Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 ян. 2019, 22:50 ч.

Оплождане на котка

• 2 950
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
Здравейте,
Родителите ми имат два нечистокръвни персиеца, баща и син, таткото е купен, синчето е от заплождане на малко по-чистокръвна персийка. Преди да се появи синчето, имаха и котка тип улична превъзходна.
Баща ми категорично отказва кастрации, така че персиецът и превъзходната направиха 4 котила от по 3+ котенца. Котката беше много грижовна, отгледа си ги. Малките бяха раздадени на градските снобари.
След няколко месеца котенцата масово потегляха към улиците на родните села на същите тези снобари, защото то иска грижи, не е на снимка.
Имаше много, пускани редовно на разходка да подишат чист въздух, щото било природоугодно, които попаднаха под колелата на нечий опел.
Майка им се стресираше за всяко дадено коте, търсеше го с дни из къщата и плачеше.
Женската персийка, от която се пръкна синчето, собствениците й искаха да я ползват за разплод. Заплодиха я на първо разгонване, 8 месечна възраст. Не знам дали сте забелязали, но женска котка, заплодена на първото разгонване, спира да расте. Котката беше наполовина на нашия персиец. Както и да е, стана работата. Ония разпродадоха със зор котенцата, защото им искаха бая пари, и решиха да продадат и майката, защото не е печеливша. Дотам нямаше желаещи, че от няколкостотин лв паднаха на 50 или 30, само да се отърват. Не знам какво е станало в крайна сметка.
Нямането на поколение не е причина за здравословни проблеми при никой биологичен вид. Боледуването просто стъкмистика, което е много различно от причина. Ако вет ви каже, че е здравословно котка да роди, вие му кажете да се застреля, защото това просто не е вярно, а ако той мисли, че още 1-5 котенца ще бъдат обгрижвани и лекувани при него и ще им се купува Гурме Голд от неговия магазин - същата стъкмистика сочи, че котенцата попадат масово при безотговорни хора и ядат хлебец с кисело мляко. А ветове много.
Накратко, кастрирайте котката при добър и препоръчан вет и й спестете родилните мъки, стреса и риска от ранна смърт.

# 31
  • Sofia
Моля ви, идете и си кастрирайте котката, веднага. Ако не е някакъв супер-мега-уникален-хипер индивид, ценен за поддържането или гоненето на определена линия, 'ич не ви трябва да ражда. Ще вземе да пукне, да й стане нещо .. после ще си чукате главите. Да роди за здраве е виц, който отдавна спряхме да разказваме и в който отдавна не вярваме. След като не сте запозната с изсикванията за скачка, държавните регламенти и тн, не ви трябва да се занимавате с това. Моля ви, кастрирайте котката.

Последна редакция: вт, 29 яну 2019, 08:55 от Elizabeth Bell

# 32
  • Terra incognita
Женските котки са изключително деликатни по отношение на туморни образувания. Вероятността некастрирана котка да развие тумори на млечната жлеза, матката или яйчниците е изключително голяма. Да не говорим колко мъчително е разгонването за самото животно. Всичко това е неглижиране на животното, колкото и да твърдите, че е добре гледано.
С хапчетата имате нагледен пример.
Кастрацията е най- хуманният акт, който един стопанин може да направи за животното си.
За раждането- момичетата са били напълно изчерпателни.

# 33
  • Варна
Това ми е втора котка. От малки съм ги гледала. И предишната беше женска, на майка ми цял живот я тъпчеше с хапчета когато се разгонваше и така почина на 8г.
Хапчетата са отрова и водят до рак дори по-често от постоянните разгонвания. Решението е КАСТРАЦИЯ ПРЕДИ каквото и да било раждане, колкото може по-скоро. Сто човека ви го написаха...

# 34
Брей, брей много разбирачи, много нещо...Ненужни коментари само..Фиксирайте се над въпросите на момичето само, не я поучавайте..Акъли в излишък да искаш...аман от преливащи мозъци..Човек да го е страх да попита нещо, тук във форума явно на заплата стоят няколко дами и само дебнат теми, за да влизат в контра с потребителите..

# 35
  • Варна
И кое не е по същество? Аз контра не виждам. На тъпа идея какви да са отговорите?

# 36
  • Azeroth
gerinceto, вземи да се образоваш малко преди да обиждаш хората и да набиваш канчета.

Всичко, което е казано до този момент е напълно вярно и освен това, така е най-щадящо за самото животно. Авторката може да не знае тези неща, все пак вярва, че котките раждат за здраве, някой трябва й каже, че не е така и не е на прав път.

# 37
  • Sofia
Брей, брей много разбирачи, много нещо...Ненужни коментари само..Фиксирайте се над въпросите на момичето само, не я поучавайте..Акъли в излишък да искаш...аман от преливащи мозъци..Човек да го е страх да попита нещо, тук във форума явно на заплата стоят няколко дами и само дебнат теми, за да влизат в контра с потребителите..
Геринцето, разбираме да. След като пита й се отговаря. То още самия въпрос "оплождане на котка" е така поставен, че щях да й предложа мъжа й да я оплоди. Ма и ти мож' да намериш някой желаещ.
Вземете се поинтересувайте малко.

# 38
  • Terra incognita
Не мисля, че на някой тук му харесва да налива излишен акъл. Защитаваме единствено интереса на живорното.
 Защото ми е писнало от нехайни стопани, които третират любимците си като скъпи играчки, иначе много си ги обичкат, ама не им е жал, когато женската се разгонва мъчително и с всяка изминсла година на некстрация увеличават шанса й да развие тумор.
И когато мнозинството вижда нещо нередно в така представената ситуация, е напълно нормално да се изкаже друга гледна точка.
Не говорим за скъп предмет в дома, а за живо същество, чиято съдба сме поели и сме длъжни да носим отговорност.
А търговията с животни е най- гнусното нещо.
Никога не съм разбирала хората, които са готови да платят тлъста сума за породист индивид, при все, че за да преминат улицата, буквално подритват бездомни кучета и котки.
Всъщност, има подходяща дума, с която да се нарекат...

# 39
Всичките ми роднини по бащина линия ми са поне трето поколение коткари, къде нормални, къде от типа 'луди', в това число и аз (аз съм от лудите). При нас котката винаги се обгрижва със старание и любов като за дете, като изключим нежеланието за кастриране, което не мога и не мога да преборя (аз си знам защо). Изключително уважаваме правото на живот на всяко живо създание, без значение човек, породиста котка, уличен помияр или саката птичка.
Видимо нямаш идея нито какво значи породиста котка, нито непородиста, нито как точно се гледа. В темата се пита как едно животно да бременее и ражда с неясна, вероятно търговска цел, което е неуважително, нецивилизовано, нехуманно. Доводите с болестите пък са тотално невежи.
Не си уцелила на кого да обясняваш кое било или не било по темата и кои са ненужните коментари.

# 40
  • София
Коментарите са много на място, но за съжаление ще има още едно котило "породисти" котета с майка от една жена и баща от един развъдник, ама кой няма значение.

# 41
Всъщност коментарите са много полезни. Особено за хора, които не са наясно. Визирам мен, не авторката на темата. Родителите ми си взеха малко коте (по-точно то ги намери, един ден се оказа в двора им Simple Smile), също женско. Веднага го обезпаразитили и т.н., като повдигнали въпроса при ветеринаря и за кастрация. Отговорил им същото - че първо трябва да роди веднъж и тогава се кастрира. Ами не са лекари, за да разбират, доверили са се. Сега като разрових за информация се оказа, че не е точно така и няма проблем да се направи.
Виждам, че и тази жена е заблудена по същия начин като нас.
Както и да е, за мен темата беше много полезна и благодаря на всички, които дадоха адекватна информация Flowers Hibiscus

# 42
Здравейте, имаме си вкъщи една разгонена женска писанка, на която трябва да й търсим спешно мъжки. Може ли някой да ми обясни повече как се случват нещата? Имам предвид нашата е породиста - с родословие. Такъв мъжки ли трябва да търсим. Ако няма родословие това после ще се отрази предполагам и на цената на котенцата?
Благодаря на всички, които ще се включат

От коя федерация е издадено родословието?

Търсете мъжки задължително с родословие. И не само, но така че характеристиките на Вашата котка да се допълват с неговите характеристики. Да има селекция. Да се постигне обогатяване на генофонда на породата.

На цената да, но по-важното е, че може да се отрази на здравето им, ако таткото е кой знае с какъв произход и носител на кой знае какви явни или скрити инфекциозни и генетични заболявания. 

Преди заполождане трябва да направите и на двете котки ЗАДЪЛЖИТЕЛНО:
- пресмятане на коефициент на близкородственост
- тест кръвни групи
- тест fiv-felv
- тест за генетични заболявания, характерни за породата.

Освен това, котенцата трябва да бъдат с майка си задължително ТРИ МЕСЕЦА след раждането. Ранното отделяне не се толерира и е смятано за нехуманно отношение към животните.

Това е да развъждаш породисти животни.

Другото е развъждачество, злоупотреба с животното и изкарване на един пари на гърба му.

Ако смятате, че не е по силите Ви да направите нещата така, както е редно да бъдат направени, то съветвам Ви да кастрирате животинката веднага след преминаване на разгонването. При кастрацята се премахват и матката, и яйчниците, така че след това няма как да страда от заболявания на тези органи.

# 43
  • Azeroth
Развъждането на животни трябва да се прави само от хора, които имат лиценз и условия за това. Домашна котка да се развъжда ми звучи толкова аматьорско и нискообразовано, "за да изкарала някой лев". Свършиха се човешките методи за изкарване на пари, затова дай да изкарваме пари от домашната котка.

За да се осинови улична котка от групите във ФБ, ще ти искат и майчиното мляко да си разкажеш, ще искат да могат да посещават животното поне в началото, за да следят как се развиват нещата в новият дом, авторката готова ли е да се ангажира с вниманието си в следващата година +/- за да се увери, че е направила добър избор със стопаните?

# 44
За да се осинови улична котка от групите във ФБ, ще ти искат и майчиното мляко да си разкажеш, ще искат да могат да посещават животното поне в началото, за да следят как се развиват нещата в новият дом, авторката готова ли е да се ангажира с вниманието си в следващата година +/- за да се увери, че е направила добър избор със стопаните?

Мдаммм... Когато си купиш или сам намериш на улицата животинче обаче, никой за нищо не те контролира. Можеш да го неглижираш, можеш да го малтретираш, можеш да го възпитаваш да напада хора (ако е куче) или да се бие с други кучета... Всичко можеш и то напълно безнаказано.

Общи условия

Активация на акаунт