще направя още един тест, но на друга марка след 2 дена, но това чакане ме убива...

# 1 014
  • Мнения: 153
Здравейте Simple Smile
Понеже четох доста различни неща по темата  и малко се обърках ...
С приятеля ми имахме опит за бебе  на 02 юли.
Та въпроса ми е   трябва ли да изпитвам вече някакви признаци?  Понеже нищо различно и необичайно не усещам  Simple Smile
На 15 сти ще си направя кръвня тест  Simple Smile
Благодаря на отзовалите се  Simple Smile

# 1 015
  • Мнения: 3 322
Здравейте Simple Smile
Понеже четох доста различни неща по темата  и малко се обърках ...
С приятеля ми имахме опит за бебе  на 02 юли.
Та въпроса ми е   трябва ли да изпитвам вече някакви признаци?  Понеже нищо различно и необичайно не усещам  Simple Smile
На 15 сти ще си направя кръвня тест  Simple Smile
Благодаря на отзовалите се  Simple Smile
Защо ще си правиш кръвен тест? При всички случай се прави първо домашен тест за бременност купен от аптеката и то обикновенно след закъснение на цикъла. Правила ли си такъв тест? Това, че сте правили опити не означава, че е станало и че трябва задължително кръвен тест. За симптоми преди закъснение на цикъла, че и след това не е задължително да имаш. Основния симптом е точно закъснението на цикъла. Кога трябва да ти идва? Ако не е станало важното е да не се отчайваш почти никога не става от първи опит.

# 1 016
  • Мнения: 153
Здравейте Simple Smile
Понеже четох доста различни неща по темата  и малко се обърках ...
С приятеля ми имахме опит за бебе  на 02 юли.
Та въпроса ми е   трябва ли да изпитвам вече някакви признаци?  Понеже нищо различно и необичайно не усещам  Simple Smile
На 15 сти ще си направя кръвня тест  Simple Smile
Благодаря на отзовалите се  Simple Smile
Защо ще си правиш кръвен тест? При всички случай се прави първо домашен тест за бременност купен от аптеката и то обикновенно след закъснение на цикъла. Правила ли си такъв тест? Това, че сте правили опити не означава, че е станало и че трябва задължително кръвен тест. За симптоми преди закъснение на цикъла, че и след това не е задължително да имаш. Основния симптом е точно закъснението на цикъла. Кога трябва да ти идва? Ако не е станало важното е да не се отчайваш почти никога не става от първи опит.

Чета,че най рано може да покаже резултат кръвния тест с този хормон ЧХГ  10-13дена след п.акт
До сега не сме правили опити това е първия
Знам ,че не винаги става от първия опит,но ми се иска Simple Smile 
Датата която трябва да ми дойде е на 18сти

# 1 017
  • Мнения: 3 322
Изчакай си търпеливо датата на цикъла. Да бързаш смисъл няма.

# 1 018
  • София
  • Мнения: 11 489
Ти ако тръгнеш така всеки месец да си правиш кръвни тестове, а бременността се забави, къде ще му излезе края?

# 1 019
  • Мнения: 5 468
Момичета, направих си тест на 12 ден от Ову, който излезе положителен във времето за отчитане с бледа, но розова чертичка. Реших да направя още един тест 48 часа по-късно, който отново показа бледа черта. Притеснението ми е, че очаквах на втория тест чертичката да е започнала поне малко да потъмнява, а тя си стои съвсем същата. С първата бременност направих теста на 5 ден закъснение и след няколко дена видяхме плодното сакче. Сега това ми е направо като средновековно мъчение. Нито мога да се зарадвам, нито мога да споделя с някого. Дори и на таткото не съм казала още. Ще направя още един тест, но на друга марка след 2 дена, но това чакане ме убива...


Всяка втора черта е положителен тест. След 48 часа не е задължително чертата да е по-тъмна. Освен това, наситеността на чертичката в ранна бременност не е показателна, защото зависи и от концентрацията на урината. Безсмислено е да следиш дали потъмнява. Само си създаваш излишни притеснения.

П.П. Не знам кое чакане те убива, но после имаш 9 месеца чакане, така че се въоръжи с търпение.

Общи условия

Активация на акаунт