Тема за позитивни хора,които са ви впечатлили

  • 2 258
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Зная,че теми с проблеми,конфликти,асоциални нрави и авантюри са по-пикантни и провокатовни.Забелязах,че има и теми само за оплакване(виртуално кошче за негативни емоции).В тази тема се надявам,да споделите добрите си, лични впечатления от колоритни личности.При някои превес взима полезното отношение, при други богат емоционален натюрел,с интересен жизнен опит.Други се отличават с чувство за хумор,самоирония,душата на компанията.С някои ти е приятно и без излишни думи да се заредиш с позитивизъм.Има и чешити,които умишлено разчупват стандартни,обществени норми,но имат  доказани принципи и лоялност. Нека темата е реверанс към всички, които са ви дарили с усмивки,приятни мигове и емпатия.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 474
За роднини ли става въпрос? Понеже темата е пусната в "Семейни отношения".

# 2
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Да,роднини,приятели.

# 3
  • Мнения: 360
Много харесвам шефката си. Супер успешна, позитивна жена, запазила детското в в себе си. Когато има работа за вършене не се скатава и не я прехвърля изцяло на нас, а работи със нас. Тя е моя пример за истински лидер. На 42 години искам и аз да бъда като нея Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 14 533
За да не е тривиално,ше похваля свекърва ми.(не съм фен на думата).Не мога да я нарека мама,но ме впечатли младежкия и позитивизъм.Животът и е бил тежък,особенно семейния.Рядко човек е обективен,особенно спрямо децата си.Тя беше първата, която ме запозна с негативните, експлозивни черти на синчето си.Точен и коректен човек е.Не пести суперлативи, но е и коректив.Никога не се е месила пряко във взаимоотношенията ни.Често ме е предупреждавала за бъдещи фалове.Оценява хората и толерира по лични критерии . Харесва ми,че годините и проблемите не са я смачкали,напротив.Има хъс,постига си целите сама.Имам ли нужда от безспристрастно мнение, получавам го от нея.Интересни ми бяха и купоните, с нейни дружки,въпреки възрастовата разлика. Практична,интелигентна, огнена жена.Благодарна съм и за приятелската опека,такт и съпричастност.Една фраза,точен жест,преценени реакции могат да бъдат важни и полезни в житейски план.Успя да ме приземи от любовната еуфория и подготви за сериозните,семейни отношения. Вчера, на фреш и коктейл,обсъдихме( нейния малък син "дивак".Sunglasses)-мой настоящ любим.С нея няма теми табу.Твърди, че ме обича и го е доказвала...

# 5
  • Мнения: X
Вивиана, браво за темата!
Това, което разказваш за свекърва си.., благородно ти завиждам.
Чудесно е, че имаш подкрепа и толкова коректен, бодър, интелигентен и добър човек около себе си.

# 6
  • Мнения: 576
Хубава и позитивна тема.
Впечатлявах се повече в младежките ми години.Сега като че ли няма много около мен от които да се впечатлявам така искренно и въодушевено.Може би някак ги оценявам,но знам че и те са хора и имат и минуси и плюсове.
Но за да съм по темата - аз също имах шефка която много уважавам и до днес,като тя е показвала същото отношение към мен.По-скоро съм и се възхищавала колко е позитивна,енергична,тактична и думата която я описва напълно-много деликатна,с финес в отношенията си с хората.Разбира се ,досещате се че бизнесът и вървеше и беше много успешен.И досега си спомнял с топли чувства за нея и ако ми се обади с молба за нещо бих откликнала с веднага.

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 18:55 от (Sladurka)

# 7
  • Мнения: 9 152
Доцентът, при който правех дипломната си работа. Бях чужденка, никой не познавах, в чужд град и държава. Изключително топъл, загрижен, винаги ме питаше дали съм добре, дали съм се наспала, дали имам нужда от нещо.
Помогна ми много както в практическата част, така и в теоретичната. Когато имах неволи (бях нападната), ми подаде ръка и ме подкрепи морално и материално, без да иска в замяна от мен каквото и да е било. До ден днешен пазя изключително топли, светли чувства към него. Дано е жив, здрав и щастлив. За мен той е символ и доказателство за това, че доброто е живо и го има!
За баба си и дядо си, Господ да ги помилва,  мога книга да напиша. Светли хора, от които извираше милосърдие,  добродетелност и щедрост.

# 8
  • Мнения: 1 770
Аз бих благодарила на децата си в тази тема. Те са ми помигнали да се справя психически в не една моя житейска ситуация. Всеки ден ме изумява факта на колко много се уча от тях! 💕💕

# 9
  • Мнения: X
Да попитам нещо.
До колкото разбрах тази тема е за хора, които са ни впечатлили с начин на живот, мислене и държание, нали? Хора на които се възхищаваме?

# 10
  • Мнения: 1 436
Имам приятелка, която е с няколко хронични заболявания, които не са животозастрашаващи, но заради тях всекидневието и никак не е леко. Въпреки това, възхищавам и се на това, че е с висок дух, усмихната и слънчева жена.Има си съпруг и детенце, грижи се за семейството си и работи. Тя е моят пример за позитивен човек,въпреки многото си лични проблеми.
Когато се случиха проблемите в моето семейство, с изневерите и глупостите на бившия ми съпруг, когато бях срината и смачкана, само като си помислех за тази моя приятелка и как се справя, си казвах "о, Боже, голяма съм патка, за какво се измъчвам само, за един тъпанар" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт